Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #25

Superior Spider-Man #25

Superior Spider-Man #25

"Darkest Hours" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Specjalne powiększone wydanie
 • Otto Octacius - Superior Spider-Man - w walce na życie i śmierć z oryginalnym Superior Venomem.
 • Dodatkowo: Z ostatnim goblinem u jego boku, sąd Goblin Kinga jest kompletny.
 • Gościnnie: Avengers!

Streszczenie

Superior Venom powala ludzi Hobgoblina, zostaje jednak otoczony przez właśnie przybyłych Avengers, którzy każą mu się poddać i zwalczyć wpływ symbiota. Pająk jednak atakuje, wzywając posiłki w postaci Spiderlingów. Ci wyruszają ze Spider-Island, stwierdzając, że Mściciele, jako "ci dobrzy" ich nie zabiją, czego nie można z całą pewnością powiedzieć o ich szefie. Mobilizację z ukrycia obserwuje Urich, który zgłasza zauważone słabe punkty do kryjówki. Tam tymczasem Menace kończy pracę nad Carlie - nową członkinią gobliniej rodziny, którą ich przywódca chrzci imieniem Monster. Green Goblin pyta, kim jest Spider-Man, dziewczyna chce jednak najpierw wiedzieć, kim jest jej rozmówca. Ten ujawnia więc, że jest Normanem Osbornem, nie zamierza jednak zdejmować maski i wysyła "siostry" na zewnątrz, by Carlie udowodniła swą lojalność.

Podczas, gdy w swojej kryjówce Hobgoblin wysyła do akcji pozostałych swoich "klientów", zamierzając skorzystać z walki Spider-Mana z Mścicielami, Captain America wzywa własne posiłki - poza Iron Manem, którego wysyła na poszukiwania Flasha Thompsona. Ujawnia, że jako Agent Venom był on Tajnym Mścicielem. Stark odnajduje go w siedzibie Parker Industries, ledwo utrzymywanego przy życiu przez urządzenia Sajani. Pomaga z naprawieniu kostiumu Cardiaca i przedstawia zebranym swój plan. Na ulicach tymczasem ludzie oglądają transmisję z walki Pająka z Avengers i stwierdzając, że mają dość bycia obserwowanymi, atakują spider-boty.

Menace i Monster trafiają na ludzi Kingsley'a i atakują ich, szybko sobie z nimi radząc. Z daleka obserwuje to Goblin Knight, raportując swemu szefowi, że nowa członkini nie powstrzymywała się w żaden sposób. Następnie dopada do ledwo żywego Steeplejacka i dobija go, po czym korzysta z jego kamery, by skontaktować się z Hobgoblinem i ogłosić, że czekają na jego kapitulację.

W czasie walki Venom oświadcza, że żaden z Mścicieli nie dorasta mu do pięt, ani pod względem siły, ani inteligencji. Z tym ostatnim jednak nie zgadza się Stark, zjawiający się w cywilu przed nim. Zdziwiony, Spider-Man nie wyczuwa odzianego w zbroję Flasha, którego przed pajęczym zmysłem chroniły mikroskopijne cząstki symbiota. Poraża on przeciwnika, po czym próbuje przekonać strój do powrotu, ten jednak całkowicie przejmuje kontrolę nad Parkerem, wytykając Flashowi, że go otruł i wykorzystywał. Nosiciel próbuje wyrwać się spod kontroli, i po chwili walki udaje mu się to - choć jedynie z niezauważoną pomocą świadomości prawdziwego Petera Parkera, której udało się wrócić i która od jakiegoś czasu pozostawała w ukryciu. Porzucony, symbiot ponownie łączy się z Flashem, a Spider-Man próbuje wyjaśnić swe dziwne zachowanie w ostatnim czasie zainfekowaniem cząstką kosmicznego kostiumu podczas ostatniego starcia z Venomem.

Kingsley łączy się z Goblinami, Zielony więc proponuje, by ostatecznie rozwiązać kwestię ich rywalizacji. Każe Hobgoblinowi wskazać czas i miejsce, by mogli to załatwić jak mężczyźni.

Kapitan Watanabe wypuszcza Mary Jane, ostrzegając, że będzie ją obserwować. Kobieta wraca do swego mieszkania, gdzie czeka na nią Peter. Wyjaśnia, że przez ostatnie miesiące znajdował się pod kontrolą Venoma, a słysząc to, MJ pada mu w ramiona.

W Avengers Tower herosi zastanawiają się nad wyjaśnieniem otrzymanym od Pająka. Flash stwierdza, że pewnie coś by wyczuł, jeśli naprawdę byłby on kontrolowany, gdy jednak próbuje dostać się do wspomnień symbiota z ostatniego dnia, nie widzi nic poza czymś, co porównuje do dwóch nakładających się sygnałów. Mściciele stwierdzają, że badania, które przeprowadzili jakiś czas temu nie wskazywały żadnych anomalii, Iron Man postanawia więc przyjrzeć się wynikom. Okazuje się, że zostały one wymazane z systemu, tak, jak nagrania z tamtego dnia - poza tym, o którym wie tylko Stark. Okazuje się, że za ich usunięcie odpowiada Spider-Man.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man #25 Superior Spider-Man #25 Superior Spider-Man #25 Superior Spider-Man #25 Superior Spider-Man #25 Superior Spider-Man #25 Superior Spider-Man #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.