Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 5 » Wolverine vol. 5 #13

Wolverine vol. 5 #13

Wolverine vol. 5 #13

"Killable" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

• Ostatni pojedynek Logana z Sabretoothem.
• Wirus z Microverse oferuje Loganowi układ: jego czynnik gojący w zamian za pomoc przy ataku na S.H.I.E.L.D. – czy stać go na odmowę?

Streszczenie

Stojąc nad pokonanym Wolverinem, Sabretooth wytyka mu, że choć jest członkiem tak X-Men, jak i Avengers, dwóch drużyn, których członkowie nigdy nie zabijają, robi to cały czas. Choć ma "kodeks honorowy", na który cały czas się powołuje, dopiero co zabił kogoś, kto się poddał. Choć wzywa do ochrony postronnych, sam zaatakował kogoś, kto wytknął mu jego hipokryzję. Choć urodził się jako członek wyższej klasy, próbuje uchodzić za typowego "Kowalskiego". Choć uważa X-Men za swoją rodzinę, zabił tak swoich prawdziwych rodziców, jak i dzieci. Creed stwierdza, że tak naprawdę są identyczni, Logan jednak nie chce tego przyznać. Czekał cierpliwie przez kolejne dekady, aż jego przeciwnik to zrozumie, zamiast tego jednak mutant wymyślał kolejne sposoby, by się od tego odciąć. Stwierdza, że cała "postać" Wolverine'a oparta jest na kłamstwie, po czym, unosząc miecz, pyta Logana, czy chce on, by to wszystko skończył.

Na Helicarrierze Fury i jego ludzie zatrzymują zainfekowanych intruzów pianą unieruchamiającą, po czym ostrzeliwują ich broniami nastawionymi na ogłuszenie. Host tymczasem informuje, że udało jej się przejąć kontrolę nad częścią "populacji" wirusa, któremu zwiększa czułość na ludzki ból, zmuszając do ucieczki z zainfekowanych ciał i z Ziemi. Po chwili stojący bez ruchu "chorzy" zaczynają się słaniać, po czym odzyskują "przytomność".

W Albercie Creed stwierdza, że nie zamierza zabijać Wolverine'a, już bowiem osiągnął swój cel: udowodnił, jakim mutant jest żartem. Zostawiając mu jego miecz, Sabretooth oświadcza, że będzie obserwował, jak przez kolejne dekady Logan się starzeje, codziennie udowadniając swoją wyższość, aż pewnego dnia, gdy będzie w pełni usatysfakcjonowany, zakończy jego męki. Gdy znika, do Wolverine'a dopada jedna ze strażników, Kathy, przez którą przemawia wirus. Wyjaśnia, że Host prawie całkowicie się ich pozbyła i przedstawia propozycję – jeśli zgodzi się ich "ukryć" w swoim organizmie, w zamian zwrócą mu jego czynnik gojący. Mutant jednak się nie zgadza, a w następnym momencie Kathy łapie się z bólu za głowę, po czym "budzi się", znowu będąc sobą. Logan tymczasem podnosi się, po czym łamie ostrze miecza.

Jakiś czas później. Blackbird wraca do Instytutu Jean Grey. Gdy Storm wypada naprzeciw Loganowi, pytając, co się stało, ten odpiera, że Wolverine nie żyje.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 5 #13 Wolverine vol. 5 #13 Wolverine vol. 5 #13 Wolverine vol. 5 #13 Wolverine vol. 5 #13 Wolverine vol. 5 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.