Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #9

X-Men vol. 3 #9

X-Men vol. 3 #9

"Muertas" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• Nowa kobieca drużyna Lady Deathstrike rusza przeciwko X-Men i Psylocke znajduje się na ich celowniku!
• Wróg powstaje... i żadna z drużyn może nie być w stanie sobie z nią poradzić!

Streszczenie

Podczas, gdy Karima i Jubilee próbują odnaleźć ślady Any Cortes, Monet udaje się do Budapesztu w poszukiwaniu śladów Arkei, a Storm i Psylocke spotykają się z Sabrą i Gabrielem Shepherdem. Rachel tymczasem przesłuchuje Sublime'a, który zapewnia, że powiedział im już wszystko, co wie i że naprawdę chce im pomóc. Nagle wyczuwa, że jego siostra znów została aktywowana, a w tym samym czasie Karima i Jubilee odnajdują informacje o odrzutowcu Cortesów lądującym w Dubaju. M, która na miejscu starego szpitala, w którym Arkea pojawiła się po raz pierwszy, odnalazła tylko plac budowy, wyrusza więc na Bliski Wschód.

W Dubaju tymczasem Reiko wita Lady Deathstrike i jej kompanki w ich nowym laboratorium, urządzonym w należących do Cortesów piętrach jednego z wieżowców emiratu. Gdy jednak hakerka otrzymuje meteoryt Arkei, zostaje opętana przez istotę, która uznaje, że może wykorzystać łotrzyce do walki z X-Men. Deathstrike odpiera, że z chęcią jej pomogą – sugeruje jednak, że lepiej wykonają swoje zadanie, jeśli je "ulepszy". X-Men tymczasem odnajdują miejsce, w którym Sisterhood się ukrywa, Monet uderza więc w budynek z naddźwiękową prędkością. Podczas, gdy przeciw mutantce stają Deathstrike i Enchantress, Arkea ewakuuje się, ochraniania przez Typhoid Mary. Stwierdza, że potrzebują pomocy, a że podczas swej ostatniej potyczki połączyła się z bazą danych X-Men, wie o dwóch osobach, które mogą im pomóc, i, podłączając się do sieci elektrycznej, postanawia je odnaleźć.

W Instytucie Jubilee wpada na pomysł, że być może Arkea zbiera własną drużynę, by móc przeciwstawić się X-Men, a Sublime potwierdza, że mogłaby tak zrobić. To oznacza jednak, że on nie jest już celem swojej siostry. Tymczasem Blackbird Storm i Psylocke zbliża się do Dubaju, a M zostaje obezwładniona przez przeciwniczki. Nagle systemy Instytutu wykrywają na całym świecie aktywacje Arkei, a Karima zaczyna krwawić z nosa. Gdzieś na dnie Pacyfiku zaś aktywuje się oddział Sentineli.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #9 X-Men vol. 3 #9 X-Men vol. 3 #9 X-Men vol. 3 #9 X-Men vol. 3 #9 X-Men vol. 3 #9 X-Men vol. 3 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.