Avalon » Serie komiksowe » Amazing X-Men vol. 2 » Amazing X-Men vol. 2 #3

Amazing X-Men vol. 2 #3

Amazing X-Men vol. 2 #3

"The Quest for Nightcrawler" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• Dr. McCoy dociera do swoich granic wytrzymałości i uwalnia swoją dziką naturę w sposób jaki nigdy dotąd nie miał miejsca!
• X-Men, rozdzieleni między piekłem i niebem, są w sytuacji ponad ich siły!
• Czy uda im dostać się do Nightcrawlera przed złym Azazelem?

Streszczenie

Gdzieś na bezkresnych morzach Czyśćca Admirał Azazel przemawia do swoich ludzi, obiecując im władzę nad Niebem i Piekłem, gdy nagle otwiera się nad nimi portal, z którego wypada Beast. Łotr wysyła przeciw niemu swoich piratów, Hank jednak szybko sobie z nimi radzi, Azazel atakuje więc sam. W czasie potyczki wśród żagli teleporter wyjaśnia herosowi swoje plany dotyczące zaświatów, przecinając liny, których Hank się trzyma, a ten wykorzystuje to, rąbiąc jeden z masztów w taki sposób, że zawalając się, więzi większość załogi w splątanych żaglach. Azazel wykorzystuje jednak jednego ze swoich Bamfów, by wbić mutantowi miecz w plecy i wyrzucić go za burtę, po czym każe swoim ludziom uprzątać wywołany podczas walki bałagan i wrócić do poszukiwania Nightcrawlera. Domyśla się, że jego syn sprowadził X-Men do pomocy, każe więc ich zabić, pozostawiając Wagnera jemu. Opuszcza okręt, zostawiając dowodzenie Kapitanowi Kaliguli. Tymczasem Beast zaczyna wspinać się na pokład.

Tymczasem, na pokładzie statku Captaina Kida, piraci po raz któryś raz z rzędu muszą łapać wyswobadzającą się z więzów Ororo, dowódca decyduje więc, by odciąć jej dłonie. Nim jednak zdążą to zrobić, zjawia się przed nimi Nightcrawler, ogłaszając, że przejmuje okręt w imieniu X-Men. Załoganci nie zamierzają jednak poddać się bez walki, wraz Bamfami uwalnia on więc Storm i zabiera ją na bocianie gniazdo, gdzie wyjaśnia, że sprowadził ją i pozostałych X-Men, by ocalić Zaświaty. Wręcza przyjaciółce jedną z szabli i razem ruszają do ataku.

Dawno temu. Krótko po akcji ratunkowej na Krakoi Kurt spotyka się z Ororo na dachu Instytutu, powtarzając plotkę, jakoby miała ona zamiar ich opuścić. Dziewczyna wyjaśnia, że tęskni za Serengeti i że nie pasuje do innych mieszkających mutantów, Wagner prowadzi ją więc na strych – do miejsca, które zagospodarował za pozwoleniem profesora. Prezentując jej urządzony pokój pyta, czy zechciałaby w nim zamieszkać, choćby do podjęcia ostatecznej decyzji, Storm obiecuje więc, że zostanie w grupie – pod warunkiem, że on zostanie z nią.

Walka powoli dobiega końca – choć Kapitan nie zamierza poddawać swojego statku, dopóki nadal stoi na pokładzie. Nagle jednak zderza się z nimi drugi okręt, a Kid wypada za burtę. X-Men są gotowi na atak kolejnej grupy piratów, zamiast tego jednak pojawia się przed nimi doprowadzony do szału Beast...

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing X-Men vol. 2 #3 Amazing X-Men vol. 2 #3 Amazing X-Men vol. 2 #3 Amazing X-Men vol. 2 #3 Amazing X-Men vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.