Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #16

Uncanny Avengers #16

Uncanny Avengers #16

"Yesterday Didn't Exist"

Postacie
Zapowiedź

• Thor vs. Uriel! Wściekły po śmierci towarzysza, Thor szuka zemsty!
• By powstrzymac bliźniaki, Wasp musi podjąć trudną decyzję.

Cytat

Thor: "You have brought war to my home, little bird. It is time you learned what that entails."

Streszczenie

W roku 3193 Infinity Watch Immortusa oczekuje na zniszczenie tamy tachionowej przez Avengers w przeszłości, wiedząc, że w tamtych czasach drużyna była najpotężniejsza. W teraźniejszości zaś zebrani geniusze – w tym i Doom – próbują znaleźć sposób, by powstrzymać Exitara. Nagle z Tonym Starkiem kontaktuje się Wasp, która pokrótce tłumaczy mu plan Apocalypse Twins i powód, dla którego przybył Celestial. Wyjaśnia też, że Thor zamierza odzyskać swój topór, za pomocą którego Bliźnięta zabiły poprzednich Celestiali, i spróbować wytłumaczyć sytuację Katowi, bądź, ostatecznie, rozwiązać problem w inny sposób, podczas gdy ona zajmie się tamą tachionową, która wstrzymuje Immortusa przed przybyciem.

Na pokładzie Arki Bliźnięta świętują swój sukces, uwięziony Cap zauważa jednak, że mają gości, a po chwili na miejsce przebija się Thor, który odzyskuje tarczę Capa i za jej pomocą uwalnia przyjaciela, żądając, by zwrócono mu Jarnbjorna. Gdy Uriel oświadcza, że jego siostra przewidziała ich walkę, Odinson rzuca się na niego, a gdy zostaje zatrzymany w czasie, mutanta powala Cap, od którego Thor odwrócił jego uwagę. Następnie Rogers ujawnia, że temporalne moce Bliźniąt działają tylko wtedy, gdy są blisko siebie i każe ich rozdzielić, Thor leci więc na Uriela i przebija się z nim przez kilka ścian, w końcu dostając się do ogrodu, podczas gdy Captain staje do walki z Eimin. Przeciw Exitarowi tymczasem wyruszają ziemscy herosi, Wasp natomiast dociera do generatora pola tachionowego, nim jednak w niego uderzy, zostaje zaatakowana przez Grim Reapera, który powala ją i przykłada jej rękę do swojej głowy, stwierdzając, że będzie musiała go zabić, by wypełnić swą misję. Uriel tymczasem wysyła w Thora odłamki generowane przez swoje skrzydła i ucieka, a gdy bóg gromów otrząsa się z bólu, widzi ciało Scarlet Witch, co doprowadza go do furii. Cap tymczasem walczy z Eimin, która wytyka mu, że spędziła lata w obozach Red Skulla dlatego, że on był zbyt słaby, by go powstrzymać. Unika jego tarczy i ciska nim na konsolę, stwierdzając, że nie potrafi jej pokonać, Steve ujawnia jednak, że jest dokładnie tam, gdzie chciał, i otwiera śluzę, przez którą zostaje wyssana mutantka. Uriel tymczasem dociera do Jarnbjorna, nim jednak zdąży go chwycić, na miejscu zjawia się Thor. Gdy mutant wytyka mu, że to jego pycha do tego wszystkiego doprowadziła, bóg gromów stwierdza, że w takim razie to on wszystko naprawi. Odbija kolejne pociski przeciwnika i chwyta go, po czym otwiera portal do środka Słońca i wpycha w niego Uriela. Wywołuje tym samym eksplozję, która rozrywa burtę statku, i próbuje schwytać topór swoją spaloną ręką, Eimin jest jednak szybsza.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny Avengers #16 Uncanny Avengers #16 Uncanny Avengers #16 Uncanny Avengers #16 Uncanny Avengers #16 Uncanny Avengers #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.