Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble » Avengers Assemble #23

Avengers Assemble #23

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in "Inhumanity".
• Śledząc dra Covingtona, Spider-Girl musi przyjąć kilka rad od... Wolverine'a.
• Inhuman, którego poszukują Avengers ma zdolności, które nie mogą wpaść w złe ręce!

Cytat

Spider-Girl: "That's not Covington, right?"
Wolverine: "Nope. But this one looks educated, don't she?"
Spider-Girl: "She do."

Streszczenie

W Avengers Tower Spider-Woman kontaktuje się z Marią Hill, prosząc ją o namierzenie laboratorium June Covington w związku z porwaniem nowego Inhumanina, wyjaśniając Spider-Girl, że telefon z porządną listą kontaktów jest bardzo istotny w ich zawodzie.

Gdzieś w Salwadorze do bramy rezydencji podjeżdża samochód. Kierowca próbuje wyjaśnić hiszpańskojęzycznemu strażnikowi że się zgubił i że przewozi jadalne świerszcze. Po chwili jednak strażnik zostaje zaatakowany przez grupę jaszczurzych "ninja", którzy przebijają się do środka i w końcu odnajdują właściciela posesji, handlarza bronią imieniem Rafael, któremu kierowca prezentuje smartfon. Po drugiej stronie czeka już June Covington, która stwierdza, że ktoś zapłacił handlarzowi, by sprzedał jej kokon-pułapkę i pyta, kto to był. Rafael oświadcza, że otrzymał zlecenie od nowojorskiej komórki AIM.

W Avengers Tower Spider-Woman zaczyna się zastanawiać nad tym, co usłyszeli od Vennemy i zauważa, że powinni też odnaleźć drugi kokon, Spider-Girl przyznaje więc, że nadal jest w tym nowa i że musi się skupić na jednej misji. Po chwili otrzymują informacje od S.H.I.E.L.D., a gdy zjawiający się na miejscu Wolverine dowiaduje się, że dziewczyna próbuje odzyskać ciało swego nauczyciela z rąk łotrów, by móc je pogrzebać, proponuje swoją pomoc. Odsyłając Jessicę do Captaina America, zabiera Anyę do zbrojowni, stwierdzając, że nie jest gotowa na tego typu akcję. Wręczając jej rękawice z piaskiem kwarcowym, maski gazowe, kamizelkę kuloodporną, płaszcz i inne akcesoria wyjaśnia, że chodzący w rajtuzach Spider-Man jest nadal żywy tylko dlatego, że ma szczęście, a on nie zamierza pozwolić, żeby dziewczyna zginęła. Następnie zabierają z hangaru aerochód i udają się w stronę wskazaną przez dane S.H.I.E.L.D.. Wkrótce docierają do laboratorium June Covington, gdzie jej pracownicy walczą między sobą. Logan radzi Spider-Girl odnaleźć kogoś, kto wygląda na inteligentnego i złamać mu nogę, by mogli go przesłuchać, a w końcu, w gabinecie Toxic Doxie, odnajdują jej poparzoną po eksplozji asystentkę. Ta celuje do nich z broni, mutant zauważa jednak, że zdążyłaby ona zabić tylko jednego z nich. Przekonana, kobieta odkłada pistolet i wyjaśnia, że Covington zbiegła razem z Inhumaninem, który, jak ujawnia, nadal jest żywy, choć w nienajlepszym stanie. Anya chce kontynuować poszukiwania, Logan zabiera ją jednak z powrotem do Avengers Tower, stwierdzając, że widział już zbyt wiele dzieciaków, które zginęły, bo nie były gotowe na to, co stanęło im na drodze. Dodaje, że musi być pewna tego, czego chce, i być gotowa zrobić wszystko, by to osiągnąć – a jeśli jej cel jest wystarczająco prawy, uświęci on środki.

Tymczasem, w laboratoriach Hemoglobal, Covington kończy aplikować sobie geny Inhumanina.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #23 Avengers Assemble #23 Avengers Assemble #23 Avengers Assemble #23 Avengers Assemble #23 Avengers Assemble #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.