Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #46

Ultimate Fantastic Four #46

Ultimate Fantastic Four #46

"Silver Surfer" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Fantastyczna Czwórka musi, acz niechętnie, sprzymierzyć się z Silver Surferem, aby pokonać Psycho-Mana i sześć miliardów jego fanatycznych wyznawców - czyli mieszkańców Ziemi. Czy nawet Czwórka jest to w stanie zrobić?

Cytat

Ben Grimm: "Great. You guys do the whole alien world gig again, and I get parked in a psychic rest shop."

Streszczenie

Zenn-La. Fantastyczna Czwórka spotyka się pod pomnikiem Silver Searchera. Reed używa urządzenia, dzięki któremu przywrócił umysły Johnny’ego i Sue do porządku na statui, która okazuje się prawdziwym Norrinem Raddem. Searcher jest zadowolony, że Richardsowi udało się odzyskać przyjaciół, ale ten mówi mu, że nie był w stanie pomóc Benowi. Grimm jest w takim stanie, jakby jego umysłu nie było w jego ciele. Reed proponuje, aby spróbowali wyłączyć sieć, która kontroluje pozostałych Ziemian. Norrin przypomina, że kiedy zrobił to za pierwszym razem, doprowadziło to do śmierci wszystkich mieszkańców Zenn-La, ale Richards jest pewny, że tym razem się to nie stanie, ponieważ porwani ludzie byli pod wpływem maszyny tylko kilka dni lub tygodni, a nie całe życie. Surfer mówi, że centrum urządzenia z pewnością znajduje się w Zenn-Hebet, stołecznym mieście, ale ostrzega, że Revki nie powinno się lekceważyć.

 

W ogrodzie swojego pałacu, „władca bez wrogów” przynosi Enid świeże pomidory. Dziewczyna skarży się na pszczoły, ale Revka tłumaczy jej, że one zapylają sadzone przez nią kwiaty, a poza tym mogą ją obronić w razie potrzeby. Mówi jej, że być może będzie musiał zostawić ją samą, aby załatwić pewne sprawy, ale wynagrodzi jej to wieczorem, czytając opowieść, a nawet dwie.

 

Fantastyczna Czwórka i Silver Searcher przechodzą ulicami Zenn-Hebet, zwracając na siebie uwagę ludzi, ale ponieważ sieć umysłowa czyni ich szczęśliwymi, nic nie robią oni przybyszom. Reed nie potrafi zlokalizować źródła poboru mocy, więc postanawia poszukać maszyny inaczej. Zamiast przeszukiwać kolejne budynki, proponuje od razu skierować się do największego. Tam bohaterowie znajdują dużo urządzeń, ale wszystkie są wyłączone i od dawna nieużywane. Reed orientuje się, że to pułapka, a po chwili to potwierdza się, kiedy zostają zaatakowani przez trzech żołnierzy Revki. Johnny atakuje jednego z nich, ale zostaje wciągnięty do jego ciała. Drugi napiera na pole siłowe Sue, aż wreszcie przebija je. Pozbawia dziewczynę przytomności, a następnie zajmuje się Reedem. Przywódca oddziału, Regent, mówi do Norrina, że powinien był zostać na swoim piedestale i istnieć jako legendarny bohater, po czym trafia go w twarz wystrzałem. Tymczasem Ben przypatruje się całej walce i w pewnym momencie uderza obcego trzymającego Richardsa. Reed postanawia użyć urządzenia, którym uwolnił przyjaciół na żołnierzach Revki i zakłóca ich proces myślenia, więc tamci uciekają. Sprawdza, czy z Benem jest wszystko w porządku, ale Grimm wciąż zachowuje się, jakby jego umysł był pusty. Reed odkrywa, że energia jest jednak pobierana z tego miejsca do innego i jest przekonany, że właśnie tam znajdą szukane centrum umysłowej sieci.

 

Piątka bohaterów przybywa do pałacu władcy. Revka każe Enid iść do swojego pokoju, ale ona chce zostać. Reed pyta się króla, czy naprawdę wydawało mu się, że porwanie mieszkańców Ziemi ujdzie mu na sucho. Ten uważa, że ludzie nie mogą wygrać tej walki. Trzej żołnierze znów się pojawiają. Czwórka przygotowuje się do walki, ale Johnny nie może się zapalić. Revka mówi, że pomimo prymitywnego wyglądu Zenn-La, technologia planety jest o wiele bardziej zaawansowana, niż się można spodziewać. Dzięki niej losy całych planet są w jego ręku. Searcher zauważa, że to samo odnosi się do żywych istot. Każe się rozejrzeć królowi dookoła – zauważy wtedy, że stworzył świat pełny niewolników. Revka odpowiada, że traktuje poddanych jak dzieci, które słuchają swoich rodziców, co jest naturalnym stanem rzeczy, a nie niewolnictwem. Dzieci są niewinne, a on może i odbiera im wolną wolę, ale w ten sposób nie mogą one zabijać, niszczyć ani kraść. I nawet nie muszą za to go czcić, ponieważ tego nie potrzebuje. Reed stwierdza, że jeżeli tak bardzo wierzy w to, co mówi, to powinien pozwolić prawdziwemu dziecku dokonać równie prawdziwego wyboru. Proponuje, aby uwolnił Enid spod kontroli i zobaczył, co ona będzie wolała. Richards pogodzi się z jej wyborem. Revka, będąc pewnym swego, zgadza się. Wyzwala dziewczynę i mówi jej, żeby poszła z nim, to poczyta jej obiecane opowieści. Enid jednak rzuca się Reedowi w ramiona i mówi mu, aby zabrał ją do domu. Król jest wściekły. Norrin mówi mu, że nie mają możliwości, aby zmusić go do dotrzymania danego słowa, więc niech robi, co uważa za słuszne. Revka poraża Reeda energią ze swojego berła i tłumaczy, że nie ma maszyny kontrolującej sieć umysłową – on to wszystko robi sam za pomocą swoich zdolności. Ale teraz zrzucił to brzemię na Reeda – niech on poczuje, jak to jest kierować sześcioma miliardami umysłów i nie oszaleć. Widząc, że Reed jest w agonii, Sue pyta się Searchera jak mu pomóc. Norrin odpowiada, że umysł Richardsa potrzebuje czegoś, czego będzie mógł się „uchwycić”, albo się rozpłynie. Dziewczyna łapie Reeda i Johnny’ego za ręce, a po chwili przyłącza się do nich Ben. Revka stwierdza, że to mądre z ich strony, aby utworzyć własną sieć umysłów, ale on chce, żeby Reed poradził sobie sam bez niczyjej pomocy. Atakuje psychicznie Czwórkę, ale bohaterowie odpierają cios. Regent mówi, że uderzenie króla jest karane śmiercią, ale Reed mówi, że nie jest w stanie nic mu zrobić. Stwierdza, że teraz już zaczyna radzić sobie z technologią Zenn-La i teleportuje Ziemian do domu.

 

Godzinę później, Reed i Sue tłumaczą Benowi, że jego umysł znajdował się poza siecią, dlatego wcześniej nie mogli go znaleźć. Grimm narzeka, że przegapił całą walkę, ale Sue mówi mu, że i tak uratował im życie. Ben pyta się, co się stało z Silver Searcherem. W odpowiedzi słyszy, że wolał odlecieć w kosmos, bo chociaż nie jest już obarczony poszukiwaniem, to jednak przyzwyczaił się do przebywania w próżni. Reed dodaje, że nikt z pozostałych Ziemian nie pamięta wizyty na Zenn-La. Doktor Storm pyta się, czy Revka nie stanowi już zagrożenia, na co Richards odpowiada, że nie, a nawet jest zadowolony z tego, jak wszystko się zakończyło.

 

Zenn-La. Były władca planety zachowuje się jak dziecko i cieszy się pielęgnując swój ogród. Regent i jego dwaj towarzysze usługują mu. Revka mówi, że widział ludzi o różnych kolorach, ale złotego jeszcze nie. Jak przez mgłę pamięta również srebrnego człowieka, ale nie może sobie przypomnieć jego imienia.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #46 Ultimate Fantastic Four #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.