Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 3 » Uncanny X-Men vol. 3 #15

Uncanny X-Men vol. 3 #15

Postacie
Zapowiedź

• Tie-In Inhumanity.

Streszczenie

Sanctum Sanctorum, lata temu. Magik trenuje z Dr. Strangem, po czym wraca do teraźniejszości.

The New Xavier School, teraz. Kukułki i Tempus zastanawiają się, gdzie znika Ilyana. Mutantka oświadcza, że to nie ich sprawa. Dziewczyny narzekają na budynek, w którym nie czują się komfortowo, a poza tym przydałoby im się kupić jakieś rzeczy. Obok przechodzi Jean, do której zagaduje Eva i prosi o to, aby pomogła im przekonać Magik. Rasputin odpowiada, że mogą zrobić listę i sama zakupi wszystko. Dziewczyny jednak same chciałyby się udać na zakupy. Ilyana odpowiada, że potrzebują zgody Emmy.

Grupa udaje się do pomieszczenia, gdzie śpi Frost. Po tym jak dziewczyny informują telepatkę o pomyśle, ta na niego przystaje. Emma woła jeszcze Kitty, aby ta puściła Jean. Pryde zgadza się i sama postanawia udać na zakupy.

Londyn. Mutantki są już po zakupach i udają się do restauracji, gdzie dochodzi do sprzeczki pomiędzy Grey a Kukułkami. Wtedy zza okien dobiega sygnał karetek. X-Men postanawiają sprawdzić co się dzieje. Okazuje się, że są świadkami globalnej terrigenezy [patrz Infinity #4 – dop. Undercik]. Ich oczom ukazuje się kokon z którego wychodzi nowy inhuman. Mutanki chcą pomóc chłopakowi, który świeżo co zdobył moce, szczególnie, że maja z tym doświadczenie. Kiedy Geldhoff dowiaduje się o tym, że dziewczyny mają gen x, jest zdegustowany, ponieważ nie cierpi mutantów i karze im się odsunąć. Kiedy Kukułki chcą go telepatycznie uspokoić, ten wyzwala swoją moc, powala całą drużynę, po czym sam omdlewa. Na miejsce przybywa A.I.M. z Monicą Rappaccini na czele. Naukowcy zabierają inhumana. Kiedy podwładni pytają Moniki co zrobić z mutantami, ta rozkazuje by ich zostawić.

Po jakimś czasie X-Men dochodzą do siebie. Na miejscu jest policja. Kukułki telepatycznie sprawiają, aby stróże prawa odeszli. Irma pyta, czy pojawienie się inhumanów nie poprawi sytuacji mutantów, ponieważ ludzie przestaną ich winić za wszystko. Emma stwierdza, że tak to nie działa. Kitty zastanawia się, jak społeczeństwo odróżni mutantów od inhumanów. Frost dodaje, że ich świat stał się o wiele bardziej skomplikowany.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 3 #15 Uncanny X-Men vol. 3 #15 Uncanny X-Men vol. 3 #15 Uncanny X-Men vol. 3 #15 Uncanny X-Men vol. 3 #15 Uncanny X-Men vol. 3 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.