Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #34

Daredevil vol. 3 #34

Postacie
Zapowiedź

• Daredevil staje się najniebezpieczniejszym człowiekiem w Nowym Jorku.
• Mianował się oskarżycielem Sons of the Serpent, sekretnego klanu, który kontroluje organy sprawiedliwości.
• Wszystko jest przeciwko DD, a jemu to odpowiada.

Cytat

Matt Murdock: "You know that thing we have? That hot, flirting thing?"
Kirsten McDuffie: "Had. Not 'have'. Had."
Matt Murdock: "That hot, flirting thing we have? Where you tell me that I really am Daredevil like they say, and I tell you I'm not? And you know that I know thet you know, but it's more fun to play? We're not playing anymore."

Streszczenie

Do gabinetu Matta Murdocka zagląda Doctor Strange, pytając o jego poszukiwania Darkhold, prawnik wręcza mu więc odnalezione strony, wyjaśniając, że znajdowały się one w rękach czczącego je członka Sons of the Serpent. Dodaje, że organizacja wielbi pierwszego Węża, który wyzwolił według nich Człowieka – białego człowieka – i pokazał należne mu miejsce ponad "zwierzętami". Strange stwierdza, że na stronach spisane jest imię pierwszego Węża, które ma podobno dawać Serpentom moc perswazji, boi się je jednak wypowiadać. Pyta, czy Jack Russel pożyczył mu te strony, Matt przyznaje więc, że Werewolf by Night i jego drużyna sądzą, że zostały one zniszczone. Stephen ostrzega więc, że Satana nie będzie zadowolona, gdy dowie się, że została okłamana i żegna się. Zanim wyjdzie, Matt pyta o zaklęcie zrastania, które zostało na niego rzucone i o to, co jeszcze potrafiłoby uleczyć, Strange stwierdza jednak, że nie wszystko, co by chcieli i zapewnia, że wszyscy trzymają kciuki za Foggy'ego.

Jakiś czas później. Do biegającej w parku Kirsten McDuffie dołącza Matt Murdock. Po chwili przekomarzania się prawnik pyta, czy kojarzy ich małą grę, podczas której ona twierdzi, że jest Daredevilem, a on zaprzecza, choć oboje wiedzą, że wiedzą. W mgnieniu oka powaliwszy dwóch złodziejaszków Matt stwierdza, że gra dobiegła końca. Stwierdza, że potrzebuje jej pomocy, choć boi się o nią pytać – głównie dlatego, że może się wtedy ona znaleźć w niebezpieczeństwie. Wie jednak, że kobieta się zgodzi – jest bowiem nieustraszona.

Jakiś czas później, na dachu budynku kancelarii, Daredevil przedstawia Kirsten Nate'a Hacketta, który kończy instalację anteny wykorzystującej części otrzymane od Avengers. Zapewnia, że po jej włączeniu, Daredevil będzie mógł nadawać swój głos do każdego uruchomionego urządzenia w Nowym Jorku. Gdy wychodzi, Śmiałek rozpoczyna przemowę do miasta, informując, że w ostatnim czasie byli okłamywani przez manipulującego mediami łotra imieniem Jester, wynajętego przez Sons of the Serpent. Każe Serpentom go wydać, w przeciwnym razie grożąc zniszczeniem ich "biblii". By udowodnić, że ją posiada, każe odczytać Kirsten imię Węża, po czym rozłącza się. DD wyrusza we wskazane przez siebie miejsce, w drodze jednak zaczyna słyszeć przemowę Kirsten, wykorzystującą urządzenie. Stwierdza ona, że Daredevil wypowiedział wojnę gangowi rasistów, dodaje jednak, że nowojorczycy nie mogą pozwolić, by kierowała nimi furia – tego bowiem Serpenci chcą. Wykorzystują wściekłość innych i nakierowują ją na imigrantów czy na ubogich. Radzi, by mieszkańcy uważali na przyjaciół, którzy zawsze zapewniają, że to ktoś inny odpowiada za ich problemy. Ci bowiem, którzy sprawiają, że inni czują się jak ofiary, są prawdziwymi wrogami. DD tymczasem dociera do umówionego mostu, gdzie odnajduje związanego Jestera, domyśla się jednak, że to pułapka i przebiwszy się przez okno powala zebranych Serpentów. Supreme Serpent zauważa zaś odgłosy wiatru w transmisji i każe przeszukać dachy w mieście. Zabrawszy Jestera na posterunek policji, DD pędzi z powrotem do kancelarii, Kirsten już jednak została odnaleziona i znajduje się na celowniku siedzącego w helikopterze snajpera. Z linii strzału spycha ją jednak Nate, a gdy oboje pędzą ku wyjściu, na pokład śmigłowca wpada wściekły Daredevil. Po chwili Śmiałek zagląda do Kirsten, gratulując jej przemowy. Intymny moment przerywa jednak telefon z kancelarii – złe wiadomości o Foggym.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #34 Daredevil vol. 3 #34 Daredevil vol. 3 #34 Daredevil vol. 3 #34 Daredevil vol. 3 #34 Daredevil vol. 3 #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.