Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man Team-Up » Superior Spider-Man Team-Up #8

Superior Spider-Man Team-Up #8

Postacie
Zapowiedź

• Po wydarzeniach z Superior Six SSM musi się zmierzyć z jeszcze groźniejszym przeciwnikiem: samozwątpieniem.
• Czy Superior Spider-Man został upokorzony i będzie w stanie się z tego otrząsnąć?
• Gościnnie: Namor.

Cytat

Spider-Man: "Part of me admires Wakanda's willingness to execute you. It's quite understandable, having talked to you."

Streszczenie

Spider-Man stoi w miejscu, w którym zginął Doctor Octopus, przypominając sobie, co obiecał umierającemu Parkerowi. Miał bronić Nowego Jorku, zamiast tego jednak, próbując kontrolować swych dawnych kompanów z Sinister Six, o mało nie doprowadził do zniszczenia miasta. Wyrusza do Avengers Tower, gotów ujawnić swoją prawdziwą tożsamość, nagle jednak na jego drodze pojawia się płonący Namor, ścigany przez Hatut Zeraze, wakandyjską tajną policję, która szybko zyskuje przewagę nad Atlantydą. Spider-Man stwierdza, że nie jest herosem, nie powinno go to więc obchodzić, dochodzi jednak do wniosku, że walczący stoją mu na drodze, dołącza więc do potyczki. Szybko powala Wakandyjczyków, gdy jednak zauważa zbliżające się posiłki, porywa rannego Namora i ucieka.

Jakiś czas później, pod Mostem Brooklińskim. Spider-Man opatruje ranną nogę Sub-Marinera, który wyjaśnia, co doprowadziło do wojny Atlantydy z Wakandą. Oświadcza, że weźmie odpowiedzialność za swe czyny, nie zamierza jednak prosić Pantherów o zrozumienie. Pająk przyznaje, że próbując być odpowiedzialnym, o mało nie doprowadził do zniszczenia miasta, przez co nie może się już nazywać bohaterem, a słysząc to, Namor wybucha śmiechem. Rozmowa jednak urywa się, gdy atakuje ich oddział Hatut Zeraze. Namor zauważa, że taktyka jego przeciwników nie przystoi wakandyjskim wojownikom, Spider-Man puszcza to jednak mimo uszu. Następnie zaczyna walczyć, wykorzystując pełnię swych mocy, szybko powalając przeciwników. W czasie walki zrywa maskę jednego z nich, ujawniając, że mieli do czynienia z robotami. Podczas, gdy Spider-Man i Namor dochodzą do wniosku, że "Hatut Zeraze" nie zostali wysłani przez Black Panther, lecz przez kogoś, kto chciał skorzystać na wojnie między dwoma królestwami, jeden z robotów zaczyna odliczać do autodestrukcji. Sub-Mariner doradza ucieczkę, Spider-Man przypomina jednak, że na moście znajdują się setki niewinnych osób i próbuje rozbroić ładunki. Technologia okazuje się jednak być znacznie bardziej zaawansowana, niż się spodziewał, przypomina sobie jednak, że prawdziwy Spider-Man nigdy się nie poddawał. Udaje mu się rozbroić ładunki, a widząc to, Namor, pod wrażeniem, stwierdza, że Pająk nie powinien w siebie wątpić, jest bowiem lepszy od zwykłych ludzi. Nagle zostaje powalony przez Spider-Mana, który oświadcza, że sprowadzając swoją wojnę do Nowego Jorku, wystawił jego mieszkańców na niebezpieczeństwo. Oddalając się na pajęczynie dochodzi jednak do wniosku, że Namor miał rację - w istocie jest lepszy od innych ludzi i innych herosów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man Team-Up #8 Superior Spider-Man Team-Up #8 Superior Spider-Man Team-Up #8 Superior Spider-Man Team-Up #8 Superior Spider-Man Team-Up #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.