Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #24

Superior Spider-Man #24

Superior Spider-Man #24

"Darkest Hours" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

• Narodziny nowego Goblina!
• Powraca Cardiac!
• I kim jest Superior Venom?

Cytat

Goblin King: "I'm just welcoming you to the family. One where we don't keep secrets... Especially about Spider-Man."

Streszczenie

Symbiot wyczuwa, że coś jest nie tak z jego nowym-starym nosicielem i próbuje wrócić do Flasha, Spider-Man szybko jednak podporządkowuje sobie kosmitę. Cardiac próbuje go powstrzymać, zostaje jednak szybko wyłączony z gry. Gdy Superior Venom przebija się przez drzwi laboratorium, do środka wpada Sajani, która każe sprowadzić pomoc.

Bruin, nowy łotr wykorzystujący strój Grizzly'ego, atakuje transport gotówki. Po chwili podlatuje do niego Hobgoblin - a tak naprawdę Green Goblin w przebraniu - i pobiera "swoją" działkę.

Spider-Man łączy się ze swoimi ludźmi, każąc im informować się o każdym, nieważne, jak małym przestępstwie. Po chwili jednak otrzymuje telefon od płaczącej Anny Marii, rzuca więc wszystko i rusza do jej mieszkania. Tymczasem w laboratorium Sajani ujawnia, że symbiot, w połączeniu z substancjami stosowanymi do jego kontrolowania, negatywnie wpłynął na Flasha. Weteran dosłownie nie może żyć bez symbiota - jeśli go nie znajdą, umrze w ciągu kilku godzin.

Podczas, gdy Hobgoblin dowiaduje się, że ktoś podszywający się pod niego ubiegł go w pobraniu opłaty od swych klientów i każe im znaleźć nowe pieniądze, Goblin King wraca do podziemi. Gdy dowiaduje się, że Menace nie udało się wyciągnąć informacji od Carlie, oblewa ją serum Goblina.

Parker dociera do mieszkania Anny Marii. Dziewczyna wyjaśnia, że boi się, że mogła negatywnie wpłynąć na związek Petera z jego ciotką, ten zapewnia więc, że rozmówi się z May. Do mieszkania Jamesonów udaje się też Mary Jane, gdy jednak otwierają oni drzwi, staje w nich Peter. Wytyka May, że okazała brak szacunku do niego i jego kobiety, a ta przyznaje, że mogła skrzywdzić dziewczynę nietaktownymi pytaniami. Dodaje jednak, że Peter nic jej już nie mówi - tak, jak nie powiedział jej o tym, że nie zerwał związków ze Spider-Manem. Żąda, żeby to zrobił, nim jednak Parker może odpowiedzieć, właśnie przybyła MJ zaciąga go na balkon. Tam pyta, co się z nim dzieje, stwierdzając, że zachowuje się jak zupełnie inna osoba, Peter dostaje jednak informację o przestępstwie, przybiera więc postać Superior Venoma i wyrusza. Słysząc krzyk Mary Jane, do mieszkania wpada Kapitan Watanabe, a gdy Watson próbuje jakoś wyjaśnić swoją reakcję i zniknięcie Petera nagłym pojawieniem się Spider-Mana, policjantka uznaje, że coś ona ukrywa.

Blaze, Bruin i Devil-Spider - trzech z "klientów" Hobgoblina - obrabia sklep jubilerski. Nagle na ich drodze zjawia się Superior Venom.

Tymczasem przed komisariatem policji Mary Jane dzwoni do Avengers. Podaje się za przyjaciółkę Spider-Mana i informuje, że heros został opętany przez symbiot Venoma.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man #24 Superior Spider-Man #24 Superior Spider-Man #24 Superior Spider-Man #24 Superior Spider-Man #24 Superior Spider-Man #24 Superior Spider-Man #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.