Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #19

Iron Man vol. 5 #19

Iron Man vol. 5 #19

"Iron Metropolitan" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Spotkanie Pepper z P.E.P.P.E.R.
• Pepper odkrywa rodzinny sekret Tony'ego.
• Co może pójść nie tak podczas prezentacji Iron Metropolitan w Mandarin City?

Streszczenie

Tony spotyka się z Pepper podczas konferencji Resilient, przynosząc jej butelkę wina w prezencie. Kobieta jest wściekła, widząc go, i wytyka mu, że w ostatnim czasie dziwnie się zachowywał. Ten stwierdza, że ma na głowie pewne rzeczy i zapewnia, że wszystko jej wyjaśni, na razie potrzebuje jednak pomocy jej i jej firmy – zamierza bowiem wybudować miasto. Pepper pyta więc, gdzie miałoby się ono znajdować.

Mandarin City u wybrzeży Chin – po śmierci założyciela status międzynarodowy miasta był poważnym problemem. Na szczęście jednak część z zainteresowanych zadowoliła się sowitymi "datkami", a inne podmioty z chęcią zgodziły się na to, by ich interesy reprezentował Tony Stark. Tymczasem jednak miasto podupadło, na czym skorzystały triady, dodatkowo uzbrojone w porzuconą technologię łotra. Grupka gangsterów uzbrojona w taką właśnie technologię uderza w patrolującego miasto Iron Mana – jak się jednak okazuje, była to jedynie pusta zbroja, a prawdziwy Iron Man, wyłączywszy kamuflaż, atakuje i rozbraja bandytów. Wykorzystując P.E.P.P.E.R. jako translator ogłasza, że era triad się zakończyła i że razem wybudują tu miasto przyszłości.

Dwanaście godzin później Tony spotyka się z Pepper przed swoją rezydencją, wyjaśniając jej, że Mandarin City idealnie nadaje się do jego planów – potrzebują bowiem miasta, w którym nie będą w stanie pogorszyć sytuacji. Gdy wchodzą do środka, Tony zwraca się do swojej sztucznej inteligencji, a po jej głosie i podejściu Potts rozpoznaje w niej cyfrową wersję siebie. Tony próbuje wytłumaczyć, że miał to być komplement i że Pepper jest jego najlepszą przyjaciółką, potrzebował więc czegoś, co będzie mu ją przypominać. Gdy kobieta przyznaje, że P.E.P.P.E.R. jej się podoba – za wyjątkiem imienia – Tony prowadzi ją do laboratorium, gdzie czeka prawdziwa niespodzianka: Arno, którego Tony przedstawia jako swego brata. Ujawnia, że sam został adoptowany przez Starków, Arno stwierdza jednak, że ich historia jest zbyt zawiła, by się w nią zagłębiać i stwierdza, że szukają najlepszych ludzi do pracy nad ich miastem. Pyta, czy Resilient do nich należy. Po spotkaniu Tony udaje się do Rdzenia, "centrum nerwowego" Troi, i przenosi P.E.P.P.E.R. do głównego komputera, oświadczając, że jej nowe imię brzmi H.E.L.E.N. i że będzie ona kontrolować miasto.

Jakiś czas później, na placu budowy w Mandarin City. Pepper nie jest pewna, jak budowa miasta wpłynie na opinię międzynarodową i proponuje, by znaleźć odpowiedniego speca od PR. Jakiś czas później Tony i Marc Kumar przygotowują się do konferencji prasowej przed prezentowanym Rdzeniem Troi. W pewnym momencie Marc zauważa w tłumie Abigail Burns i zatrzymuje się przy niej, by wbić jej kilka szpil, po czym wyjaśnia Tony'emu, że jest ona reporterką dla lewicowego czasopisma i jego byłą dziewczyną. Stark tymczasem łączy się z Arno, prosząc, by przeskanował miasto w poszukiwaniu zagrożeń, a gdy ten nic nie znajduje, Tony rozpoczyna swoją mowę, wyjaśniając, że pragnie zapewni ludzkości przyszłość – by to jednak zrobić, potrzebują lepszego sposobu na życie i lepszego miejsca na życie. Nagle jednak budynek za nim zostaje przetransformowany w gigantyczną, zaciśniętą pięść, a widząc to, Abigail pyta, czy to sprawka jej pierścienia. Ten jednak zaprzecza, ogłaszając, że Mandarin-1 się uaktywnił.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #19 Iron Man vol. 5 #19 Iron Man vol. 5 #19 Iron Man vol. 5 #19 Iron Man vol. 5 #19 Iron Man vol. 5 #19 Iron Man vol. 5 #19 Iron Man vol. 5 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.