Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers vol. 2 » Young Avengers vol. 2 #13

Young Avengers vol. 2 #13

Young Avengers vol. 2 #13

"Young Avengers" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• "Najlepszy komiks, jaki kiedykolwiek napisałem. Young Avengers #13" - Kieron Gillen.

Streszczenie

Wymiar Matki. Noh-Varr zaczyna walczyć z Oubliette. Kobieta sprawia, że Marvel Boy musi coś powiedzieć Kate. Mimo, iż pora nie jest najlepsza, Noh-Varr mówi Kate, iż to z Oubliette spędził najlepsze dni swego życia i to ona jest dziewczyną jego marzeń. Hawkeye jest wściekła, ale nie przestaje wlaczyć.

Ultimate Nullifier strzela w kierunku uciekającego przed Leah Lokiego, ale Ms America osłania go własnym ciałem. Loki jest zaskoczony i nakazuje wszystkim go posłuchać. Również Leah powstrzymuje walczących, by usłyszeli co chłopak ma do powiedzenia. Loki tłumaczy wszystkim, kim tak naprawdę jest i dlaczego wszystko, co właśnie się dzieje, jest jego winą. Leah pyta, czy nie czuje się teraz lepiej, po czym razem z resztą byłych partnerów bohaterów rozpływa się. 

Noh-Varr widząc znikającą Oubliette chce porozmawiać z Kate, ale ta odchodzi zła, tłumacząc, że trzeba uratować Teddy'ego. 

America podchodzi do Lokiego i ten prosi ją, by to zakończyła nim uda mu się uciec. Dziewczyna stwierdza, że nie będzie mu nic ułatwiała.

David mówi zmierzając w kierunki "Patriota", by nie próbował ich powstrzymać. Postać przepuszcza ich bez problemu do Teddy'ego, cały czas zamienionego w tron, na którym siedziała wcześniej Matka. Loki odczarowuje go, po czym spogląda do góry i stwierdza, że Billy nie przejął całej mocy Demiurga. Po chwili Matka łapie swego przeciwnika w pułapkę. David radzi Teddy'emu, by dołączył do swego chłopaka i spróbował mu pomóc, nawet jeżeli nie wie jak. 

Hulkling wchodzi do więzienia Billy'ego, który mówi mu, iż Matka próbowała go skusić jego wizjami, ale żadna nie była do niego całkowicie podobna. Pyta, jak tu trafił i Teddy tłumaczy, że pomógł mu Loki. Hulkling mówi, że nie obchodzi go już to, co bóg kłamstw mu wcześniej nagadał i całuje Billy'ego. Moc Wiccana rośnie, dzięki czemu uwalnia się z więzienia Matki i wymazuje ją z istnienia. Jednocześnie usuwa z Central Parku wszystkich przybyszy z alternatywnych rzeczywistości i umieszcza ich w wymiarze Matki. 

Gdy traci siły, trafia w ramiona Teddy'ego. Próbuje jeszcze porozmawiać z "Patriotem", ale ten ponownie znika. Pyta Lokiego, czy wygrali, ale ten wskazuje mu armię, którą tu sprowadził i z którą walczą pozostali Young Avengers. America informuje postacie z alternatywnych wymiarów, że mogą dalej walczyć i próbować atakować Ziemię, ale oni ich powstrzymają. Po chwili młodzi bohaterowie wracają do Nowego Jorku.

Billy zastanawia się, czy przez ten moment osiągnął potęgę Demiurga. America wyprowadza go z błedu - to była dopiero dobra rozgrzewka.

Kate odnajduje w tłumie Noh-Varr i oddaje mu pożyczony ze statku łuk, którym cały ten czas się posługiwała.

Rodzice Billy'ego w końcu do niego docierają i nie mają pojęcia, co tu robią i co się w ostatnich dniach wydarzyło. Billy wyjaśnia, że było to nieporozumienie i dużo błedów. Przedstawia im swych nowych znajomych, wśród których nie ma już Lokiego.

Gdy Teddy zastanawia się, gdzie młody bóg poszedł, Loki patrząc na nich z góry, siedząc na jednej z chmur, mówi po cichu, że zniknął.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Young Avengers vol. 2 #13 Young Avengers vol. 2 #13 Young Avengers vol. 2 #13 Young Avengers vol. 2 #13 Young Avengers vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.