Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #13

New Avengers vol. 3 #13

New Avengers vol. 3 #13

"Inhumanity"

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in "Inhumanity".
• Trzeba podjąć trudne decyzje.
• Zebranie nowych Illuminati.
• Poznamy nowe stworzenia powiązane z innymi wszechświatami.

Streszczenie

"Wszystko umrze. Ty, ja, wszyscy na tej planecie. Nasze słońce, galaktyka i ostatecznie Wszechświat. To takie proste, nieuchronne i akceptuję to." To, czego Reed nie toleruje i uważa za nie do przyjęcia, to nienaturalne przyspieszenie tego końca. Dlatego wezwał do siebie Black Bolta, Black Pantherów – T'Challę i Shuri – Captaina Mar-Vella, Iron Mana, Magneto i Profesora X. Ponieważ z tym mają właśnie do czynienia, z końcem wszystkiego. W ich świecie, Ziemi-23099, Maximus, król Attilanu, doprowadził do wielkiej przemiany ukrytych Inhuman, Richards obawia się więc, że jego nowa armia będzie przeszkodą w zwalczeniu Zderzenia, którego miejsce styku znajduje się w Nowym Jorku. Gdy Illuminati tam docierają, odkrywają, że z drugiej Ziemi ktoś ku nim zmierza – Black Priests.

Nekropolia, Ziemia-616. Black Swan próbuje wyjaśnić geniuszom, czym jest Lustro i czemu jest im potrzebne. Gdy jej słowa nie mówią wiele zebranym, Reed proponuje, by skupić się na poszczególnych aspektach opisywanego artefaktu, by wydedukować, jak ono działa. Razem tłumaczą słowa kobiety na bardziej naukowy "język", a po chwili Richards zaczyna rozumieć, o co chodzi – i stwierdza, że jest w stanie coś takiego zbudować. To, co Swan określa jako Lustro, on bowiem nazwał Mostem. Po jego zbudowaniu Illuminati wyruszają na poszukiwanie Zderzeń.

W Sanctum Sanctorum Doctor Strange kwestionuje proste spojrzenie na dobro i zło jako dwa ekstrema – Blu'dakorr, Księga Krwi, mówi bowiem o dobrach lepszych od dobra, i o złach gorszych od zła. By je zrozumieć, trzeba porzucić wszystko, co się wiedziało – bezpowrotnie. Przebijając się do mrocznych wymiarów Stephen oświadcza, że jest gotów zapłacić każdą cenę.

Na Ziemi-23099 Black Priests zabijają kolejnych Inhuman, gdy na ich drodze stają Illuminati. Ani jednak kosmiczne moce Mar-Vella, ani głos Black Bolta nie powstrzymuje ich – po każdym ataku regenerują się. Xavier próbuje zaatakować umysł jednego z nich, odkrywa jednak, że mają do czynienia ze świadomością zbiorową, zbyt potężną, by ją kontrolować. Magneto unosi tymczasem ich hełmy, by ujawnić ich prawdziwe oblicza – twarze bez oczu, z wypalonymi pieczęciami. Richards i Pantherzy domyślają się, że mają do czynienia z istotami stworzonymi przez magię, a nie naukę, Priests stwierdzają jednak, że takie rozróżnianie nie ma sensu – podstawa wszystkiego jest bowiem znacznie prostsza. Następnie wypowiadają "słowa potęgi", spopielając przeciwników. Nagle wyczuwają, że są obserwowani przez Lustro, nie wiedząc więc, czy przemawiają do Mapmakers, Ivory Kings czy kogoś innego, zapowiadają nadejście Konwergencji, gdy Ostatnie Słowo zostanie wypowiedziane. Następnie łączą swoje siły, by na oczach Illuminati ze świata -616 zniszczyć Ziemię-23099.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #13 New Avengers vol. 3 #13 New Avengers vol. 3 #13 New Avengers vol. 3 #13 New Avengers vol. 3 #13 New Avengers vol. 3 #13 New Avengers vol. 3 #13 New Avengers vol. 3 #13 New Avengers vol. 3 #13 New Avengers vol. 3 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.