Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 5 » Wolverine vol. 5 #11

Wolverine vol. 5 #11

Wolverine vol. 5 #11

"Killable" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• Kiedy świat stoi na skraju apokalipsy, Logan i Wolverine muszą stawić czoła 13 ninja ze sterowanej przez Sabretootha Hand!
• I to nie wszystko – dołączaja do tego Lord Deathstrike i Silver Samurai!
• Wszystko łączy sie w finale, który zmieni na zawsze oblicze Wolverine'a!

Streszczenie

Wolverine, Kitty i strażnicy zostają zaatakowani przez "Pięć Palców Hand" – grupę wewnątrz Trzynastu Ninja. Znikają oni równie szybko, jak się pojawili, pozostawiając jedynie mało poważne cięcia na ciele Logana, jeden z ochroniarzy jednak, Charlie, przepłaca starcie życiem. Głowa ochrony stwierdza, że śmierć przyjaciela to wina mutantów, a Kitty próbuje przekonać go, że nikt nie chciał, żeby się to wydarzyło, a atak został zaplanowany przez ich przeciwnika właśnie po to, by herosi musieli chronić postronnych. Proponuje, by zebrać wszystkich przed wejściem, przez które ona ich przefazuje, a ochroniarze zgadzają się na to. Gdy tam się udają, nagle zaczynają czuć zapach kwiatów, w których Logan rozpoznaje chryzantemy – używane tak na wschodzie, jak i na zachodzie do ozdabiania nagrobków.

Na pokładzie Helicarriera agenci obserwują doniesienia z miast na całym świecie, gdzie mieszkańcy po prostu stanęli w miejscu. Domyślając się, że nie mogą dłużej czekać, Fury i Maria Hill dają Host zezwolenie na użycie jej mocy.

Gdy ochrona zbiera się przed wyjściem z pasażu, okazuje się, ze jest on cały otoczony polem kwantowym, przez który Pryde nie jest w stanie przejść. Logan domyśla się, że ich przeciwnicy od początku wiedzieli, że Kitty będzie mu towarzyszyć, po czym próbuje się przebić przez rolety, gdy jednak tak robi okazuje się, że wybił przejście... z powrotem do głównego hallu. Gdy próbuje dostać się na zewnątrz przez tylne wejście jednego ze sklepów, kończy się to tak samo, domyśla się więc, ze zapach chryzantem miał ukryć substancję, która uwięziła wszystkich w zbiorowej halucynacji. To budzi kolejne protesty głowy ochrony, Kitty uspokaja go jednak, proponując, by zabarykadować się w jednym ze sklepów i czekać, aż efekty miną. Nagle jeden z ochroniarzy zostaje zaatakowany przez Lorda Deathstrike'a, który zrywa jego "twarz", odkrywając, że od początku był on jednym z Trzynastu Ninja. Gdy herosi ich atakują, łotrzy teleportują się jednak, Wolverine oświadcza więc, że musi się odłączyć od reszty grupy – w ten sposób nie narazi ich na niebezpieczeństwo. Kitty stwierdza, że tego Sabretooth będzie się spodziewał, Logan jednak nie słucha, ujawniając, że cokolwiek zrobił mu Fiber, teraz odczuwa każdą ranę bardziej, niż kiedykolwiek przedtem. Zaczyna krążyć po korytarzach, ledwo utrzymując się na nogach z powodu połączenia adrenaliny z substancją halucynogenną – coś, do czego nie jest przyzwyczajony. Ten moment wybiera Silver Samurai, żeby go zaatakować.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 5 #11 Wolverine vol. 5 #11 Wolverine vol. 5 #11 Wolverine vol. 5 #11 Wolverine vol. 5 #11 Wolverine vol. 5 #11 Wolverine vol. 5 #11 Wolverine vol. 5 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.