Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 3 » Uncanny X-Men vol. 3 #14

Uncanny X-Men vol. 3 #14

Postacie
Zapowiedź

• Nadal odczuwalne są reperkusje po Battle of the Atom!
• Magneto wyrusza na prywatną misje, która stawia go naprzeciw większości X-Men oraz uniwersum Marvela.
• The New Xavier School zmieniła się, ale jak?

Streszczenie

Młodzi podopieczni Cyclopsa ciężko trenują. Muszą przebrnąć przez trudny teren. Benjamin z trudem idzie na końcu grupy. Stawia tylko pytania po co mają moce, skoro nie wolno im z nich korzystać. Scott oznajmia mu, że i tak jego zdolności by nie pomogły, ponieważ są pasywne i przy okazji jeszcze utrudnia zadanie Deedsowi. Po tym Summers wyzywa mutanta na walkę na pięści aby pokazać, że moc to nie wszystko.


Benjamin wraca spod prysznica. Ku zaskoczeniu w swoim pokoju spotyka Emme. Frost uważa, że chłopak posiada subtelną moc, którą można wykorzystać na swój sposób. Po jej użyciu, osoby w jego pobliżu czują się lepiej. Mutantka każę Deedsowi się ubrać, ponieważ zaraz wyruszają na trening.


Atlantic City, New Jersey. Emma wskazuje na dziewczynę siedząca przy barze i każe Benjaminowi ją uwieść. Chłopak jest jednak zdenerwowany i sprawia, że rozmówczyni ucieka od niego i po chwili wzywa ochronę. Deeds zmuszony do ucieczki po drodze natyka się na inną kobietę, do której się przysiada, jednocześnie zmieniając wygląd. Gubi to pościg i okazuje się pierwszym drobnym sukcesem. Po chwili Benjamin rusza pełną parą i zaznajamia się z nowymi osobami, za każdym razem wychodzi mu to coraz lepiej.


Emma postanawia sprawdzić chłopaka w terenie. Wysyła go do wieżowca i każe mutantowi dostarczyć kopertę z wiadomością do Timothy'ego Dugana. Deeds bez problemu przedziera się przez kolejne piętra wzbudzając zaufanie rozmówców. W końcu dociera do celu, przekazuje list i wychodzi. Dugan odczytuje wiadomość, która pochodzi od Cyclopsa. Mutant rozkazuje w niej zaprzestanie rozwoju Sentineli, inaczej pójdzie z nimi na wojnę. Agent szybko reaguje na wiadomość i Benjamin po chwili zostaje złapany. Zdaje się to na niewiele, gdyż mutant zostaje natychmiast teleportowany przez Magik. Deeds nie może uwierzyć, że wdarł się do siedziby S.H.I.E.L.D.. Chłopak otrzymuje od Emmy pseudonim Morph.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 3 #14 Uncanny X-Men vol. 3 #14 Uncanny X-Men vol. 3 #14 Uncanny X-Men vol. 3 #14 Uncanny X-Men vol. 3 #14 Uncanny X-Men vol. 3 #14 Uncanny X-Men vol. 3 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.