Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #7

X-Men vol. 3 #7

X-Men vol. 3 #7

"Muertas" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• 6-częściowa historia "Muertas" rozpoczyna się od powrotu Lady Deathstrike!
• Czy nowe Sisterhood również czai sie gdzieś w pobliżu?
• Tymczasem, trwa przebudowa X-Men po Battle of the Atom – nowy członek dołącza do grupy!

Streszczenie

Po śmierci swego ojca – multimilionera – do swej rezydencji w Bogocie przybywa Ana Cortes. Razem z Reiko udaje się do swego pokoju, gdzie Japonka podłącza do niej dysk, wgrywając do jej umysłu świadomość Yuriko Oyamy – Lady Deathstrike. Połączone w jedną istotę, Ana/Yuriko wprowadza do swego ciała nanoboty, które powoli przetwarzają ją w maszynę do zabijania.

Kilka tygodni później. Ororo informuje Jubilee, że w związku z brakiem obiekcji ze strony węgierskiego rządu, dziewczyna wkrótce stanie się w pełni legalnym opiekunem małego Shogo. Nagle do gabinetu zagląda Monet, usłyszawszy starą przyjaciółkę. Okazuje się, że M przybyła do Instytutu, by odpocząć z dala od zgiełku. Tymczasem w laboratorium Beast, zbadawszy Karimę Shapandar, informuje ją, że implanty Omega Sentinela są nieaktywne i że z czasem będzie w stanie je usunąć. Po chwili do pomieszczenia zagląda szukająca siłowni Monet. Znajdując wspólny język z Karimą, która tak, jak ona niedawno wróciła do życia, M zaciąga ją na przebieżkę. Na zewnątrz mijają trzy czarne Hummery należące do Any Cortes, a ta zauważa i rozpoznaje Shapandar. Każe swoim ludziom atakować, Monet broni jednak nowej przyjaciółki przed większością wystrzelonych kul i powala najemników. W końcu dopada do Lady Deathstrike, z której umysłu dowiaduje się, z kim mają do czynienia. Łotrzyca odrzuca ją więc i salwuje się ucieczką.

Wkrótce później Ana/Yuriko leci swoim prywatnym odrzutowcem, kontaktując się z Reiko – chce, by ponownie zhakowała ona systemy Instytutu Jean Grey i odnalazła informacje na temat bieżącego składu. Wynajmuje też kolejną osobę do wykonania zadania.

W Instytucie Monet informuje pozostałych X-Men o ataku. Storm pyta M, czy pomogłaby im w rozwiązaniu tej sprawy, a ta zapewnia, że zrobi to w ramach przeprosin za to, że pozwoliła na postrzelenie Karimy. Gdy Jubilee opuszcza naradę, na korytarzu wpada na Bling!, która przypomina jej o ich spotkaniu. Wyjaśnia, że została uderzona przez Mercury, gdy zaprosiła ją na randkę, zapewnia jednak, że lubi teraz kogoś innego.

W Bogocie Ana/Yuriko otrzymuje całkiem nowe informacje wykradzione z systemów X-Men, o technologii, która przyćmiewa urządzenia zainstalowane w Omega Sentinelu. Oświadcza Typhoid Mary, że jej celem jest coś zwanego "Arkeą".

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #7 X-Men vol. 3 #7 X-Men vol. 3 #7 X-Men vol. 3 #7 X-Men vol. 3 #7 X-Men vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.