Avalon » Serie komiksowe » Amazing X-Men vol. 2 » Amazing X-Men vol. 2 #1

Amazing X-Men vol. 2 #1

Amazing X-Men vol. 2 #1

"The Quest for Nightcrawler" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Wspaniała nowa era dla X-Men zaczyna się tu!
• Od kiedy Nightcrawler zmarł w "Messiah CompleX", X-Men są pozbawieni swojego serca i sumienia.
• Kiedy dowiadują się, że Nightcrawler może żyć, Wolvverine, Storm, Beast, Iceman, Northstar i Firestar wyruszają, aby odzyskać ich ulubionego, niebieskiego elfa!

Streszczenie

Jakiś czas temu. Kurt siedzi na skraju Raju, spoglądając w stronę granicy. Jedna z innych mieszkających tam dusz zapewnia, że każdy, który tutaj trafia, czuje, że zostawił na tamtym świecie jakieś niedokończone sprawy, dodaje jednak, że nie może to odwracać jego uwagi od wiecznego życia w Niebie. Nagle mutant wyczuwa zapach siarki, a po chwili oboje zostają zaatakowani przez demonicznych piratów. Nightcrawler szybko sobie z nimi radzi, przejmując ich szable, wtedy jednak zjawia się przed nim Azazel, jego ojciec, otoczony przez małe, czerwone "kopie" samego siebie, które atakują Wagnera. Walcząc z demonem, Kurt obiecuje, że go powstrzyma, Azazel stwierdza jednak, że mutant z pewnością spróbuje, nie uda mu się to jednak – a to dlatego, że już nie żyje. Gdy Azazel znika, Kurt spogląda na jednego z upadłych Bamfów.

Teraz. Do Instytutu Jean Grey przybywa Angelica Jones, dawna Mścicielka i nowa nauczycielka. Typowy chaos placówki przyprawia ją o zawrót głowy, a wtedy odnajduje ją wściekły Beast. Zaciągając ją do pomocy tłumaczy, że Bamfy, szkodniki kręcące się po szkole od czasu jej otwarcia, miały w zwyczaju kraść części ekwipunku, miarka przebrała się jednak, gdy zabrały jego ekspres do kawy. Herosi w końcu odnajdują kryjówkę stworków, odkrywają tam jednak coś, czego się nie spodziewali.

Jakiś czas później. Grono pedagogiczne zbiera się w pomieszczeniu, w którym Bamfy zbudowały portal międzywymiarowy. Podczas, gdy Beast próbuje odciąć dopływ prądu do urządzenia, Rachel zaczyna przekazywać innym myśli stworków. Stwierdza, że zostały one przysłane przez kogoś, kogo X-Men znają, teraz boją się jednak, że zmarnowały zbyt dużo czasu. Nagle portal otwiera się, a po chwili wylewają się z niego czerwone Bamfy, atakujące mutantów. Wolverine domyśla się, że nowe potworki próbują odciągnąć ich od portalu, a w następnym momencie część grupy zostaje przezeń przeteleportowana. Wolverine i Northstar trafiają do lasu, gdzie nie są w stanie skontaktować się z Rachel, Logan nie wyczuwa też żadnego ludzkiego zapachu. Nagle zostają zaatakowani przez... szybujący w powietrzu okręt piracki, którego załoganci przysięgają zgubę wszystkim poplecznikom Niebieskiego Elfa.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing X-Men vol. 2 #1 Amazing X-Men vol. 2 #1 Amazing X-Men vol. 2 #1 Amazing X-Men vol. 2 #1 Amazing X-Men vol. 2 #1 Amazing X-Men vol. 2 #1 Amazing X-Men vol. 2 #1 Amazing X-Men vol. 2 #1 Amazing X-Men vol. 2 #1 Amazing X-Men vol. 2 #1 Amazing X-Men vol. 2 #1 Amazing X-Men vol. 2 #1 Amazing X-Men vol. 2 #1 Amazing X-Men vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.