Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #24

Scarlet Spider vol. 2 #24

Scarlet Spider vol. 2 #24

"Hands Covered in Blood"

Postacie
Zapowiedź

• Spotkanie z Kravenem zmusiło Scarlet Spidera do ogromnych poświęceń.
• Teraz Kaine musi podjąć decyzję, która może kosztować go jego nowe życie.

Streszczenie

W kościele Kaine opowiada księdzu swój sen – pełen ognia i chaosu. Myśli, że była to wizja piekła, które go czeka, duchowny stwierdza więc, że to tylko sen – nikt bowiem nie potrafi przewidzieć przyszłości. Mężczyzna dodaje więc, że nie chodzi tylko o sen i opowiada o tym, co stało się nie tak dawno z ludźmi, którzy mu zaufali – zostali porwani przed dwójkę szalonych Rosjan, a jeden z nich walczy w szpitalu o życie. Ksiądz sugeruje, że być może mężczyzna jest wystawiany na próbę, ten więc odpiera, że za każdym razem, gdy przychodzi co do czego, on wybiera złą decyzję. Ojciec stwierdza więc, że gdyby tak było, zamiast przyjść się spowiadać, uciekłby on.

Jakiś czas później. W szpitalu Kaine i Annabelle obserwują nadal podłączonego do maszyn Donalda. Gdy klon stwierdza, że to jego wina, dziewczyna odpiera, że uratował on Donalda przed śmiercią, ten więc odpiera, że gdyby nie on, nic takiego by się nie stało. Annabelle zmienia więc temat i proponuje, by sprawdzić, jak trzyma się Wally, zapewniając, że to jeszcze nie koniec ich rozmowy na ten temat. Nie zauważają, że Kaine jest śledzony.

Na tyłach hotelu Kaine wrzuca kostium Scarlet Spidera do kosza na śmieci i podpala go, włókna z niestabilnych molekuł są jednak ognioodporne. Gdy wściekły wraca do pokoju, Aracely porywa kostium, wyjaśniając, że jej obrońca potrzebuje swej "zbroi". Gdy docierają do pokoju, dziewczyna łapie się za głowę, czując w niej "buczenie", Kaine radzi jej więc, by zeszła na dół. Sam wchodzi do sypialni, gdzie, ku swemu zaskoczeniu, odkrywa leżącą w łóżku Annabelle, która ogłasza, że nie powinien on się on obwiniać, a ona zna sposób, by odciągnąć jego uwagę od ostatnich wydarzeń.

Aracely w swej wizji trafia na pustkowie, na którym ognisty ptak ostrzega ją, że jeśli trafi do Nahuatlu, zginie, gigantyczny wąż odpiera jednak, że jeśli tego nie zrobi, zginą wszyscy inni. Dodaje, że bez niej Mictlan nie będzie w stanie powstać.

Po zakończonym stosunku Annabelle stwierdza, że Kaine był wszystkim, na co liczyła i że jej dzieci go pokochają, nim jednak klon zdąży spytać, co to znaczy, słyszy krzyk Aracely – Wally właśnie wpadł do pokoju, uzbrojony po zęby i z zamiarem aresztowania Kaine'a.

Do hotelu wchodzi Annabelle, ku zdziwieniu recepcjonistki. Gdy wchodzi do windy, dogania ją inna kobieta, która również jedzie na ostatnie piętro spotkać się ze swoim kochankiem, Kainem.

Wally ujawnia, że Kaine jest poszukiwanym mordercą i łotrem, a ten potwierdza. Zapewnia, że nie chciał, by komukolwiek stała się z jego powodu krzywda i klęka przed policjantem, poddając się. Annabelle stwierdza, że Kaine należy teraz do niej, wtedy jednak Aracely wyczuwa nadchodzącą drugą Annabelle i otwiera jej drzwi. Barmanka jest gotowa zrobić klonowi awanturę z powodu jego kochanki, w której Kaine rozpoznaje Zoe Walsh, wtedy jednak odkrywa sytuację w pokoju. W następnym momencie pierwsza "Annabelle" przybiera swoją prawdziwą postać i już jako Shathra ogłasza, że jej dzieci czekają. Zoe tymczasem wyciąga wyrzutnię rakiet i stwierdzając, że choć kocha Kaine'a, nie może mu wybaczyć tego, że przez niego jej ojciec jest w śpiączce, strzela.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #24 Scarlet Spider vol. 2 #24 Scarlet Spider vol. 2 #24 Scarlet Spider vol. 2 #24 Scarlet Spider vol. 2 #24 Scarlet Spider vol. 2 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.