Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #22

Superior Spider-Man #22

Superior Spider-Man #22

"Darkest Hours" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Flash Thompson, znany jako Venom, powraca do miasta.
• Czy jego spotkanie z Superior Spider-Manem odbędzie się po przyjacielsku?
• Czy może wyczuje, że jest coś niebezpiecznego w jego zachowaniu?

Cytat

Peter Parker: "Parker Industries! A revolution in start-ups! An overthrow of the technology sector! Mark my words, and mark them well... Together we will rule the world of science! And in celebration of our first day, there is cake in the cafeteria!"

Streszczenie

W manhattańskiej wagonowni Betty Brant obserwuje zajmujący się rozładunkiem towaru - dostawy broni - gang Crime Mastera. Po chwili na miejscu pojawia się Venom, którego reporterka powiadomiła po odkryciu operacji. Flash przypomina, że Crime Master znał jego tajną tożsamość, prosi więc byłą dziewczynę, by ukryła się gdzieś razem z jego matką. Następnie przybiera postać jednego z członków gangu i ukrywa się między nimi.

Peter Parker wita pracowników swej nowej firmy podczas pierwszego dnia pracy Parker Industries. Podczas obchodu zauważa zaparkowany przy budynku samochód Jaya Jamesona, pędzi więc odszukać swą ciotkę i jej męża. Ci są oprowadzani przez doktora Wirthama, którego May rozpoznaje jako nowego właściciela FEAST Center. Gdy Peter w końcu do nich dociera, May i Jay gratulują mu laboratoriów, kobieta przy okazji proponuje, by bratanek przedstawił im swoją nową dziewczynę. Ten zgadza się na spotkanie, zmienia jednak temat, ujawniając, że nie dlatego zaprosił rodzinę. Dokonał bowiem przełomu w swych badaniach nad cybernetyką - z pomocą Wirthama będą mogli wkrótce dać May pełną kontrolę nad jej nogami.

Do mieszkania Carlie Cooper wkrada się Yuri Watanabe. Odkrywa, że ktoś włamał się tam, kradnąc wszelkie zapiski dotyczące Spider-Mana i Doctora Octopusa. Zgaduje, że to sprawka Pająka.

Peter żegna się z May i Jayem, po czym udaje się do Anny Marii. W jej laboratorium, oświetlanym rybami z wszczepionym genem bioluminescencji - nowym projektem dziewczyny - Parker pyta, czy chciałaby ona poznać jego rodziców. Anna jest pod wrażeniem zwyczajowej bezpośredniości chłopaka i zgadza się, po czym proponuje wykorzystać romantyczną atmosferę pokoju.

Na Spider-Island Spiderlingowie odkrywają dzięki spider-botom strzelaninę między Venomem a Crime Masterem i jego ludźmi. Informują o tym Spider-Mana, przerywając mu w połowie, po czym wysyłają "szefowi" posiłki. Nam miejscu Pająk wymienia swoje wyrzutnie sieci i kontaktuje się z komendantem Pratchettem, który z kolei dzwoni do Jamesona. Ten daje Spider-Manowi wszelkie pełnomocnictwa, na osobności jednak lamentuje nad faktem, że stał się marionetką herosa, porównując się do jego spider-botów. To jednak poddaje mu pewien pomysł.

Venom walczy z gangiem Crime Mastera, po reakcji szefa gangu domyślając się, że nie walczy z Brantem. Gdy do tego na miejscu zjawia się Spider-Man, mafiozo poddaje się, ściągając maskę i wyjaśniając, że wykupił "licencję" Crime Mastera od Kingsley'a. Flash stwierdza, że niepotrzebnie się fatygował, dziękuje jednak Spider-Manowi za pomoc. Gdy zostaje zaatakowany przez swego idola, dochodzi do wniosku, że heros nadal myśli, że ma do czynienia z Venomem-łotrem. Powalony ognistymi i sonicznymi pajęczynami, ujawnia swoją twarz i próbuje wyjaśnić, że kontroluje symbiot, Spider-Man jednak mimo to przygotowuje się do zadania ostatecznego ciosu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man #22 Superior Spider-Man #22 Superior Spider-Man #22 Superior Spider-Man #22 Superior Spider-Man #22 Superior Spider-Man #22 Superior Spider-Man #22 Superior Spider-Man #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.