Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble » Avengers Assemble #21

Avengers Assemble #21

Postacie
Zapowiedź

• Pamiętacie tą naukową gadkę z poprzednich numerów? Cóż, dodajcie do niej kolejny składnik - Inhumans!
• Gdzie pójdzie Spider-Girl w kłopotach?
• Black Widow, Spider-Girl i Spider-Woman.
• Kto twierdził, że Spider-Woman-mentorka to dobry pomysł?

Cytat

Spider-Girl: "How are we going to make them talk?"
Black Widow: "Heh heh heh heh heh."
Spider-Girl: "Is she always this terrifying?"
Spider-Woman: "Ayyyyyyyyyep."

Streszczenie

Na lotnisku gdzieś na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych ląduje samolot. Gdy załoga zaczyna go rozładowywać, zostaje zaatakowana przez "kontrolę", która ucieka z ich ładunkiem. Ten dociera do prywatnego laboratorium doktor June Covington, która zabiera skrzynię do swego gabinetu i, otworzywszy ją, prezentuje swojej asystentce kokon z Nowym Inhumaninem w środku. Dziewczyna zauważa jednak tykanie, a po chwili kokon eksploduje. June dopada do Inhumanina i odciąga go, obiecując, że ten, kto to zrobił, zapłaci za to.

W Avengers Tower Spider-Girl, wpuszczona przez Jarvisa, wyjaśnia, że potrzebuje pomocy, jej nauczyciel bowiem zaginął. Captain Marvel wyjaśnia więc, że próbują zaradzić kryzysowi związanemu z globalną terrigenezą i radzi, by pozwolić policji prowadzić śledztwo. Gdy proponuje, by Anya usiadła i odetchnęła, ta wybucha, ujawniając, że jej nauczyciel jest jednym z nowych Inhuman i że został porwany ze szpitalnego łóżka razem z innym kokonem, co herosi by wiedzieli, gdyby jej nie przerywali. Zrozumiawszy, że sprawa jest istotna, Captain America pyta Carol, czy może pomóc Spider-Girl, a gdy ta stwierdza, że pracuje już nad projektem z Bannerem, na ochotnika zgłasza się Jessica, Steve prosi też o pomoc Natashę. Razem, Spider-Girl, Spider-Woman i Black Widow postanawiają udać się do AIM.

Jakiś czas później Pajęcze Panie infiltrują tajne laboratorium AIM w Nowym Jorku. Natasha wyjaśnia, że choć organizacja jest obecnie suwerennym państwem i oficjalnie Mściciele nie mogą nic jej zrobić, nadal obserwują ich pomniejsze projekty. Sabotują zasilanie laboratorium i, w czasie, którego awaryjne zasilanie wymaga, by się uruchomić, powalają agentów, żądając, by opowiedzieli oni, co stało się z kokonami wykradzionymi ze szpitala. Jeden z naukowców stwierdza, że jeden z Inhuman był już martwy, zostaje jednak postrzelony przez właśnie przybyłą szefową laboratorium, która, uwięziwszy bohaterki, ujawnia się jako Kashmir Vennema – międzywymiarowa handlarka bronią, z którą Black Widow już miała do czynienia [patrz Captain America and Black Widow #636-640 – przyp. S_O]. Ujawnia ona, że nauczyciel Spider-Girl, pan Schlickeisen, nie przeżył przemiany i pyta, ile Mściciele zapłacą jej za drugi kokon, stwierdzając, że ciało belfra już sprzedała. Po chwili jednak rozmyśla się i odchodząc każe agentom zabić bohaterki.

W laboratoriach Hemoglobal pracownicy przygotowują się do weekendu. Gdy na miejscu zostaje tylko jeden naukowiec, budynek infiltruje June Covington.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #21 Avengers Assemble #21 Avengers Assemble #21 Avengers Assemble #21 Avengers Assemble #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.