Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #14

Uncanny Avengers #14

Postacie
Zapowiedź

• Ilu Mścicieli musi zginąć, żeby powstrzymać Apocalypse Twins?
• Wolverine zawodzi ludzkość, a Daken ma swoją zemstę.
• Wanda ujawnia swą miłość, a Grim Reaper ma swoją zemstę.
• Historia o zdradzie, miłości, zemście i poświęceniu.

Cytat

Rogue: "Y-you're too dangerous... T-too dangerous to live..."
Scarlet Witch: "What does that make you?"

Streszczenie

Rok 3806. Gdy Burza Czasowa zaczyna pochłaniać Księżyc, znajdujący się w mieście na ziemskiej orbicie mutanci próbują się ewakuować, Stryfe stwierdza jednak, że nie ma dokąd zbiec. Nagle jednak zjawia się przed nim Kang, który oferuje mu ucieczkę w czasie. Conqueror następnie zjawia się w roku 2033, przed porwaną przez Burzę May Parker – Venom. Odwiedza też rok 2099, gdzie werbuje nie mogącego powstrzymać kataklizmu Dooma, a także do 2020, gdzie ratuje Arno Starka, Iron Mana. W 2014 Red Skull obserwuje pochłaniane przez Burzę obozy koncentracyjne, a właśnie przybyły Kang przyznaje, że jest ona zemstą dwóch mutantów. Oświadcza jednak, że to nie Schmidta zamierza zwerbować, lecz jego sługę, Ahaba. Zatrzymuje się też w 2043, skąd zabiera Magistrat Elizabeth Braddock, i 2055, gdzie ratuje jednego z Deathloków – Abominationa.

Na pokładzie statku Apocalypse Twins Rogue i Sunfire poszukują Scarlet Witch. Kobieta, nadal winiąca Wandę za zdziesiątkowanie populacji mutantów, zamierza ostatecznie rozwiązać jej problem, choć Shiro zauważa, że Wolverine zdawał się być zawstydzony krwią na swoich rękach. Tymczasem Wanda i Simon przygotowują się do rzucenia zaklęcia, Wiedźma prosi jednak, by Bliźnięta opuściły ogród, w którym będzie ono przygotowywane – jeden błąd i cała joniczna energia zostanie rozproszona. Gdy jednak Eimin i Uriel odlatują, zadowoleni z sukcesu ich planu, na miejscu zjawiają się Rogue i Sunfire, przed którymi jednak stają Grim Reaper i Daken. Podczas, gdy Anna Maria rzuca się na Erica z pazurami "pożyczonymi" od Logana, zapewniając, że tym razem jego śmierć nie będzie przypadkiem, Daken wyśmiewa Yoshidę, wytykając mu, jak się stoczył. Wtedy jednak syna atakuje Wolverine, pozwalając Shiro na porwanie Wonder Mana w powietrze. Rogue tymczasem powala Reapera i zaczyna zakradać się do Wandy, a widząc to, Logan próbuje ją powstrzymać, sam jednak zostaje unieruchomiony przez Dakena. Rogue tymczasem rzuca się na Scarlet Witch i przebija ją pazurami, stwierdzając, że jest ona zbyt niebezpieczna, by żyć. Walczący z Sunfirem Simon próbuje go przekonać, że próbują ściągnąć mutantów, by pomogli im w walce z Apocalypse Twins, gdy jednak widzi, co stało się z Wandą, leci ku niej. Anna Marie tymczasem zapewnia, że musiała to zrobić – jak jednak zauważa Grim Reaper, tak samo mówią sobie wszyscy mordercy i przebija ją swoim ostrzem. Wolverine uwalnia się od Dakena i powala go, po czym pędzi do Reapera, prosząc, by tego nie robił, ten jednak wyśmiewa go i dezintegruje ciało mutantki. Śmiertelnie ranna Wanda mówi tymczasem Simonowi, że muszą dokończyć zaklęcie, ten więc oddaje jej resztę swoich mocy, by mogła ona przeteleportować mutantów na statek. Zrobiwszy to, Scarlet Witch pada, martwa.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny Avengers #14 Uncanny Avengers #14 Uncanny Avengers #14 Uncanny Avengers #14 Uncanny Avengers #14 Uncanny Avengers #14 Uncanny Avengers #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.