Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #12

New Avengers vol. 3 #12

Postacie
Zapowiedź

• Dom Black Bolta się wali.
• Nowi przyjaciele, nowi wrogowie.

Cytat

Mr. Fantastic: "I understand. There are worse things out there."
Black Swan: "No. You haven't been listening at all... There are worse things coming."

Streszczenie

Do wakandyjskej Nekropolii przybywa Shuri. Gdy T'Challa ją wita, kobieta bez ogródek pyta, gdzie był podczas inwazji, ten wyjaśnia więc, że Miasto Umarłych również zostało zaatakowane. Nieprzekonana, królowa pyta, co dzieje się w Nekropolii, a choć T'Challa zapewnia, że nic, czym powinna się martwić, zostaje nazwany kłamcą przez Dora Milaje. Wojowniczki łamią swe włócznie i rzucają je u nóg Black Panthera, stwierdzając, że jest on zagubiony, po czym ujawniają, że były król współpracuje z Namorem - nawet mimo wojny między ich dwoma narodami. Gdy T'Challa przyznaje, że nie może tego wyjaśnić, Shuri zakazuje mu wstępu do stolicy i odchodzi, by zająć się pogrzebami poległych. Zapewnia jednak, że to jeszcze nie koniec. Gdy T'Challa zostaje sam, słyszy oklaski - to Namor, który gratuluje mu odwagi. Stwierdza, że choć Panther mógł wszystko wyjaśnić siostrze, a nawet ofiarować jej Sub-Marinera, nie zrobił tego, rozumie bowiem, że ich dawne życia niewiele dzisiaj znaczą. Wita kompana na krawędzi - idealnym miejscu dla królów pozbawionych swego królestwa.

Maximus bada Black Bolta, po czym oznajmia złą wiadomość - detonacja bomby terrigenowej znacznie go osłabiła. Sugeruje, by utrzymać to w tajemnicy.

W Sanctum Sanctorum Doctor Strange oznajmia, że ma dosyć stania na uboczu, podczas gdy inni podejmują decyzje zaważające na przyszłości świata. Odsyła Wonga, zaznaczając, że jeśli nie wyjdzie ze swego gabinetu po trzech dniach, jego sługa ma wezwać Reeda Richardsa i przekazać, by uwięził cały budynek w innym wymiarze. Stephen ma bowiem zamiar skorzystać z Biblii Krwi.

W Nekropolii Beast i Reed wyjaśniają, że musieli dokładnie sprawdzić wszystkie bomby z antymaterią, które dostały się w ręce najeźdźców - to dlatego dopiero teraz przyszli do Black Swan. Ta wyczuła przybycie alternatywnej Ziemi, jak i fakt, że to nie herosi sobie z nią poradzili, i pyta, jak długo jeszcze taka sytuacja będzie trwała. Stwierdza, że niedługo nie będą mogli sobie pozwolić na bierność, a gdy Illuminati wspominają o Budowniczych, kobieta wybucha śmiechem. Ujawnia, że wie o kosmitach znacznie więcej, niż bohaterowie - w tym fakt, że ich ruch we Wszechświecie był ograniczony do poruszania się w prostej linii, gdyż ich statki są przystosowane do podróży przez Superstrumień, oraz że są ograniczeni do zaledwie pięciu tysięcy rzeczywistości. Stwierdza, że nadchodzą większe zagrożenia - Mapmakers, Black Priests czy nawet Ivory Kings. To, co wydarzyło się w ostatnich dniach - śmierć tysięcy, upadki imperiów - to dopiero początek. Wszystko Umiera.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #12 New Avengers vol. 3 #12 New Avengers vol. 3 #12 New Avengers vol. 3 #12 New Avengers vol. 3 #12 New Avengers vol. 3 #12 New Avengers vol. 3 #12 New Avengers vol. 3 #12 New Avengers vol. 3 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.