Avalon » Serie komiksowe » Infinity » Infinity #6

Infinity #6

Infinity #6

"Amber"

Postacie
Zapowiedź

• Konkluzja letniego eventu Marvela!
• Ziemscy bohaterowie vs. siły Thanosa!

Cytat

Hyperion: "Tell me, monster...Does it sting? Does it burn? Because it's your end."
Corvus Glaive: "You cannot threaten someone... with what they want."
Hyperion: "Call it a gift then."

Streszczenie

Podczas, gdy na orbicie walka trwa, dzięki pomocy koalicji i Guardians of the Galaxy grupa Avengers – Captain America, Captain Marvel, Hulk, Hyperion i Thor – docierają na Ziemię. Steve wskazuje w kierunku koordynatów otrzymanych od Iron Mana, a Hyperion wykrywa tam zabudowania i pięć żywych istot. Kapitan wysyła więc w tamtą stronę Hulka.

W wakandyjskiej Nekropolii Illuminati powalają ostatnich z ludzi Thanosa, zauważając, że przeciwnicy zachowywali się jak kontrolowani przez zewnętrzną inteligencję. Gdy przebijają się przez drzwi do zbrojowni, odkrywają w środku Supergiant i uwięzionego Black Bolta. Telepatka wykorzystuje moce Inhumanina do powalenia przybyłych, Doctor Strange jednak kontratakuje.

W Orollanie Corvus informuje swego przywódcę, że stracili kontakt z Peak, Thanos jednak niewiele sobie z tego robi i postanawia zabić swego syna. Nagle jednak na miejscu zjawia się Hulk, którego Szalony Tytan odrzuca jednym ciosem. Wysyła do walki z Zielonym Corvusa i Proximę, którym, dzięki swoim broniom, udaje się powalić go na kolana, wtedy jednak z pomocą przyjacielowi rusza reszta Avengers. Do walki nie dołącza Ebony Maw, zamiast tego wyjaśniając Thane'owi, że herosi go nie uratują – nawet bowiem nadzieja zanika w obliczu Thanosa.

W Nekropolii Mr. Fantastic związuje usta Black Bolta, a Panther uwalnia króla Inhuman, tym samym jednak powalając wszystkich zebranych. Supergiant dochodzi do ładu pierwsza i uruchamia bombę z antymaterią. Wyjaśnia, że Thanos znalazł ją w sierocińcu, do którego przybył, by zabić swe pierwsze dziecko. Telepatka prosiła go, by zabił również i ją, Szalony Tytan obiecał jej więc, że zrobi to, jeśli pomoże mu odszukać pozostałych jego potomków. Teraz, na Ziemi, te poszukiwania dobiegły końca, a za to, że kazał jej tak długo czekać, Thanos również zapłaci życiem. Gdy jednak sięga po detonator, okazuje się, że jest on w rękach Maximusa, który składa jej propozycję – da jej to, czego chce, jeśli w zamian dostanie to, czego sam pragnie – szansę na to, by wyjść na mądrzejszego od innych. Uruchamia detonator, a w następnej chwili Lockjaw teleportuje ją na niezamieszkaną planetę, którą po zniknięciu psa pochłania eksplozja.

Na orbicie Black Widow i jej grupa odzyskują kontrolę nad systemami Peak, a wtedy Starbrand wykorzystuje swoje moce, by zniszczyć większość wrogiej floty. Gdy pozostałe statki zaczynają opuszczać system, Natasha nawiązuje kontakt z Tonym, który każe jej monitorować sytuację na Ziemi i wysyłać pomoc w najbardziej potrzebujących tego miejscach. Sam udaje się na Grenlandię.

W Orollanie Corvus przebija Hyperiona swoją bronią, podczas gdy Proxima próbuje swoją włócznią zabić Captainów. Dwa z trzech promieni energii odbijają się jednak od tarczy Rogersa i trafiają Glaive'a. Marcus kończy dzieła, spopielając jego ciało, Midnight dopada więc do ostrza należącego do jej męża, które jest nierozerwalnie związane z jego istnieniem. Thor tymczasem mierzy się z Thanosem, Szalony Tytan jednak szybko zyskuje nad nim przewagę. Tymczasem Maw, cały czas przemawiający do Thane'a, wypuszcza syna Thanosa, by zobaczyć, czego ten się nauczył. Ten w końcu akceptuje swoje dziedzictwo i wykorzystuje swoje moce przeciwko ojcu – więżąc go w stanie gorszym od śmierci. Maw gratuluje Thane'owi przerośnięcia swego rodzica i uruchamiając teleport oznajmia, że pozostanie na tej planecie tylko by go spowalniało. Jakiś czas później przybyły Iron Man cuci Captaina Americę, informując, że świat znów należy do nich. Wstając, Steve widzi Thanosa, razem z Proximą i ostrzem Corvusa uwięzionego w bursztynowej skorupie.

Jakiś czas później. Himalaje, dawne miejsce spoczynku Attilanu. Maximus zwraca bratu Kodeks, który ten ukrywa wśród pozostałości miasta. Domyśla się, że nie ujawnią pozostałym Inhumanom, że przeżyli eksplozję, nie potrafi za to zrozumieć, jaki był plan Black Bolta. Nagle jednak trafia do niego, że zamiast końca ich rasy, dał im nowy początek.

Podczas, gdy na Ziemi Avengers pomagają w odbudowie, poza granicami Układu Słonecznego następują poważne zmiany. Na Whaan Prime, planecie, na której zginął Jerran Ko, Ex Nihili przywracają życie, gotowi pomóc innym światom dotkniętym wojną. Gladiator obiecał rozwinąć Straż Imperialną i zastąpić herosów poległych podczas konfliktu. Oskarżyciele Kree zostali przyjęci z powrotem przez Supreme Intelligence. Skrullowie świętowali powrót ich Imperium wraz z koronacją cesarza Kl'rta. Praxis-2, planeta, przy której otwarty został portal do Strefy Negatywnej, została podbita przez resztki Fali Anihilacyjnej. A Thane, pod kuratelą Ebony Mawa, rozpoczął przemianę w kogoś jeszcze gorszego od swego ojca.

W siedzibie Illuminati Richards stwierdza, że Mścicielom udało się to, do czego zostali stworzeni – dokonali niemożliwego, pokonali niezwyciężonych. Dają innym nadzieję, by oni mogli budować rzeczy nie do pomyślenia. Namor zauważa jednak, że ich świat nadal umiera, Stark odpiera więc, że będą kontynuować to, co rozpoczęli. Patrząc na uwięzionego w "bursztynie" Thanosa stwierdza, że będą budować, przygotowując się na niemożliwe.

Autor: S_O

Galeria numeru

Infinity #6 Infinity #6 Infinity #6 Infinity #6 Infinity #6 Infinity #6 Infinity #6 Infinity #6 Infinity #6 Infinity #6 Infinity #6 Infinity #6 Infinity #6 Infinity #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.