Avalon » Serie komiksowe » Kitty Pryde and Wolverine » Kitty Pryde and Wolverine #4

Kitty Pryde and Wolverine #4

Postacie
Cytat

Kitty: "It isn't fair!"
Wolverine: "Never is (...). The trick is taking the hand you're dealt an' winning anyway. It's a decision only you can make, Katherine, the most important you'll ever face... The only one that matters."

Streszczenie

W czasie burzy drogą nad przepaścią pędzi samochód Yukio. Jeden z jej pasażerów, Carmen Pryde, stwierdza, że oszalała, jadąc taką drogą w taką pogodę i że muszą zabrać ciężko rannego Wolverine'a do szpitala. Chce też wiedzieć, czemu jego córka jest związana. Japonka w końcu nie wytrzymuje, zatrzymuje auto i wyciąga mężczyznę na zewnątrz, ogłaszając, że ma dość go serdecznie dosyć i nie pozostawia żadnych złudzeń co do tego, co z nim zrobi, jeśli nie przestanie grać jej na nerwach. Sytuację wykorzystuje Kitty, fazując przez sznury i uciekając. Yukio rusza za nią w pogoń, mając nadzieję, że środek usypiający nadal będzie spowalniał dziewczynę – na stacji kolejowej bowiem, gdy Kitty przebiła Logana mieczem, Yukio cisnęła w dziewczynę ostrzami wypełnionymi środkiem, a ta, nie spodziewając się ataku, nie miała czasu fazować i trafiona padła bez przytomności. Teraz jednak odzyskuje siły, Yukio musi więc zrobić coś szalonego i skacze w przepaść, licząc na to, że wiatr rzuci ją z powrotem na jezdnię. Tak też się dzieje, a zaskoczona Kitty zostaje powalona.

Gdy nastaje ranek, bohaterowie dojeżdżają do twierdzy klanu Yashida na szczycie góry Ousanmyaku. Mimo, że Carmen próbuje pomóc, Yukio sama zanosi Kitty do środka. Pomocy nie potrzebuje też przytomny, choć teraz muszący podpierać się kosturem, Wolverine.

Kitty śni się koszmar o Ogunie, Loganie i ich walce. Gdy w końcu się budzi, widzi czuwającego nad nią Wolverine'a. Gdy jednak zamierza opowiedzieć mu o swoim śnie, ten stwierdza, że wszystko to było prawdziwe. Dziewczyna przypomina sobie szczegóły i zaczyna płakać. Gdy przeprasza za tę reakcję, mutant stwierdza, że ma do niej prawo. Proponuje jej śniadanie, a gdy dziewczyna nie jest głodna, sam zaczyna jeść, pytając, czego w ogóle szukała w Japonii. Ta wyjaśnia więc, że jej ojciec stał się wmieszany w interesy japońskiego gangstera, Shigematsu, a ona chciała mu pomóc. Nie wezwała na pomoc X-Men, uznała bowiem, że jest to sprawa osobista – a poza tym, nie chciała ich w to mieszać na wypadek, gdyby jej ojciec robił to z własnej woli – jak się bowiem okazało, tak jest w istocie. Logan stwierdza jednak, by nie wyciągała pochopnych wniosków, po czym pyta, jak do tego wszystkiego ma się Ogun. Dziewczyna wyjaśnia, że pracował on dla Shigematsu i że wybrał ją jako opłatę za jego usługi. Domyśla się, że Wolverine zna wojownika, ten więc ujawnia, że Ogun był jego mistrzem i nauczył go wszystkiego, co ten wie. Kitty stwierdza, że obaj wyglądają, jakby byli w podobnym wieku, Logan więc opowiada jej historię o Musashim Miyamoto [legendarnym siedemnastowiecznym samuraju – przyp. S_O]:

Pewnego dnia, w czasach, gdy nadal nosił prawdziwe miecze, w trakcie podróży dotarł do kładki. Po drugiej stronie również stanął wojownik, Musashi stwierdził więc, że mostek jest zbyt wąski, by obaj mogli przejść i że pośledniejszy wojownik powinien ustąpić lepszemu. Ogun zgodził się z tym stwierdzeniem, miał jednak inne poglądy co do tego, o kim mowa. Uznawszy, że istnieje tylko jeden sposób na rozwiązanie tego problemu, obaj mężczyźni wyciągnęli miecze. Stali przez minutę, patrząc sobie w oczy. W końcu obaj schowali swe ostrza do pochew i odeszli w różne strony.

Gdy Kitty nie rozumie, Logan wyjaśnia, że pojedynek odbył się w trakcie tej minuty, gdy obaj wojownicy ocenili swego przeciwnika i uznali, że są równi w każdym calu i że żaden z nich nie byłby w stanie wygrać. Zrozumiawszy to, uznali, że nie ma powodu, by walczyć. Dziewczyna pyta, czy Ogun z opowieści jest "jej" Ogunem i czy to znaczy, że jest on nieśmiertelny, mutant jednak nie zna odpowiedzi. Zamiast tego zabiera Kitty na zewnątrz, gdzie daje jej grabie i godzinę czasu, po czym wraca do środka. Tam Yukio krzyczy na niego, stwierdzając, że nie powinien nawet wstawać z łóżka i że Kitty jest dla nich stracona. Logan jednak nie zamierza poddawać się bez walki.

Godzinę później. W ogrodzie Logan zastaje Kitty medytującą, a gdy do niej podchodzi, ta pyta, jak podoba mu się to, co zrobiła. Ten każe jej samej ocenić, a wtedy ona zauważa, jak doskonale ogród zen został przez nią przygotowany. Wolverine wyjaśnia, że mistrzom nieraz całe życie zajmuje przygotowanie ogrodu. Dziewczyna pyta, co Ogun jej zrobił. Mutant wyjaśnia, że wojownik użył najbardziej zakazanej z technik – sam nie wie, czy czarów, czy zdolności psychicznych – by "nadpisać" swoją świadomość w jej umyśle. Jeśli jej nie zwalczą, z czasem ta świadomość przejmie kontrolę nad jej ciałem. Kitty proponuje, by skontaktować się z profesorem Xavierem. Logan nie jest jednak pewien, czy Charles byłby w stanie pomóc – a nawet jeśli, Ogun nie przestanie na nią czyhać. W dodatku, jeśli teraz spróbuje uciec, przez resztę życia będzie żyła w strachu, podświadomie zawsze chcąc uciec do Xaviera. Następnie wręcza dziewczynie miecz honorowy klanu Yashida, wykuty osiem wieków temu przez Masamune [kolejna legendarna postać z historii Japonii – przyp. S_O] i symbolizujący wszystko, co dobrego w tej rodzinie i jej samurajach. Każe dziewczynie utrzymać ukryty w pochwie miecz w wyciągniętych ramionach tak długo, jak będzie w stanie. Dziewczyna jednak opuszcza oręż po zaledwie pięciu minutach, stwierdzając, że to niemożliwe. Logan odpiera więc, że jeśli będzie tak myśleć, nigdy jej się to nie uda.

Następnego ranka Logan i Kitty spacerują po wzgórzach. Widząc płynący strumień, dziewczyna zachwyca się widokiem, stwierdza jednak, że woda jest pewnie lodowata, Wolverine więc każe jej samej się przekonać i wpycha ją w nurt. Sam chwilę później wskakuje za nią i każe jej płynąć razem z nim.

Przez kolejne dni Logan i Kitty wspólnie trenują, obaj stają się silniejsi. Pewnego dnia Yukio informuje mutanta, że zadzwonił do niego profesor Xavier. Charles ma dla niego złe wieści – Storm została postrzelona nową bronią rządową, która pozbawiła jej mocy. Jest to jednak nic w porównaniu z informacjami z Kanady – jego przyjaciel, James Hudson, zginął [patrz Uncanny X-Men #188 i Alpha Flight #12 – przyp. S_O]. Po zakończeniu rozmowy, Logan wypada na zewnątrz, wyjąc z wściekłości, aż traci głos.

Następnego dnia. Biegnąc przez zamieć śnieżną [wywołaną w Thor #346 – przyp. S_O], Kitty stwierdza, że słyszała, co się stało, i że też płakała nad losem Ororo. Wolverine każe jej zmienić temat, dziewczyna stwierdza więc, że pogoda jeszcze bardziej się pogarsza i sugeruje, by wrócili do twierdzy. Logan odpiera, że prędzej czy później tam dotrą. Gdy Kitty chce wiedzieć, czemu w ogóle biegną, mutant odpiera, że muszą wzmocnić tak jej ciało, jak i jej umysł, jeśli ma mieć jakąkolwiek szansę przeciw Ogunowi. Nagle Kitty potyka się i upada, prosi więc Logana o pomoc. Ten jednak każe jej samej wstać, a gdy dziewczyna stwierdza, że nie jest w stanie sama tego zrobić, mutant odpiera, że ma do wyboru powstać albo pozostać na miejscu i czekać na śmierć. Gdy Kitty zarzuca mu, że jest niesprawiedliwy, Logan odpiera, że życie rzadko kiedy takie jest, po czym biegnie dalej.

Jakiś czas później. Gdy Logan dociera do twierdzy, Carmen pyta, gdzie jest jego córka, mutant zgodnie z prawdą odpiera więc, że zostawił ją leżącą w śniegu. Yukio stwierdza, że pójdzie jej poszukać, okazuje się jednak, że nie będzie to potrzebne – Kitty właśnie przybyła, bez słowa mijając Wolverine'a i wchodząc do środka.

Wieczorem. Biorąc gorącą kąpiel, Kitty stwierdza, że nie jest już zła na Logana – trenuje i hartuje on ją bowiem w rzeczywistości, w przeciwieństwie do Oguna, który robił to tylko w jej myślach. Dodatkowo daje jej też możliwość wyboru. Dochodzi do wniosku, że to jest najważniejsza różnica, po czym wychodzi z łazienki i udaje się po miecz honorowy, który unosi.

Mija wieczór i noc. Rankiem Logan odnajduje Kitty nadal siedzącą z uniesionym oburącz mieczem, a gdy Yukio pyta, jak długo dziewczyna ma tak pozostać, ten odpiera, że tak długo, jak zechce – teraz to ona o tym decyduje. Wojowniczka zauważa, że mimo tego Kitty nadal nie będzie miała szans przeciw Ogunowi.

Mija dzień, a po nim wieczór. W środku nocy Kitty wstaje i udaje się do sypialni Logana, gdzie zostawia miecz, stwierdzając, że wygrała, ale jednocześnie przegrała.

Wkrótce później, na lotnisku Kitty przygotowuje się do odlotu do Nowego Jorku, pewna, że profesorowi uda się rozwiązać jej problem. Początkowo stwierdza, że Yukio ma rację i że nie ma ona szans przeciw Ogunowi, z czasem dochodzi jednak do wniosku, że po prostu się boi. Przypomina sobie, jak uciekła po tym, jak rozpadł się jej związek z Piotrem, i jak uciekła, dowiedziawszy się "prawdy" o swoim ojcu – z którym nie zamieniła słowa od tamtego czasu, choć był wraz z nią w twierdzy Yashida. Dochodząc do wniosku, że musi skonfrontować się z tym, co budzi jej strach, postanawia udać się do Tokio.

Autor: S_O

Galeria numeru

Kitty Pryde and Wolverine #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.