Avalon » Serie komiksowe » Indestructible Hulk Special » Indestructible Hulk Special

Indestructible Hulk Special

Indestructible Hulk Special

"The Arms of the Octopus" - part 2: "For a Friend Whose Work has Come to Triumph"

Postacie
Zapowiedź

• Banner pomaga All-New X-Men i Superior Spider-Manowi w dotarciu do tajemnicy Doc Ocka.
• Jednak nim uda im się cokolwiek rozwiązać, zostaną zszokowani powrotem (podobno nieżywego) Abominationa.

Streszczenie

Hulk wraca ze swej ostatniej misji. Agenci S.H.I.E.L.D. stawiają na jego drodze kontener, który otwiera się, gdy tylko Zielony się do niego zbliża. Okazuje się, że w środku znajdują się szczeniaczki, uradowany ich widokiem Zielony zaczyna się z nimi bawić i wkrótce zmienia się w Bannera. Agenci prowadzą naukowca do helikoptera, który zabierze go do jego kolejnego zadania. Tym razem jednak nie jest potrzebny Hulk, lecz właśnie Bruce.

Jakiś czas później, Banner wita się ze Spider-Manem i Judem. Z zaskoczeniem zauważa obecność oryginalnych X-Men, ci więc wyjaśniają sytuację i ich teorie dotyczące Octopusa, dodając, że nie chcą, by S.H.I.E.L.D. dowiedziało się o ich pobycie w teraźniejszości. Bruce zaczyna więc pracować z Pająkiem, Judem, Molly i Hankiem, podczas gdy pozostali mutanci się nudzą. W pewnym momencie z zewnątrz dobiega potężny ryk, który Banner, ku swemu przerażeniu, rozpoznaje. Wyjaśnia, że należy on do Abominationa – kolejnego martwego superłotra. Wybiega na zewnątrz, gdzie z Blonskym próbują walczyć X-Men, po czym przekształca się w Hulka i wkracza do akcji. Spider-Man uznaje, że być może rzeczywiście mają do czynienia z podróżami w czasie i sugeruje, by udać się do Instytutu Jean Grey, gdzie znajduje się wehikuł, który sprowadził X-Men. Gdy jednak cała grupa zaczyna się ewakuować, na skutek walki dwóch gamma-goliatów ziemia otwiera się pod Molly. Hank rusza jej na ratunek, prosząc, by pozostali go zostawili. Trójka X-Men, wraz ze Spider-Manem, Judem i nieprzytomnym Octopusem i jego mackami, przejmują śmigłowiec S.H.I.E.L.D., którym przybył Banner. Ten tymczasem walczy z Abominationem na boisku futbolowym, gdzie Blonsky więzi go za pomocą bramki i zaczyna okładać. Beast  odnajduje zaś Molly, której nie stało się nic poważnego – odkryła ona jednak podziemne laboratorium.

Hulk uwalnia się i zaczyna szarżować na Abominationa, po czym jednym uderzeniem urywa mu głowę – jak się jednak okazuje, miał on do czynienia jedynie z robotem. Hank i Molly tymczasem odkrywają notatki doktora Jude'a związane z uprzężą Doctora Octopusa, kontaktują się więc ze Spider-Manem. Pająk, dowiedziawszy się o ich nowym odkryciu, spogląda na doktora, a ten, domyśliwszy się, że maskarada się skończyła, wywołuje eksplozję, która pochłania helikopter.

[Uwaga: Historia kontynuowana jest w Superior Spider-Man Team-Up Special – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Indestructible Hulk Special Indestructible Hulk Special Indestructible Hulk Special Indestructible Hulk Special Indestructible Hulk Special Indestructible Hulk Special Indestructible Hulk Special

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.