Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #20

Superior Spider-Man #20

Postacie
Zapowiedź

• Pierwsza przygoda Superior Spider-Mana i Black Cat.
• Felicia Hardy zawsze bardziej przejmowała się Pająkiem niż tym, kto się pod nim kryje. Co jednak, gdy tym mężczyzną jest Otto Octavius?
• Czy świat jest gotowy na "dr Petera Parkera"?

Streszczenie

Kilka miesięcy temu. Podczas, gdy Peter Parker w ciele Otto Octaviusa umiera w ramionach Otto Octaviusa w ciele Petera Parkera, w Centrum Medycznym Uniwersytetu Columbia lekarze pędzą do oddziału śpiączek, gdzie jedna z pacjentek wykazuje wysoką aktywność umysłową. Wybudzona, pyta, gdzie jest Otto Octavius, a gdy zostaje poinformowana o jego śmierci, wpada w szał. Gdzie indziej na oddziale Julia Carpenter ma wizję śmierci wszystkich pająków.

Teraz, wieczór. Spider-Man pędzi do mieszkania Anny Marii, z którą rozmawia przez telefon. Nagle jeden z jego spider-botów informuje go o popełnianym przestępstwie, ten więc się rozłącza i udaje się we wskazane miejsce, gdzie bezceremonialnie atakuje Black Cat. Po krótkiej walce owija złodziejkę w pajęczyną i wzywa policję. Gdy Pająk znika, Felicia przysięga się zemścić.

Wkrótce później, jako Peter Parker, dociera do mieszkania Anny Marii, którą zabiera na dach. Tam pomaga jej wejść na pajęczynę splecioną między budynkami przez "przyjaciela". Gdy rozmowa schodzi na zbliżający się termin obrony jego pracy doktorskiej, Peter prezentuje dziewczynie swoją nową wizytówkę - z tytułem naukowym i nazwą jego firmy, Parker Industries, na której stworzenie zamierza wziąć pożyczkę następnego dnia. Chce, żeby Anna pracowała tam u jego boku.

Następnego dnia w Centrum Medycznym May i Jay dyskutują o planach Petera, na które Jameson zgodził się wyłożyć sporą sumę. Tymczasem z gabinetu Sha Shan wychodzi rekonwalescentka o tęgiej budowie, która dziękuje jej za pomoc - teraz, gdy wróciła do zdrowia, musi wrócić do pracy.

Jakiś czas później. W banku Jay, May, Peter i Sajani Jaffrey załatwiają papierkową robotę, która ma pomóc w stworzeniu Parker Industries. Parker poświęca na ten cel wszystko, co posiada - poza pieniędzmi, które zebrał jeszcze jako Doctor Octopus. Wykorzystanie ich bowiem mogłoby ujawnić jego prawdziwą tożsamość.

W swym mieszkaniu Carlie Cooper dziękuje kapitan Watanabe za pomoc w śledztwie. Zamierza przekazać Avengers dowody łączące Spider-Mana z Doctorem Octopusem. Najpierw jednak dzwoni do Mary Jane, nagrywając na poczcie głosowej ostrzeżenie, by unikała Parkera.

MJ tymczasem zbliża się do remizy, w której pracuje Pedro Olivera, zamierzając olśnić go swym pięknem. Gdy jednak dzwoni do drzwi, skacze na nią pies strażacki, który umazuje ją błotem.

Na ESU Peter udaje się na obronę swojej pracy, otrzymawszy od Anny Marii pocałunek na szczęście. Przedstawia zebranym swój projekt, dający mózgowi użytkownika bezpośrednią kontrolę nad urządzeniem - czy to protezą, czy egzoszkieletem. Wysłuchawszy swego ucznia jednak doktor Lamaze ogłasza, że Parker splagiatował prace jego dawnego przyjaciela, Otto Octaviusa.

Gdzie indziej znajoma rekonwalescentka wchodzi do opuszczonego budynku. Zabezpieczenia rozpoznają ją jako Angelinę Brancale i dają jej dostęp do urządzeń. Podłączywszy się do generatora holograficznego i odtwarzając swój awatar Stunner, poprzysięga zemstę na Spider-Manie za śmierć jej ukochanego.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man #20 Superior Spider-Man #20 Superior Spider-Man #20 Superior Spider-Man #20 Superior Spider-Man #20 Superior Spider-Man #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.