Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #17

Iron Man vol. 5 #17

Iron Man vol. 5 #17

"The Secret Origin of Tony Stark" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

• Czego nie wiedział 451.
• Czego nie wiedział Tony.
• Co wszystko odmieni.

Cytat

Tony Stark: "Hello, Arno."

Streszczenie

Tony Stark słucha w samochodzie taśmy, którą nagrał dla niego Howard. Stark senior wyjaśnia, że każdy rodzic chce, by jego dzieci były zdrowe, oni jednak popełnili błąd. Zapewnia, że go kochali i był dla nich ważny, skrywali jednak przed nim coś, o czym nie mogli mu powiedzieć. Dotarłszy do Hospicjum Fundacji Marii Stark, Tony wyłącza nagranie.

Dawno temu. W czasie rozmowy ze Starkami 451 daje im chwilę do namysłu [patrz #11 – przyp. S_O], Maria i Howard zaczynają się więc porozumiewać za pomocą notatek. Dochodzą do wniosku, że robot nie mówi im wszystkiego, Howard zapewnia więc, że będzie go obserwował. Po chwili Starkowie podchodzą do niego i zgadzają się. W nadchodzących miesiącach Howard studiuje wszelkie zmiany, które Recorder wprowadza w organizmie jego syna, w końcu odkrywając coś, o czym nie wspominają jego notatki. Przeprowadziwszy własne badania dochodzi do wniosku, że między innymi jest to licznik biologiczny, który zabije jego potomka po osiągnięciu trzydziestego roku życia, postanawia więc stworzyć "odtrutkę", którą podaje żonie bez konsultacji z robotem. Gdy po narodzinach dziecka 451 odlatuje, Starkowie zaczynają się zastanawiać, jakie imię nadać dziecku, to jednak zaczyna kasłać. Jakiś czas później ich doktor stwierdza, że chłopiec nie będzie w stanie samodzielnie oddychać. Po opuszczeniu jego gabinetu wściekła Maria każe mężowi sprowadzić robota z powrotem, ten więc ujawnia, co odkrył i stwierdza, że być może ingerując w działania 451 przyczynił się do pogorszenia kondycji dziecka. Maria wypada z pokoju, po jakimś czasie jednak wraca, stwierdzając, że muszą ukryć syna.

Teraźniejszość. Spoglądając na portret Starków, Tony stwierdza że, wbrew temu, co usłyszał na taśmie od Howarda, był jedynie przynętą. Następnie wchodzi do jednego z pokojów i wita przykutego do żelaznego płuca Arno Starka, swego brata. Ten odpiera, wykorzystując syntezator głosu, że sam domyśliłby się wszystkiego znacznie wcześniej, rozumie jednak, że Tony miał wiele na głowie, po czym stwierdza, że mają wiele do omówienia. Anthony przyznaje, że nadal nie jest w stanie objąć rozumem wszystkiego, czego się dowiedział, wie jednak, że Howard chciał mu coś powiedzieć – został adoptowany. Arno zapewnia, że nie był dla jego rodziców jedynie przynętą na robota i że byli oni z niego dumni, cały czas o im opowiadając, jego brat odpiera więc, że z nim samym prawie nigdy nie rozmawiali. Spoglądając na zdjęcie Marii i Howarda stwierdza, że nienawidził pomysłu, że został zaprojektowany, by być tym, kim jest, to nowe odkrycie nie zmienia jednak tego, jak się czuje. Pyta, czemu Arno nigdy się z nim nie skontaktował, ten odpiera więc, że musiał się ukrywać przed 451. Słysząc jednak, że robot nie jest już problemem, mężczyzna oświadcza, że miał sporo czasu na myślenie i mnóstwo pomysłów na to, jak pomóc ludzkości, Tony odpiera więc, że to dobry początek – sam może zająć się albo ich realizacją, albo piciem na umór, dochodzi jednak do wniosku, że slogan "Stark ratuje świat" może pasować do nich obu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #17 Iron Man vol. 5 #17 Iron Man vol. 5 #17 Iron Man vol. 5 #17 Iron Man vol. 5 #17 Iron Man vol. 5 #17 Iron Man vol. 5 #17 Iron Man vol. 5 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.