Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #11

New Avengers vol. 3 #11

Postacie
Zapowiedź

• Illuminati udają się na inną Ziemię.
• Thanos w Necropolis.
• Budowniczy na Ziemi.

Cytat

Namor: "In our seemingly unending string of bad choices, this one, I think, has the potential to be our worst."

Streszczenie

Maximus i Lockjaw obserwują upadek Attilanu. Szalony geniusz stwierdza, że jego brat zawierzył Bombie, tak samo, jak im dwóm. Po chwili teleportują się w nieznane.

W Australii Illuminati obserwują zbliżającą się Ziemię. Nagle Iron Man zauważa coś spadającego z drugiej planety. Gdy docierają do miejsca, w którym owo "coś" wylądowało, okazuje się, że jest to Aleph, który przekazuje im zaproszenie od swoich twórców.

Żołnierze Wakandy stają przeciw niekończącym się falom wroga, który nie boi się korzystać z samobójczych ataków. Widząc, że jego taktyka działa, Corvus postanawia wręczyć swej żonie prezent - pierwszą krew przelaną wewnątrz niezdobytego miasta. Proxima wkrótce staje przeciw Shuri, która ciska w nią swoją włócznią. Trafia ona w cel, kosmitka niewiele sobie jednak robi z rany zadanej tak prymitywną bronią i używa swojej "włóczni", która przebija pola siłowe i ciała żołnierzy próbujących uratować królową. Ta wzywa do odwrotu i przegrupowania się, a wtedy Proxima dopada do schwytanego Wakandyjczyka, którego pyta o miejsce zamieszkania Black Panthera. Więzień wskazuje jej drogę do Nekropolii.

Na orbicie wokół alternatywnej Ziemi Illuminati zostają zabrani na pokład statku Budowniczych. Gdy w końcu trafiają przed oblicza starożytnych kosmitów, jeden z Ex Nihilii podchodzi do Strange'a i, sięgając w głąb jego głowy, wyciąga pewną czarną kreaturę.

Corvus wita Thanosa w Nekropolii. Przyznaje, że nie znaleźli jeszcze Infinity Gemu, dodaje jednak, że odkryli coś innego - zbrojownię wypełnioną bombami z antymaterią. Trafiają również do lochu, w którym rozpoznają Terraxa. Proponują wypuszczenie więźniów, Thanos jednak, stając przed nie okazującą strachu Black Swan, odmawia.

Na statku Budowniczy rozpoznaje w kreaturze pasożytniczy ślad opętania przez Szepczącego i stwierdza, że choć nie istnieją oni w tym Wszechświecie, niegdyś obserwowali ich w Uniwersum należącym do jego rozmówców. Spytany przez Beasta, wyjawia, że do niedawna byli w stanie swobodnie przemieszczać się między wymiarami dzięki znajdującemu się między nimi Superstrumieniowi, ten jednak nie tak dawno zapadł się w sobie i przestał być bezpieczną metodą podróży. Jest to symptom problemu, któremu próbują zaradzić – co sprowadza go do powodu, dla którego zaprosił Illuminati. Ujawnia, że Budowniczy we Wszechświecie herosów zostali pokonani, a na potwierdzenie tych słów prezentuje im "uciekiniera" z tamtego miejsca, któremu udało się trafić do tego miejsca dzięki chwilowej bliskości obu Uniwersów. Umieściwszy Illuminati w kapsułach, wyjaśnia, że statek, na którym się znajdują, jest Światobójcą. Zdaje sobie sprawę, że zniszczenie jednej Ziemi niczego nie zmieni, ich zamiarem jest jednak zniszczenie ich wszystkich. Pyta Reeda, czy są w stanie zniszczyć swą planetę, a gdy Richards potwierdza, pyta, czemu jeszcze tego nie zrobili. Po chwili herosi lądują na swojej Ziemi, obserwując eksplodującą "bliźniaczkę".

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #11 New Avengers vol. 3 #11 New Avengers vol. 3 #11 New Avengers vol. 3 #11 New Avengers vol. 3 #11 New Avengers vol. 3 #11 New Avengers vol. 3 #11 New Avengers vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.