Avalon » Serie komiksowe » Savage Wolverine » Savage Wolverine #7

Savage Wolverine #7

Postacie
Zapowiedź

• Wolverine kroi, Elektra sieka - czego chcieć więcej?

Cytat

Mikaru: "I have never mourned the loss of my eyes, and the exodus they overtook... But I believe I would have liked to have seen that."

Streszczenie

W helikopterze unoszącym się nad Nowym Jorkiem Wolverine i Elektra czekają na sygnał do ataku. Gdy ten w końcu nadchodzi, skaczą ze śmigłowca na dach opuszczonej kamienicy. W następnej chwili zostają otoczeni przez ninja Hand. Elektra atakuje od razu, nie zważając na słowa dowódcy oddziału, podczas, gdy Wolverine pod naporem przeciwników uwalnia swego wewnętrznego berserkera. Walkę na ekranie monitora obserwuje dwóch przywódców odłamu Hand. Jeden z nich, Ziro, stwierdza, że agenci Kingpina przybyli zbyt wcześnie i że ceremonia jest zagrożona. Jego kompan, Paburo, pyta więc, ilu z ich ludzi zamierza poświęcić na zachcianki Arbitrów. Ziro odpiera, że tylu, ilu będzie potrzeba. Domyśla się, że przez wojownika przemawia żal po stracie brata i przypomina, że teraz to Hand jest jego rodziną. Odchodzi ogłaszając, że jeśli Arbitrom nie uda się zgładzić Fiska, on to zrobi, po czym każe Paburo zrobić wszystko, byleby nie przepuścić ludzi Kingpina do środka. Gdy jednak znika, wojownik zaczyna obserwować sytuację na dachu – która uspokoiła się po tym, gdy wszyscy ninja zostali zabici. Po chwili namysłu przyciskiem otwiera bramę, ku zaskoczeniu herosów.

W podziemiu przedstawiciel Arbitrów rozpoczyna ceremonię ożywienia ich agenta. Grupka wojowników poświęca swe życia, by przekazać je ciału leżącemu przed nimi. W ostatniej chwili jeden z nich, przerażony, odmawia popełnienia samobójstwa. Wtedy podchodzi do niego jedna z Arbitrów, Kinjin Bez Twarzy, o ciele małej dziewczynki. Zdejmuje swoją maskę, a widząc, co znajduje się pod nią, ninja rozumie, że jest niczym i wbija miecz w swoje ciało.

Gdzie indziej w podziemiach Elektra i Wolverine pędzą korytarzami, gdy nagle Greczynka zatrzymuje mutanta. Ten po chwili wyczuwa zbliżający się ku nim odór śmierci. To pozostali dwaj Arbitrzy – Mikaru Ślepiec, zwany Prawdomównym, który radzi im nie zwracać na siebie uwagi jego kompana, Shikaru Niemego. Wyjaśnia, że gdy zauważy on nieproszonego gościa i ich oczy się spotkają, żadna siła nie powstrzyma go przed odnalezieniem i zabiciem go. Logan tymczasem podnosi kamień i ciska nim prosto w głowę strażnika, po czym obaj rzucają się na siebie – ku całkowitemu zaskoczeniu trzeciego Arbitra. Elektra tymczasem dopada do Mikaru, ten pyta więc, czemu pracuje dla Fiska, który jest jej zażartym wrogiem. Kobieta stwierdza, że nie zamierza pozwolić, by Kingpin zginął z "jego" ręki, a słysząc to, Arbiter nie ukrywa zdziwienia. Stwierdza, że Nachios powinna sama się przekonać, jaka jest prawda, i przepuszcza ją.

Po chwili Elektra trafia do pomieszczenia, w którym odbyła się ceremonia, przybyła jednak za późno – ciała już tam nie ma. Chce wiedzieć, gdzie jest Bullseye, przedstawiciel nie ma jednak pojęcia, czemu Arbitrzy mieliby używać jako swego narzędzia szalonego zabójcy. Po chwili domyśla się jednak, że to właśnie w ten sposób Kingpin przekonał ją do współpracy – obiecując zemstę. Stwierdza, że być może jest on godzien dowodzenia klanem.

Tymczasem, w korytarzach, Wolverine nadal toczy walkę z Shikaru. Jego berserkerski szał nie jest jednak wystarczający, by pokonać Arbitra. Zostaje powalony.

W Shadowland Kingpin otrzymuje informację, że Elektra i Wolverine zawiedli w swej misji. Odkłada słuchawkę i stwierdza, spoglądając na ożywioną Vanessę Fisk, że musi porozmawiać ze swoją żoną.

Autor: S_O

Galeria numeru

Savage Wolverine #7 Savage Wolverine #7 Savage Wolverine #7 Savage Wolverine #7 Savage Wolverine #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.