Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 5 » Wolverine vol. 5 #10

Wolverine vol. 5 #10

Wolverine vol. 5 #10

"Killable" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

• Kto powiedział, że nie możesz wrócić do domu?
• Wyprawa Logana i Kitty zmierza na północ - na tereny dawnej posiadłości Howlettów!
• Ale nie tylko słodko-gorzkie wspomnienia czekają na Logana w miejscu, które kiedyś nazywał domem.
• Duchy z kanadyjskiego dzieciństwa Logana spotykają demony jego dorosłego życia, kiedy zmaga się z nową rzeczywistością!

Streszczenie

Wolverine i Kitty jadą motocyklami w kierunku Alberty, unikając głównych dróg i miast, gdzie będą na nich czekać wynajęci zabójcy. Nagle jednak Logan uderza w unoszące się w powietrzu włókna wytworzone przez czekającego na nich Fibera i traci kontrolę nad pojazdem. Mężczyzna wyjaśnia, że został wynajęty do wykonania pewnego określonego zadania, po czym wystrzeliwuje kolejne igły ze swoich palców. Te wbijają się w ciało mutanta, unikając jednak ważnych organów. Gdy ich przeciwnik znika, Logan domyśla się, że miał on mu przypomnieć, że jest śmiertelny.

W barze Guernica przyjaciele Wolverine'a obserwują kolejne ruchy wirusa, choć utrudnia im to zagłuszanie wszelkich komunikacji – nie wiadomo, czy zainicjowane przez zarażonych, czy tych, którzy próbują zwalczyć infekcję. Na pokładzie Helicarriera Fury pyta podłączoną do urządzenia wzmacniającego jej moce Host, czy będzie ona w stanie naprawić uszkodzenia dokonane przez wirusa w ciele Logana, ta odpiera jednak, że wirus zaatakował telomery w chromosomach mutanta, nie będzie więc w stanie mu pomóc. Dodaje jednak, że może sam wirus mógłby.

Alberta. Wolverine i Kitty zakradają się do miejsca, w którym kiedyś stała rezydencja Howlettów, okazuje się jednak, że na jej miejscu znajduje się pasaż handlowy. Logan podchodzi do drzwi, prezentując swoją legitymację Avengers strażnikom i każąc im ewakuować budynek. Głowa ochrony nie daje mu wiary, nie omieszkając mu powiedzieć, co sądzi o mutantach, Logan jednak ignoruje to i przystępuje do szukania. Po jakimś czasie docierają pod podane koordynaty – di niewielkiego "muzeum", w którym Logan odkrywa zdjęcie rezydencji Howlettów, a także siebie samego u boku Rose O'Hary. Wyjaśnia Kitty, że była ona jego najlepszą przyjaciółką, przez przypadek jednak ją zabił. Po chwili odnajduje ich główny strażnik, informując, że niczego nie znaleźli, i oskarżając mutanta o próby wywołania awantury. Nagle jednak z szybu nad Wolverinem wypada koperta, wewnątrz której znajduje się notka oświadczająca, że Wolverine zginie tej nocy. Nagle gasną wszystkie światła, a Logan domyśla się, że Sabretooth i jego ludzie zmusili ich do konfrontacji w miejscu, w którym będą musieli bronić postronnych.

Tymczasem, na Helicarrierze, Maria Hill zostaje poinformowana, że wirus wykonał swój pierwszy ruch – okazuje się jednak, że ma on większe "siły przerobowe", niż myśleli. Monitorujący sytuację agent oznajmia, że przejmie on kontrolę nad planetą w ciągu pół godziny.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 5 #10 Wolverine vol. 5 #10 Wolverine vol. 5 #10 Wolverine vol. 5 #10 Wolverine vol. 5 #10 Wolverine vol. 5 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.