Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 5 » Wolverine vol. 5 #9

Wolverine vol. 5 #9

Wolverine vol. 5 #9

"Killable" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Wolverine wyrusza na wycieczkę wraz z Kitty Pryde do doliny śmierci!
• Za głowę Logana wyznaczono pokaźna nagrodę i każdy złoczyńca i najemnik próbuje go dorwać.
• Pierwszy spróbuje Batroc the Leaper!

Cytat

Kitty: "You lied to Henry."
Wolverine: "(...) I used a double negative. I was kind of worried he'd get that."

Streszczenie

Gdy Wolverine dociera do Instytutu, Kitty informuje go, że wszyscy uczniowie są bezpieczni – Mystique zniszczyła jedynie zawartość jego pokoju. Rozglądając się, Logan, niezauważony przez innych, podnosi i chowa kawałek papieru.

Na Helicarrierze Maria Hill i agent Fury stają przed celą Host, której prezentują swoje warunki: uzyska ona ułaskawienie za swoje zbrodnie, jeśli pomoże im zwalczyć inwazję super-wirusa. Kobieta stwierdza, że uciekinierzy z Microversum będą chcieli utrzymać swoich nosicieli w zdrowiu, co jej również nie jest na rękę, ma jednak swoje własne żądania – chce być traktowana jak człowiek. Hill wypuszcza ją więc z zamknięcia.

Beast prezentuje Loganowi odczyty z systemów bezpieczeństwa Instytutu – odnalazł Mystique i pomagających jej w infiltracji ninja dopiero, gdy przeanalizował przepływ powietrza przez szkołę. Logan rozpoznaje ich jako Trzynastu Ninja, odłam Hand pracujący dla Sabretootha. Hank ujawnia też, że kobieta, zmieniając kształty, dotarła do pokoju Wolverine'a, omijając wszelkie inne możliwe cele, a zdjęcie, które mu przysłała, zostało zrobione przez ich własne kamery. Wolverine oświadcza, że było to ostrzeżenie i że powinni popracować nad bezpieczeństwem szkoły, pozostali uznają jednak, że to wyzwanie. Domyślają się, że łotrzy wiedzą o tym, że Logan utracił swój czynnik gojący, ten obiecuje więc, że nigdzie się nie uda.

Jakiś czas później Kitty Pryde odnajduje Wolverine'a w Blackbirdzie, domyśliwszy się, że zamierza złamać obietnicę, ten więc ujawnia, że Mystique zostawiła mu notkę z koordynatami. Kitty pyta też o miecz, który Raven dzierży na zdjęciu, a który rozpoznała jako należący do przyjaciela, Logan wyjaśnia więc, że otrzymał go w Japonii krótko po wojnie – od starego potomka samurajów, który sprzeciwiał się starym zwyczajom i chciał w ten sposób pokazać, że nawet obcokrajowiec może być godzien tego zaszczytu. Niedługo później jednak żona Logana została zamordowana, a i starzec zmarł, Logan więc zatrzymał katanę. Nagle w samolot uderza rakieta wystrzelona przez Batroca. Gdy Kitty ratuje przyjaciela, ten wysyła ją do wraku, by odnalazła kartkę z koordynatami, samemu stając przeciwko najemnikowi. Ten jednak okazuje się większym wyzwaniem, niż mutant myślał, raz za razem powalając go. Logan jednak, dzięki swemu doświadczeniu, domyśla się, że Leaper próbuje go zmanipulować i wykonuje niespodziewany ruch, przebijając bok przeciwnika. Batroc gratuluje mu więc, teleportując się. Gdy Kitty opatruje rany przyjaciela, ten zauważa że Batroc nie spodziewał się jej – a to znaczy, że Creed też myśli, że przybędzie on sam. Gdy dziewczyna pyta, jaki jest ich następny cel, Logan odpiera, że udają się do miejsca jego narodzin.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 5 #9 Wolverine vol. 5 #9 Wolverine vol. 5 #9 Wolverine vol. 5 #9 Wolverine vol. 5 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.