Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #16

All-New X-Men #16

All-New X-Men #16

"Battle Of The Atom" Chapter 2

Postacie
Zapowiedź

• Wolverine vs. X-Men z przyszłości!
• Młodzi Scott Summers i Jean Grey uciekają, aby pozostać w teraźniejszości!

Cytat

Shadowcat: "Everyone keep it calm and let's figure out like mostly mature adults."

Streszczenie

Sekretna szkoła im. Xaviera. Uncanny X-Men oglądają relację z walki przeciw Sentinelom. Celeste stwierdza, że odpowiedzialne za to jest S.H.I.E.L.D. Hijack stwierdza, że to zwykłe teorie spiskowe i mówi, że będą mieć pewność, kiedy ktoś pokaże im jakiś dowód. W międzyczasie na dwór wychodzi Triage. Chłopak nie może pojąć tego, że uzdrowił Cyclopsa, możliwe nawet, że ze śmierci. Summers jest mu wdzięczny i stara się pomóc Christopherowi przejść przez oswajanie się z mocą.

Szkoła im. Jean Grey. X-Men z przyszłości wychodzą z Time Cube. Oświadczają, że przybyli tutaj, ponieważ obecni X-Men schrzanili wszystko. Wolverine chce wiedzieć o jaką pomyłkę im chodzi. Pozostali mutanci patrzą na przybyszów ze zdziwieniem i niedowierzaniem, że niektórzy widzą swoje przyszłe wersje. Kitty stara się być głosem rozsądku i prosi, aby goście się przedstawili. Tak oto poznają Xaviera - wnuka Profesora X, który mówi, że w momencie kiedy padła decyzja o pozostawieniu oryginalnej piątki, przyszłość stała się straszna. Przyszły Beast oświadcza, że oferują szansę na przeżycie z godnością najbliższych lat. Iceman stwierdza, że zalatuje to trochę hipokryzją, skoro ktoś chce naprawić błędy spowodowane podróżą w czasie podróżując w czasie. Ostatecznie Logan chce zidentyfikować wszystkich. Za pleców Xaviera wyłania się stara Shadowcat i rzuca się z uściskiem na Wolverine'a. Deadpool chce zrobić to samo, ale James ostatecznie unika pocałunku przyszłego Wade'a. Oprócz nich do teraźniejszości przybyli Ice Hulk i Molly Hayes. Kiedy mutanci maja się dogadać, nagle Wolverine się denerwuje i chce zaatakować przybyszów. Przez to wywiązuje się walka. Dwójka Icemanów stara się powstrzymać bójkę, a Logan oświadcza, że ktoś kontrolował jego umysł. Nagle okazuje się, że Scott i Jean zniknęli.

Dwie minuty temu. Grey kontaktuje się telepatycznie z przeszłym Hankiem. Dziewczyna przeczuwa coś złego, ponieważ nie może przeczytać myśli przybyszów. McCoy ochrzania przyjaciółkę, że miała zakaz, aby tak robić. Beast się nie martwi i uznaje to za fakt, że jest tam wnuk Xaviera, który pewnie jest potężnym telepatą i po prostu przyćmiewa zdolności Jean. Marvel Girl widząc, że nic nie wskóra z Hankiem postanawia uciec z Cyclopsem, który zgadza się bez żadnego oporu. Grey tworzy tylko dywersję włączając agresję u Logana i dwójka bezpiecznie ucieka do Blackbirda i odlatuje. X-Men docierają na miejsce i samolot widzą już tylko w otchłani. Xavier informuje młodego Beasta, że mądrze postąpił.

Już w samolocie mutanci dyskutują, o tym co się stało. Jean obawia się nie tylko przyszłych X-Men, ale także tego, że jak wróci, to podpisze na siebie wyrok śmierci. Poza tym Grey mimo wszystko nie jest w stanie zaufać komuś, kto blokuje przed nią umysł przychodząc z tak poważną sprawą. Marvel Girl oświadcza, że nie pozwoli Xavierowi, aby wymazał jej pamięć jak już wróci. Scott tylko dodaje, że jest wdzięczny, iż robią to razem.

X-Men postanawiają złapać uciekinierów. Jednak Logan chce w międzyczasie rozwiać wątpliwości, dlaczego przybysze mają blokady telepatyczne. Xavier tłumaczy, że to dlatego, aby poznali jak najmniej przyszłości, gdyż to może mieć opłakane skutki i stworzyć jakieś paradoksy. Nagle wkracza Rachel, która uważa, że niestosowne jest noszenie stroju osoby [Xorna – dop. Undercik], która zabiła patronkę szkoły w której przebywają. Dlatego telepatka pyta się, kim jest ostatni przybysz. Okazuje się, że jest to dorosła Jean Grey.

Mężczyzna biegnie plażą wzdłuż morza, gdzie natyka się na zaparkowanego Blackbirda.

Autor: Undercik

Galeria numeru

All-New X-Men #16 All-New X-Men #16 All-New X-Men #16 All-New X-Men #16 All-New X-Men #16 All-New X-Men #16 All-New X-Men #16 All-New X-Men #16 All-New X-Men #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.