Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #22

Scarlet Spider vol. 2 #22

Postacie
Zapowiedź

• Życie Kaina zostaje rozerwane kawałek po kawałku.
• Jego ciało jest połamane, czas na jego duszę.
• Nadchodzi Hunter.

Streszczenie

Zoo w Houston. Kaine budzi się w świeżym grobie, pokryty krwią – choć nie swoją. Gdy wychodzi na powierzchnię, z głośników dobiega go głos Kravena, który oświadcza, że obserwował klona. Udawał on, że jest bohaterem, próbował ukryć swoje prawdziwe "ja", łów jednak przypomni mu, czym naprawdę jest. W następnej chwili Scarlet Spidera atakuje grupa wielkich kotów.

Gdzie indziej w ogrodzie Aracely budzi się, widząc przed sobą Kravena. Ten wyjaśnia jej, że dawno temu, gdy utracił wszystko, co go określało, odnalazł sens życia w łowach. Żadne zwierzę jednak nie stanowiło dla niego wystarczającego wyzwania, dlatego za swój cel obrał Spider-Mana. Zajęło mu to wiele lat, lecz w końcu udało mu się go schwytać. Nie mając już nic do udowodnienia, odebrał sobie życie [patrz "Kraven's Last Hunt" – przyp. S_O], po latach jednak jego rodzina ożywiła go. Użyła do tego krwi Kaine'a, przez co są oni powiązani [a tu patrz "Grim Hunt" w Amazing Spider-Man #634-637]. A teraz, gdy i klon Spider-Mana wrócił do życia, Łowca w końcu ma coś, na co może polować. Aracely próbuje wykorzystać swoje moce, Kraven zacina ją jednak swoim zatrutym ostrzem, paraliżując ją. Następnie zaczyna wyjaśniać, że królestwo zwierząt dzieli się na drapieżników i ich ofiary. I choć można próbować udomowić te pierwsze, gdy przyjdzie co do czego, ich instynkty wezmą górę. Właśnie tego oczekuje od Scarlet Spidera.

Temu tymczasem udało się powalić koty, zostaje jednak zaatakowany przez Anę. Rusza za nią w pogoń, szybko jednak ją gubi. Zauważa leżącego na ziemi, rannego strażnika, któremu zamierza pomóc, ten jednak próbuje go ostrzec. W następnej chwili sidła zamykają się wokół nich, a strażnik umiera. Ana wyśmiewa herosa, który jednak, wściekły, rozrywa sieć i rzuca się na dziewczynę. Szybko zyskuje przewagę i każe zaprowadzić się do jej ojca, wtedy jednak Ana wbija w jego bok odznakę policyjną. Domyślając się, co to znaczy, Kaine zaczyna okładać dziewczynę, pytając, gdzie jest Layton, a ta w końcu oświadcza, że nie żyje on, tak, jak pozostali jego przyjaciele. Słysząc to, Spider jest gotów przebić ją swoim żądłem, nagle jednak na myśl przychodzi mu Ben Reilly, który nawet w najgorszych chwilach wierzył w ukryte w nim dobro. Powstrzymuje swój atak, domyślając się, że dziewczyna kłamie, po czym oplata ją pajęczyną i stwierdza, że jej ojciec czegoś od niego oczekuje i oświadcza, że nie zamierza grać w ich grę. Każe zaprowadzić się do Kravena, a gdy chwilę później dociera we wskazane miejsce odkrywa, że wszyscy jego przyjaciele – Annabelle, Aracely, Donald i Wally – są związani i na łasce Łowcy. Kravinoff tymczasem ogłasza, że będą oni walczyć do śmierci. Dodaje, że jeśli Kaine odmówi, lub jeśli przegra, jego przyjaciół czeka długa i bolesna śmierć. Rzucając się na Scarlet Spidera stwierdza, że chce, by ten go zabił.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #22 Scarlet Spider vol. 2 #22 Scarlet Spider vol. 2 #22 Scarlet Spider vol. 2 #22 Scarlet Spider vol. 2 #22 Scarlet Spider vol. 2 #22 Scarlet Spider vol. 2 #22 Scarlet Spider vol. 2 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.