Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #17

Superior Spider-Man #17

Superior Spider-Man #17

"Necessary Evil - Part 1: Let's do the Time Warp Again!

Postacie
Zapowiedź

• Powraca, ponieważ głośno się tego domagaliście!
• Spider-Man 2099!!!
• Oraz Osborn, którego dawno nie widzieliście.

Streszczenie

Nueva York, 2099. Ludziom zostaje wydane polecenie, aby odsunęli się od siedziby Alchemaxu. Miquel słysząc to, postanawia udać się na miejsce w stroju Spider-Mana. Okazuje się, że rozpada się czas a w centrum miasta pojawia się zakłócenie elektryczne, z którego wyjawia się dinozaur. O'Hara postanawia powstrzymać T-Rexa, który po chwili znika. Miquel udaje się od razu do siedziby Alchemaxu, aby powstrzymać to, co się ostatnio wyczynia. Tam okazuje się, że to nie firma powoduje problemy, ale przed nimi chroni. Okazuje się, że źródłem problemów jest era herosów [czyli współczesne 616 – dop. Undercik], co powoduje znikanie szefa korporacji Tylera Stone'a. Alchemax może wysłać jedną osobę do przeszłości, aby to powstrzymać.  Miquel wie, że jeżeli zniknie Tyler, to samo czeka i jego, jest przecież jego synem. Zgłasza się więc na ochotnika. Wtedy na ekranach z 2013 roku pojawia się Spider-Man 2099, mimo że O'Hara jeszcze nie wyruszył w podróż.

Nowy Jork, 2013. Pracownicy Horizon Labs grają doroczny mecz w Softball. W jego trakcie pojawia się helikopter z federalnymi. Mają oni nakaz aresztowania Modella, za tworzenie niebezpiecznych materiałów, ukrywanie zbiegów i doświadczeniach na ludziach. Potto nie wierzy w to co widzi, ponieważ uznaje Maxa za dobrego człowieka. Pajęczy zmysł ostrzega go, że ktoś ich obserwuje. Tym kimś jest Stone, stojący na pobliskim budynku.

W redakcji Daily Bugle Robertson zastanawia się, czy pojawiające się dowody przeciw Modellowi nie będą dla nich podobną sytuacją do Hobgoblina. Muszą teraz bardzo uważać na to co publikują, ponieważ musza podnieść się z niedawnego upadku.

Goblin Undergrund. Phil chce wyruszyć zniszczyć Spider-Mana. Goblin King jest temu przeciwny, ponieważ już raz Ścianołaz prawie domyślił się, że ktoś majstrował przy jego Spider-Botach, aby nie wykrywały goblinów. Na taką sytuacje nie mogą sobie pozwolić drugi raz. Chociaż rodzi to pewien pomysł w głowie przywódcy gangu.

Do siedziby Horizon Labs wchodzi Allan Chemical z Liz Allan na czele. Okazuje się, że firma będzie nadzorować Horizon, a głównym odpowiedzialnym za to będzie Tiberius Stone. To nie podoba się pracownikom Modella, ponieważ uznają Ty'a za zdrajcę i domyślają się, że to on stoi za oskarżeniem Maxa. To jednak nie zdaje się na wiele, gdyż Allan Chemical tymczasowo będzie zarządzać firmą czy im się to podoba czy nie.

Spider-Man udaje się za limuzyną z Liz Allen i Tiberiusem Stonem.

Horizon Labs. Grady postanawia użyć stworzonych przez niego drzwi czasu [patrz Amazing Spider-Man #678 - dop. Undercik]. Podczas ich konfiguracji następuje rozbłysk, po czym pojawia się Spider-Man 2099. Miquel wyrusza znaleźć anomalie odpowiedzialną za zniknięcie Stone'a.

Spider-Man zatrzymuje limuzynę. Ścianołaz prosi Tiberiusa, aby wycofał się z tego co robi, a szczególnie z położenia łap na gadżetach Spider-Mana. Stone odmawia, ponieważ wie, że Pająk nie może nic zrobić. Potto zamierza wymierzyć prawy sierpowy w naukowca, ale powstrzymuje go Spider-Man 2099.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Superior Spider-Man #17 Superior Spider-Man #17 Superior Spider-Man #17 Superior Spider-Man #17 Superior Spider-Man #17 Superior Spider-Man #17 Superior Spider-Man #17 Superior Spider-Man #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.