Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #10

New Avengers vol. 3 #10

New Avengers vol. 3 #10

"The Thanos Seed"

Postacie
Zapowiedź

• Sekrety Inhumans zdradzają pragnienia Thanosa.
• Machinacje Maximusa Szalonego.
• Podczas gdy bitwa o Ziemię trwa, Wszechświaty znów się zderzają.

Streszczenie

W kieszonkowym wymiarze Black Bolt wyjaśnia Illuminati, że wieki temu miała miejsce diaspora Inhumans – czterej królowie i królowa rozdzielili się, a ich poddani rozproszyli się po świecie i poza jego granicami. Jeden z takich migrujących po Wszechświecie szczepów trafił na Thanosa, a podczas tego spotkania jedna z kobiet zaszła w ciążę. Teraz król wręcza pozostałym Kodeks Terrigenowy, zapiski wszystkich tajemnic rodziny królewskiej, prosząc, by odnaleźli oni dziecko Thanosa, podczas gdy on przygotuje się na spotkanie z Szalonym Tytanem. Gdy Strange teleportuje pozostałych, Maximus wychodzi z ukrycia, stwierdzając, że jego brat sporo ryzykuje. Ten jednak wręcza mu Kodeks i wskazuje na maszynę, którą zbudował – kolejny punkt jego planu.

Na statku Thanosa Corvus informuje swego dowódcę, że członkowie Black Order wrócili. Donosi, że Proxima została skierowana przez Namora do Wakandy, gdzie ukryty jest Infinity Gem, dodaje też jednak, że Black Dwarf właśnie tam przegrał bitwę. Thanos postanawia wysłać tam wszystkich członków Mrocznego Bractwa – poza Ebony Mawem, który się nie pojawił, ale który na pewno ma ku temu dobry powód, i Black Dwarfem, którego powala i za jego klęskę wysyła poza Ziemię.

W Wieży Val'Holuth Black Panther zauważa, że istnieje sześć możliwych miejsc, w których mogą ukrywać się Inhumans – tak, jak również i ich jest sześciu. Iron Man jednak głośno zastanawia się, czy powinni się tym zajmować. Przypomina, że walczą ze znacznie poważniejszymi zagrożeniami i że powinni je stawiać na pierwszym miejscu, poza wszystkim innym. Na to jednak nie zgadza się Beast, a rację przyznaje mu Reed, pytając, jak pozostali poradzili sobie z inwazją. Ci odpierają, że ich domy są bezpieczne – poza Namorem, który ujawnia, że Atlantyda została kompletnie zniszczona. Zgryźliwie stwierdza jednak, że powinni rzucić wszystko i pomóc Black Boltowi.

Illuminati wyruszają na cztery strony świata, poszukując śladów Inhumans. W Grenlandii Doctor Strange odkrywa osadę, którą infiltruje w swej formie astralnej. Dzięki prostemu zaklęciu odnajduje syna Thanosa, który nadal nie przeszedł Terrigenezy, i informuje o tym ukrytego w jego cieniu Ebony Mawa. Ten dziękuje mu za pomoc i każe mu o wszystkim zapomnieć, a wtedy Stephen zauważa, że jego komunikator został uruchomiony. Wraz z innymi przenosi się w okolice formacji znanej jako Dwunastu Apostołów w Australii, obserwując zbliżającą się alternatywną Ziemię.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #10 New Avengers vol. 3 #10 New Avengers vol. 3 #10 New Avengers vol. 3 #10 New Avengers vol. 3 #10 New Avengers vol. 3 #10 New Avengers vol. 3 #10 New Avengers vol. 3 #10 New Avengers vol. 3 #10 New Avengers vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.