Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #10

Captain America vol. 7 #10

Captain America vol. 7 #10

"Man Further out of Time"

Postacie
Zapowiedź

• Po dekadzie w Wymiarze Z, Cap musi spróbowac uciec. Ale jakim kosztem?
• Godzola!
• Szokująca śmierć i napakowany akcją finał.

Streszczenie

Steve usiłuje przekonać Jet Black, że jej ojciec próbował nią manipulować aż do ostatnich chwil życia i że muszą ocalić Ziemię. Kobieta przypomina sobie o bracie, Cap musi więc jej powiedzieć o jego śmierci, co jeszcze bardziej nią wstrząsa. Sharon tymczasem przypomina, że muszą uciekać, by móc zdetonować ładunki z bezpiecznej odległości, słysząc to jednak, Jet powala agentkę i kradnie jej detonator, nie zamierzając pozwolić na zniszczenie świadomości ojca. Gdy odlatuje na rakietowym motocyklu, Sharon i Steve wsiadają na drugi i ruszają w pogoń. Rogers jest pewien, że kobieta jest po prostu w szoku, że przejrzała kłamstwa Zoli i że koniec końców zrobi to, co należy, gdy jednak próbuje ją przekonać, zostają zaatakowani przez oddział mutantów dowodzony przez Kapitana Zolandii. Rusza więc do walki, by dać Carter szansę na przekonanie Jet, a gdy hybryda ponownie zaczyna mówić o jego matce, Rogers oświadcza, że kochała go ona i bała się jedynie, że zostawi go całkiem samego. Nigdy tak się jednak nie stało, nadal bowiem ma ją w swoim sercu – i słowa potwora nigdy tego nie zmienią. Naprowadza pojazd Kapitana Zolandii na klif i zeskakuje, nim ten zdąży się zderzyć, lądując na siedzeniu za Jet Black. Nagle jednak ze stacji bojowej wyłania się gigantycznych rozmiarów Zola, który krytykuje córkę za zdradę jej nazwiska. Atakuje promieniami optycznymi, uderzając w pojazd Sharon, Steve jednak chwyta ją i każe Jet kierować się do wyjścia. Gdy wygląda jednak na to, że nie zdążą tam dotrzeć, stwierdza, że Sharon musi zdetonować ładunki. Ta jednak odpiera, że poświęcenie całej trójki nie jest potrzebne i puszcza Steve'a, lądując na ramieniu Zoli. Strzelając mu w twarz przyznaje, że była zawiedziona jego "śmiercią" i że cieszy się, że może spojrzeć mu prosto w oczy i widzieć jego minę, gdy okaże się, że cały jego plan spalił na panewce, a Captain America zbiegł. Dodaje, że raduje ją też fakt, że to ona pociągnie za spust i uruchamia detonator. Gdy następuje eksplozja, Jet i Steve przenikają przez portal na Ziemię, którym Cap przybył do Wymiaru Z. Rogers od razu zawraca, w Zolandii zdążyły już jednak minąć lata. Jet przeciąga go z powrotem na Ziemię, stwierdzając, że portal jest niestabilny i że jeśli heros utknie po drugiej stronie, poświęcenie agentki spełznie na niczym. Prowadząc go na powierzchnię stwierdza, że utkwili w tym świecie.

Przez następne lata wśród Phroxów krążyły historie, że Zola przeżył, przenosząc swą świadomość do nowego ciała. Dla większości była to jednak tylko legenda, której morałem było to, że nie mogą pozwolić mutantom na odbudowanie ich imperium. Stwory jednak też miały własne historie – o duchu walczącym po stronie Phroxów, którego nie można wykryć ani zranić, o postaci, która broni bezbronnych i przynosi nadzieję tym, którzy ją utracili. O mężczyźnie bez rodziny, bez imienia i bez domu. O dorosłym już Ianie Zoli – Nomadzie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #10 Captain America vol. 7 #10 Captain America vol. 7 #10 Captain America vol. 7 #10 Captain America vol. 7 #10 Captain America vol. 7 #10 Captain America vol. 7 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.