Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #7

Nova vol. 5 #7

Nova vol. 5 #7

"Away Game"

Postacie
Zapowiedź

• Przygotowania do "Infinity"!

Cytat

Nova: "That's... That's actually not a bad idea."
Spider-Man: "Oh?! You really like it?! That means a lot coming from you, Justin Beeker."
Nova: "Who?"

Streszczenie

Nova spogląda na Nowy Jork ze szczytu Statui Wolności, gdy nagle zostaje otoczony przez wojskowe helikoptery. Gdy zaczynają do niego strzelać, Sam ewakuuje się, stwierdzając, że nie jest mile widziany w mieście po tym, jak o mało nie rozbił samolotu pełnego ludzi podczas ucieczki przed Phoenix [patrz Avengers vs. X-Men #1 – przyp. S_O]. Krążąc po mieście zauważa eksplozję, gdy jednak leci w tamtą stronę, wpada na Spider-Mana, który krytykuje wszystko, co robi. Wyjaśnia, że eksplozja była częścią rozbiórki budynku i stwierdza, że dzieciak powinien skanować transmisje policyjne. Sam przyznaje, że to dobry pomysł i stwierdza, że potrzebuje pomocy kogoś, kto nauczyłby go działania jako superheros, Pająk każe mu więc spojrzeć w niebo – a po kilku sekundach przelatuje nad nimi Iron Man. Spider-Man wyjaśnia więc, że Nowy Jork nie potrzebuje kolejnych herosów i wysyła młodzieńca do jakiegokolwiek innego miasta.

Gdzieś w Nowym Meksyku Vance Astrovik i Robbie Baldwin siedzą na masce samochodu, rozmawiając o dawnych czasach, gdy byli New Warriors. Speedball uznaje, że powinni reaktywować grupę, Justice jednak nie jest co do tego przekonany. Wtedy jednak widzą na niebie przelatującego Novę.

Sam trafia do Los Angeles, gdzie zauważa pościg policyjny. Dolatuje do uciekającego auta z lodami i wyciąga kierowcę przebranego za clowna, każąc mu się poddać. Okazuje się jednak, że heros jest na planie filmowym, besztany przez reżysera odlatuje więc. Postanawia przysłuchać się transmisjom, dowiadując się o kilku wypadkach w całym kraju. Hełm transmituje też informację o zniszczonym skate-parku w Carefree, chłopak jednak ignoruje to.

Następnego ranka, pracownicy miejscy Carefree docierają do zniszczonego skate-parku, gdzie odkrywają sprzątającego Novę. Ten stwierdza, że choć latał po kraju przez całą noc, nie pomógł ani jednej osobie, a wszędzie, gdzie się zjawił, ludzie przeganiali go, postanowił więc chociaż pomóc w ogarnięciu zniszczonego parku. Robotnicy zapewniają, że dla nich jest już bohaterem.

Tymczasem na Księżycu Watcher obserwuje zbliżającą się flotę Thanosa...

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #7 Nova vol. 5 #7 Nova vol. 5 #7 Nova vol. 5 #7 Nova vol. 5 #7 Nova vol. 5 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.