Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #9

New Avengers vol. 3 #9

New Avengers vol. 3 #9

"The Cull Obsidian"

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in "Infinity"!
• Illuminati na pierwszej linii podczas ataku najeźdźców!
• Dom Black Bolta się ugina.
• Ziemia... upada.

Streszczenie

Jakiś czas temu. Na swoim statku Thanos skanuje wspomnienia zabitego Outridera – wykradzione Black Boltowi myśli o Illuminati i Infinity Gems. Corvus Glaive zauważa, że kryształy zostały zniszczone, Tytan stwierdza jednak, że jeden z nich po prostu zniknął. Każe swojemu Czarnemu Bractwu odszukać ostatni z artefaktów, zapewniając, że sam zajmie się Trybutem.

Teraz. W Nowym Jorku Iron Man i Mr. Fantastic uzbrajają systemy obronne Avengers Tower i zaczynają zestrzeliwać wiszące nad miastem statki kosmiczne. W Wakandzie żołnierze, wspierani przez oboje Black Pantherów, utrzymują najeźdźców poza granicami kraju. Gdy do walki wkracza Black Dwarf, T'Challa staje mu naprzeciw. Wśród ruin Atlantydy Proxima Midnight odnajduje Namora, stwierdzając, że posiadacz Infinity Gemu nie pozwoliłby na zniszczenie swego kraju i dodaje, że zabicie go nie sprawiłoby jej przyjemności. Przedstawia mu więc propozycję – oszczędzi ona resztki królestwa Sub-Marinera, jeśli ten powie jej, gdzie odnaleźć klejnot. W Greenwich Village Ebony Maw "przesłuchuje" Doctora Strange'a, swoim głosem łamiąc jego obronę i wyciągając na wierzch jego sekrety. Gdy Stephen oświadcza, że nie wie, gdzie znajduje się Infinity Gem, kosmita stwierdza, że nie interesuje go to – pragnie tego, czego pragnie Thanos. Instytut Jean Grey zostaje zaatakowany przez Corvusa Glaive'a i Supergiant, która przejmuje kontrolę nad umysłem Icemana. Wolverine rzuca się na najeźdźców, zostaje jednak przebity włócznią Corvusa. Po chwili Rachel udaje się uwolnić Bobby'ego spod kontroli kosmitki.

Jakiś czas później. Oddział Black Dwarfa, pokonany, dokonuje odwrotu, choć T'Challa stwierdza, że po prostu byli oni nieprzygotowani do starcia z Wakandą. Domyśla się, że wkrótce wrócą ze znacznie liczniejszą armią. Tymczasem w Atlantydzie Namor klęka przed Proximą i, mimo protestów Andromedy, oznajmia, że Infinity Gem znajduje się w Wakandzie. W Attilanie, widząc zbliżający się statek Thanosa, Black Bolt uruchamia komunikator, wzywając pozostałych Illuminati.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #9 New Avengers vol. 3 #9 New Avengers vol. 3 #9 New Avengers vol. 3 #9 New Avengers vol. 3 #9 New Avengers vol. 3 #9 New Avengers vol. 3 #9 New Avengers vol. 3 #9 New Avengers vol. 3 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.