Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #14

Deadpool vol. 3 #14

Deadpool vol. 3 #14

"The White Man Cometh!"

Postacie
Zapowiedź

• Deadpool ponownie walczy u boku Iron Fista i Luke'a Cage'a 40 lat po poprzednim numerze!
• Zagrożenie, z którym to trio zmierzyło sie w latach 70 powraca i pragnie zemsty!

Streszczenie

Teraz. White Man zaczyna terroryzować nowojorczyków i zaciąga jednego z nagrywających go ludzi na szczyt Empire State Building, gdzie ogłasza, że będzie zmieniał kogoś w kamień, dopóki nie staną przed nim Heroes for Hire – Power Man, Iron Fist i Deadpool. Informację tę widzi w telewizji jedzący śniadanie z rodziną Luke Cage, który wpada w szał, gdy słyszy sugestię, że Deadpool kiedykolwiek był jego wspólnikiem, stwierdza też, że zupełnie nie pamięta łotra. Następnie kontaktuje się z Dannym, który prowadzi lekcję kung-fu w swoim dojo. Gdy ogłasza, że musi wysłać uczniów do domu, by znaleźć Wilsona, dzieciaki protestują, jedna z uczennic dodaje też, że najemnik ma konto na twitterze i że łatwo można go znaleźć.

Jakiś czas później Luke i Danny trafiają do jadłodajni, gdzie Deadpool przygotowuje pułapkę na agenta Gormana. Szybko wyjaśniają Wade'owi, co się dzieje i razem z uczniami Fista udają się do Empire State Building. Tam wykorzystują roztargnienie łotra, by uwolnić większość zakładników, gdy jednak ruszają do walki, stwierdzając, że nawet go nie pamiętają, White Man wpada w szał i uwalnia pełną moc swej laski, petryfikując wszystkich na miejscu – poza Deadpoolem, który spada z dachu prosto na zaparkowany przed wieżowcem samochód. Stwierdzając, że minie trochę czasu, nim będzie w stanie samodzielnie się poruszyć, korzysta więc z pomocy uczniów Fista i, na wózku transportowym, rusza w pościg za White Manem. Ten tymczasem udaje się do portu, zamierzając wrzucić spetryfikowanych Luke'a i Danny'ego do zatoki, gdy jednak kradnie jacht, nie zauważa, że Wade'owi i dzieciakom udało się dostać na pokład. Gdy wypływa na głębię i przygotowuje się do realizacji planu, nadal bez władzy nad swoim ciałem Wade wysyła do akcji dzieciaki, którym udaje się rozbroić łotra, który sam zostaje zamieniony w kamień w momencie, gdy dostaje cios poniżej pasa i wypada za burtę.

Milion lat później White Man zostaje odkryty przez kosmicznych archeologów, którzy uwalniają go z uwięzienia i, uznawszy, że niczego ciekawego się od niego nie dowiedzą, zabierają go do kosmicznego zoo.

Tymczasem w teraźniejszości. Uwolnieni Luke i Danny przekazują laskę White Mana policji, by ta mogła pomóc nadal spetryfikowanym zwiedzającym na szczycie Empire State Building. Gdy Herosi odwożą dzieciaki do domów, Preston zauważa, że zbliża się do nich ta sama kobieta, która już wcześniej zastawiła na Deadpoola pułapkę, ten więc aplikuje sobie końską dawkę specyfiku, który neutralizuje środki nasenne, z których korzystają przeciwnicy, i zabija obu atakujących. Następnie powala kobietę i, odciąwszy jej palce, gdy próbuje połknąć kapsułkę z cyjankiem, zaczyna ją przesłuchiwać. Kobieta stwierdza, że najemnik nie zdoła zapewnić jej bezpieczeństwa, oświadcza jednak, że i tak nie wie wiele – tylko tyle, że była to siódma ich akcja w ciągu dwóch lat i że ich przywódca nazywa się Butler. W następnej chwili zostaje zestrzelona przez snajpera, który jednak jest w stanie się ewakuować, nim Wade zdąży dostać się do jego "gniazda". Gdzie indziej pewien naukowiec stwierdza, że pora zakończyć projekt "Deadpoola na wolnym wybiegu".

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #14 Deadpool vol. 3 #14 Deadpool vol. 3 #14 Deadpool vol. 3 #14 Deadpool vol. 3 #14 Deadpool vol. 3 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.