Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 5 » Wolverine vol. 5 #8

Wolverine vol. 5 #8

Wolverine vol. 5 #8

"Killable" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Tu zaczyna się największe wydarzenie z Wolverine'em od lat!
• Wolverine wierzy, że znajdzie lekarstwo w Wakandzie, gdzie nie do końca jest mile widzianym gościem!
• Tymczasem, Nick Fury i S.H.I.E.L.D. pracują nad jeszcze większym problemem, który Wolverine mógł spowodować.
• Gościnny występ Storm i Black Panthera!

Streszczenie

Wakanda. Black Panther ciosem powala Wolverine'a, stwierdzając, że jego siostra, królowa Shuri, poinformowała S.H.I.E.L.D. i Avengers o aresztowaniu Host, którą postawiono przed sądem i uznano winną zatrucia wakandyjskich źródeł wody pitnej. Zgodziła się na przybycie oficjalnych przedstawicieli, zamiast tego jednak mutant wtargnął na teren kraju potajemnie, próbując się włamać do zakładu, w którym przetrzymywana jest łotrzyca. Pewien, że to tylko nieporozumienie, T'Challa poprosił swoich ludzi o sprowadzenie Logana do niego, ten jednak zaatakował go, gdy tylko go zobaczył. Pyta, co napadło mutanta.

Dwa dni wcześniej. Na pokładzie helicarriera S.H.I.E.L.D. odbywa się odprawa, w której uczestniczą Maria Hill, Nick Fury, Storm i Wolverine. Gdy agenci przypominają ostatnie ruchy "wirusa", Logan zauważa, że nie wspomnieli o największym ich problemie – T'Challi. Ororo stwierdza, że jeśli jej były mąż stał się nosicielem, najeźdźcy z Microversum będą mieli do dyspozycji umysł jednego z najmądrzejszych ludzi na świecie, zauważa też jednak, że nie mają pewności, czy Black Panther został zainfekowany. Logan oferuje się więc to sprawdzić, wykorzystując uczucia T'Challi, czyli coś, na co wirus nie zwraca uwagi. Jeśli uda mu się wyprowadzić Panthera z równowagi, znaczyć to będzie, że jest on po ich stronie. Storm nie jest pewna, czy ten plan się powiedzie, zauważając, że jej były mąż jest jedną z najbardziej opanowanych osób, które zna. Logan jest jednak pewien, że Ororo jest jego słabym punktem i zamierza to wykorzystać. Kobieta pyta jednak, czy jest to jedyny powód, dla którego chce stanąć przed T'Challą i czy to jemu uda się utrzymać nerwy na wodzy.

Teraz. Wolverine przypomina rozmowę, którą jakiś czas temu T'Challa przeprowadził z Ororo [patrz Wolverine and the X-Men #24 – przyp. S_O]. Najbardziej Logana interesują dwa słowa: "Nie on". Stwierdza, że choć Panther udaje honorowego i prawego, gdy przychodzi co do czego, zachowuje się jak nastolatek, mówiąc swojej byłej, z kim może się spotykać. Słysząc to T'Challa stwierdza, że teraz już wie, czemu Logan przybył do Wakandy. Ujawnia, że wie o "kondycji" Logana i pyta, czy w ten sposób próbuje on udowodnić, że nadal jest mężczyzną, gotowym bronić honoru swojej damy. Stwierdza jednak, że teraz nie jest już w stanie tego robić, za bardzo bowiem boi się śmierci. Dodaje, że gdy teraz patrzy na Wolverine'a, widzi jedynie smutną imitację, wrak człowieka, którym niegdyś był. To w końcu wyprowadza Logana z równowagi, i atakuje on T'Challę.

Gdzie indziej w Wakandzie Storm, Nick Fury i Victoria Frankenstein przekradają się do laboratorium, gdzie w zawieszonej animacji przetrzymywana jest Host. Mutantka stwierdza, że obiecała swemu byłemu mężowi, że nie postawi już stopy w jego kraju, Vic odpiera więc, że to dobrze, że złamała obietnicę. Ujawnia, że w powietrzu pełno jest wirusa, a agent S.H.I.E.L.D. oznajmia, że budynek pilnowany jest przez oddział żołnierzy stojących całkiem bez ruchu. Ororo wykorzystuje więc swoje moce, by powalić wszystkich na raz.

Panther powala Wolverine'a, stwierdzając, że jego styl walki oparty jest na zdolności mutanta do przyjmowania obrażeń, w tym stanie nie może więc wygrać. Powaliwszy przeciwnika, T'Challa łączy się ze swoim dowódcą wojskowym, każąc mu odczekać dwie minuty i upewnić się, które oddziały wkroczą do akcji. Wtedy jednak Logan powstaje i atakuje.

Nick Fury informuje, że wirus wie, co się wydarzyło i wyśle przeciw nim posiłki, muszą więc uwolnić Host i wydostać się w ciągu dziesięciu minut. Wykorzystuje miniaturowego robota-owada S.H.I.E.L.D., który hakuje systemy zakładu i pozbawia przytomności pracowników, wpuszczając herosów. Gdy jednak tylko dostają się oni do pomieszczenia, w którym w gigantycznej komorze przetrzymywana jest Host, rozpoczyna się ostrzał.

Panther unieruchamia Wolverine'a, wyjaśniając, że musiał sprawić, by ich walka wyglądała na prawdziwą, by odwrócić uwagę wirusa od drugiej grupy intruzów, a teraz, gdy są już oni na miejscu, a zainfekowani ujawnili się, może coś z tym zrobić. Prosi, by mutant mu zaufał, po czym, wypuściwszy go, zdejmuje maskę i ujawnia, że nosi aparat do oddychania. Następnie nakazuje swoim oddziałom obezwładnić zainfekowanych, zdalnie wyłączając ich broń. W laboratorium ostrzał ustaje, Victoria przystępuje więc do wybudzania Host.

Jakiś czas później. Wolverine przeprasza, że stracił kontrolę i przyznaje, że sam nie wie, czemu. Po chwili na miejscu zjawia się Storm, a widząc ją, T'Challa zgaduje, że było jej ciężko złamać daną mu obietnicę i ogłasza, że jest ona z niej zwolniona. Po kolejnej chwili właśnie przybyła Victoria przedstawia wszystkim Host, która, dowiedziawszy się o sytuacji, zgodziła się pomóc. Nagle odzywa się telefon Logana, a wyciągnąwszy go, mutant widzi zdjęcie uzbrojonej w katanę Mystique przekradającej się przez korytarze jego szkoły.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 5 #8 Wolverine vol. 5 #8 Wolverine vol. 5 #8 Wolverine vol. 5 #8 Wolverine vol. 5 #8 Wolverine vol. 5 #8 Wolverine vol. 5 #8 Wolverine vol. 5 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.