Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #4

X-Men vol. 3 #4

Postacie
Zapowiedź

• Po zmieniających wszystko wydarzeniach w "Primer", mutantki z X-Men muszą przemyśleć przyszłość stojącą przed drużyną.
• Czy X-kobiety są gotowe na Battle of The Atom, która czeka już za rogiem?
• Tymczasem: Jubilee może nadal wyglądać jak dzieciak, ale ma na swoich barkach kilka bardzo dorosłych odpowiedzialności. Ale jakie plany na przyszłość może mieć nastoletnia, wampiryczna mutancia matka?

Cytat

Rachel, do Ororo: "Who died and made you leader of the X-Men?"

Streszczenie

Santa Monica Beach, Południowa Kalifornia. Jubilee z Shogo i Logan odwiedzają miejsca z przeszłości dziewczyny. Jubes pokazuje synowi, gdzie się wychowała.

Nad górami Sierra Nevada. Przeciążony samolot ColumbiaAir 177 ma kłopoty z powodu awarii jednego z silników. Przelatujące nieopodal w Blackbirdzie Storm, Psylocke, Marvel Girl, Shadowcat i Rogue są gotowe do akcji. Ororo informuje przez radio pilota, że ona z koleżankami postarają się im pomóc. Wywołuje to sarkastyczny komentarz od Rachel, która uważa, że Ororo za bardzo się rządzi.

Storm daje minutę koleżankom na opracowanie strategii, sama idzie z Rachel do ładowni, by porozmawiać. Rachel telepatycznie oskarża przyjaciółkę, że chciała zabić Karimę (patrz: X-Men vol. 3 #3). Ororo zwraca uwagę, by Marvel Girl oskarżała ją bez użycia telepatii, by pozostałe podsłuchujące X-Manki niczego nie przeoczyły. Chłodno wykłada Rachel swoje racje. Cieszy się, że Karima nie musiała umrzeć, ale gdyby jeszcze raz miała podjąć taką decyzję, jeśli to byłby jedyny sposób na pokonanie Arkei, to by ją podjęła. A Rachel nie byłaby w stanie jej powstrzymać. Bo ktoś musi podejmować trudne decyzje.

Beverly Hills. Logan, Jubes i Shogo przejeżdżają obok domu, w którym kiedyś mieszkała Jubilation. Dziewczyna wspomina spędzone w nim dzieciństwo, zanim zginęli jej rodzice. Teraz budynek jest na sprzedaż. Logan proponuje by szkoła go kupiła, ale Jubilee jest przeciwna. Woli jechać na lunch.

Nad Sierra Nevada. ColumbiaAir 177 zaczyna tracić wysokość. Kiedy Rachel i Ororo się sprzeczały, pozostałe opracowały karkołomny plan. Marvel Girl i Storm zostaną w Black Birdzie, a pozostałe dokonają niemożliwego.

Betsy i Kitty wychodzą na zewnątrz kadłuba. Psylocke zaczepia o komercyjny samolot telekinetyczną linę. Dołącza do nich Rogue, której Betsy użycza część swoich mocy. Anna Marie zaczyna przechodzić po linie w kierunku ColumbiaAir.

Kalifornia. Jubilee zaciągnęła Logana do centrum handlowego. To tutaj poznała X-Men. Logan zauważa, że bardzo wydoroślała od tamtych czasów. dziewczyna zwierza się, że nie jest pewna, czy powinna być mamą, ale Wolverine ma pewność, że mały Shogo nie mógł trafić lepiej.

Nad górami, podczas gdy ich koleżanki próbują uratować samolot, Ororo i Rachel kontynuują rozmowę. Marvel Girl jest zdania, że pomimo stwierdzenia braku aktywności mózgowej u Karimy i orzeczenia Hanka, że kobieta pozostanie warzywem, Storm nie powinna była rozważać jej poświęcenia. Co gorsza, teraz zawsze, gdy na nią patrzą, przypomina im się chwila, kiedy Storm skazała ją na śmierć. To irytuje Ororo, więc ripostuje pytaniem o Johna Sublime'a, z którym Rachel się zaprzyjaźniła. Przytyk jest celny.

Tymczasem Rogue dotarła na skrzydło spadającego samolotu i zaczęła obwiązywać go telekinetyczną liną. Psylocke jednak słabnie i potrzebuje asysty Rachel. Marvel Girl skupia się nad zadaniem, a Storm obiecuje jej, że dokończą rozmowę później.

Rogue przytwierdza drugi koniec liny do Blackbirda. Samolot nie jest jednak w stanie podołać takiemu ciężarowi. Storm łączy się z pilotem i zaleca mu zrzucenie paliwa i - jeśli to możliwe - bagażów. Palący się silnik wybucha, akurat w momencie, kiedy Rogue wyczerpuje się pożyczona od Betsy telekineza. Dziewczyna zaczyna spadać. Storm rzuca się na ratunek.

Hotel Four Seasons, Los Angeles. Podczas gdy Jubilee śpi nad basenem, Logan pilnuje Shogo. Wykonuje telefon i zleca zakup domu, w którym Jubilation niegdyś mieszkała.

Rogue spada. Storm leci jak najszybciej potrafi i udaje jej się złapać koleżankę tuż nad wierzchołkami drzew. Ororo każe Rachel nie przerywać akcji ratunkowej, ona i Rogue dogonią ich wkrótce.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #4 X-Men vol. 3 #4 X-Men vol. 3 #4 X-Men vol. 3 #4 X-Men vol. 3 #4 X-Men vol. 3 #4 X-Men vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.