Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 5 » Wolverine vol. 5 #7

Wolverine vol. 5 #7

Wolverine vol. 5 #7

"Mortal"

Postacie
Zapowiedź

• Po wydarzeniach z Wolverine #6, Logan musi przywyknąć do zupełnie innego stylu życia.
• Jak jego przyjaciele i wrogowie zareagują na nowe status quo?
• Gościnny występ Storm i Beasta!

Cytat

Nick Fury: "You gonna be okay?"
Logan: "I only had ten... I guess... Beer. More of an effect. And also... Importantly... I think beer has more of an effect now. On me."

Streszczenie

Instytut Jean Grey. W swoim laboratorium Hank McCoy informuje Logana, że stracił on swój czynnik gojący – pocisk, którym został postrzelony [w numerze drugim – przyp. S_O], był wypełnionymi najeźdźcami z Microversum, którzy pozbawili go tej zdolności. Na jego szczęście jednak jego organizm zdążył zwalczyć tę infekcję, zanim przejęli nad nim kontrolę. Na razie Beastowi udało się wysyntezować antidotum na zatrucie adamantium, jednak na tym dobre wieści się kończą. Zapewnia, że będzie pracować nad znalezieniem rozwiązania, po czym dodaje, że gdy on sam przeżył poważną zmianę, próbował się izolować od przyjaciół, co nie jest dobrym rozwiązaniem. Następnie przytula Logana, ku jego irytacji.

Jakiś czas później. W łazience Logan próbuje się ogolić, zatrzymuje jednak brzytwę przed twarzą i wychodzi na zewnątrz. Kręcąc się po ulicach Nowego Jorku wpada na Nicka Fury'ego, który stwierdza, że za uratowanie życia jego i reszty załogi Helicarriera musi mu postawić piwo i nie zamierza słuchać sprzeciwów.

Wkrótce, w barze Guernica. Nick informuje, że mimo, że wirus opuszcza ciało swojej ofiary, gdy ta straci przytomność, udało im się zebrać próbki z helicarriera, które w tej chwili są badane przez ich specjalistów. Upewnia się, że Logan korzysta z urządzenia chroniącego przed wirusem, a mutant potwierdza, stwierdzając, że czuje paranoiczny strach przed śmiercią. Agent stwierdza, że z metalowym szkieletem zabicie go nadal będzie ciężkie, na co Wolverine wymienia jedne z dziesiątek bolesnych sposobów, którymi można go wykończyć, przerywa jednak, gdy zaczyna kichać – kolejny efekt utraty czynnika. Tymczasem na miejscu zjawia się Thor, który oznajmia, że słyszał o problemach Logana. Mutant jest pewien, że Asgardczyk przyszedł się z niego nabijać i obnosić się swoją nieśmiertelnością, bóg piorunów unika jednak jego niezdarnego ciosu i pyta, czemu miałby śmiać się z tego, że zyskał on tę samą cechę, która charakteryzuje pozostałych mieszkańców Midgardu. Wyjaśnia, że tym, jak nie zważając na swoją śmiertelność ludzie nadal ryzykują swoje życia w obronie innych, zyskali sobie u niego jego szacunek, który teraz czuje również do Wolverine'a.

W pewnym hotelu grupka trzecioligowych łotrów dyskutuje o plotce dotyczącej Wolverine'a. Zastanawiają się, kto ruszy przeciw mutantowi, nie zauważając gazu rozprzestrzeniającego się po pomieszczeniu.

Jakiś czas później. Z pomocą Nicka zataczający się Logan opuszcza bar, zapewniając, że poradzi sobie z powrotem do domu. Idąc zaułkiem i próbując rozmawiać przez telefon z automatyczną sekretarką wpada na opryszka, który atakuje go z nożem. Mutant blokuje atak, po czym automatycznie wysuwa pazury i kontratakuje. Gdy niedoszły złodziej ucieka, Logan zostaje sam z ranami na dłoniach.

W Melbourne w Australii łotrzyk o pseudonimie Bile spotyka się na ulicy z innym złoczyńcą, Bacillusem, a gdy ten nie wie, o co chodzi, Bile stwierdza, że to on umówił się na spotkanie w sprawie ostatnich ataków na "takich jak oni" – osób potrafiących kontrolować wirusy. Bacillus domyśla się, że to pułapka, nim jednak zdąży cokolwiek zrobić, następuje eksplozja.

Instytut Jean Grey. Logan staje przed pomnikiem Nightcrawlera, stwierdzając, że przyjaciel zawsze wierzył w życie wieczne. On jednak nigdy nie myślał w ten sposób – nigdy nie martwił się o swoją śmierć. Stwierdza, że tęskni za Kurtem i czeka, aż to on wróci z martwych, nic takiego jednak się nie zdarzyło. Po chwili znajduje go Storm, która zaprasza go do siebie na kawę.

Jakiś czas i kilka dawek kofeiny później. Logan oznajmia, że podjął decyzję, a choć Ororo nie chce nawet tego słuchać, stwierdza, że skoro stracił swój czynnik gojący i prędzej czy później zacznie się starzeć, czas pomyśleć o przejściu na "emeryturę" i zbudowaniu domu. Storm przypomina więc, że już zbudował on dom – tę szkołę – po czym, ucałowawszy, prowadzi go do łazienki, gdzie pomaga mu się ogolić. W tej chwili na ekranie jej telewizora pojawia się Nick Fury, który informuje ich o tym, że w ciągu ostatnich kilku godzin przeprowadzono ataki na łotrów potrafiących kontrolować wirusy – bez wątpienia część przygotowań do inwazji z Microversum. Oznajmia, że jedyna nadal żywa osoba z takimi mocami to kobieta zwąca się Host, której najwyraźniej nie da się zabić. Została ona jednak pojmana i aresztowana, ten więc, który tego dokonał, jest podejrzany o bycie zainfekowanym. A tym kimś jest T'Challa, Black Panther i były mąż Ororo.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 5 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.