Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 5 » Wolverine vol. 5 #6

Wolverine vol. 5 #6

Wolverine vol. 5 #6

"Drowning Logan" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Wolverine walczy aby uratować Nicka Fury i uciec z helicarriera – który jest uwięziony na dnie oceanu.
• Na koniec świat Wolverine'a zmieni się na zawsze!

Streszczenie

Na pokładzie helicarriera "Hercules" znajdującego się gdzieś w głębiach Atlantyku, Wolverine zaczyna tonąć pod naporem wdzierającej się do pomieszczenia wody. Myśli, że to odpowiednia śmierć – w końcu tak zabił swojego syna. Zostaje jednak wyciągnięty przez towarzyszących mu agentów wyposażonych w akwalungi, a gdy łapie oddech, nie mogąc się podnieść, dopada do niego agentka McDougall. Stwierdza, że uratuje pozostałych agentów i swojego partnera z oddziału psychicznego z nim lub bez niego. Wytyka mu amatorską robotę i zaczyna wyprowadzać go z równowagi, aż w końcu mutant z krzykiem wysuwa pazury. Kobieta takiej właśnie reakcji oczekiwała i pyta, czy mogą liczyć na Wolverine'a. Logan potwierdza więc. Mówi, że przeciwnicy chcą zachować go przy życiu, by powitać go w "nowym świecie", nawet więc, jeśli wypełnią cały statek wodą, muszą zostawić jakieś miejsce, w którym może on przeżyć.

Docierają do stołówki, gdzie Nick Fury Junior pojawia się na ekranie, wyjaśniając, że widzą w nim coś niezwykłego – mimo, że jest podobny do innych osobników ze swojej rasy, znacznie się też od nich różni. Gdy mutant zauważa, że przeciwnicy nadal nie zabili agenta, ten stwierdza, że zdecydowali się zachować go przy życiu. Stwierdzili bowiem, że Logan by tego pragnął, a oni chcą jedynie przekonać go do pozostania na pokładzie. Udowodnili już, że mogą wypełnić pokład wodą, teraz zaś zamierzają pozbyć się nie zarażonych agentów, z którymi mutant mógłby współpracować.

W następnej chwili do pomieszczenia wpada "Team Namor" – grupa agentów od "mokrej roboty", z wszczepionymi w szyje skrzelami i nadludzką siłą, uzbrojonych w energetyczne trójzęby. Udaje im się uszkodzić maskę jednego z agentów, tym samym pozwalając na zakażenie, a drugi agent zostaje przebity orężem. Loganowi udaje się powalić oddział superagentów, po czym dopada do zakażonego. Wykręcając mu rękę pyta, czy czują "oni" ból, a gdy agent potwierdza, mutant zgaduje, że dlatego nie próbują przejąć kontroli nad nim – zbyt wiele cierpienia. Przepytywany zaprzecza jednak, tłumacząc, że widzą w nim dzieło sztuki – a nawet arcydzieło biologii, takie samo, jak oni sami. Wściekły, Wolverine pozbawia agenta przytomności, podczas gdy McDougall niszczy komunikator. Nie niepokojony, Logan ogłasza, że ma plan – gdy przybył na pokład helicarriera, częścią przykrywki były komunikaty przekazywane przez radiowęzeł, informujące o powrocie z misji w innym wymiarze. Pyta, czy na helicarrierze znajdują się urządzenia pozwalające na odwiedzanie innych światów. Agentka potwierdza i wskazuje na planie, gdzie się one znajdują. Mutant wyjaśnia, że mogą spróbować udać się do jednego z tych innych wymiarów i wydostać się gdzie indziej w "prawdziwym" świecie, McDougall proponuje więc Microversum – w samym Nowym Jorku znajdują się co najmniej trzy przejścia. Logan zgaduje, że kobieta chciałaby najpierw dostać się do swojego partnera, ta stwierdza jednak, że im szybciej stąd uciekną, tym szybciej będą w stanie wysłać posiłki na pomoc uwięzionym.

Wkrótce później, w laboratorium. Podczas gdy McDougall przygotowuje teleport, Wolverine pyta, czy jej partner jest telepatą – sam wie bowiem, jakie to uczucie. Agentka stwierdza, że gdy nie jest w pobliżu, mężczyzna kontaktuje się z nią, teraz jednak tego nie robi – co, ma nadzieję, znaczy, że ich przeciwnicy nie wiedzą, jak posługiwać się telepatią. Stając na platformie teleportacyjnej Logan przyznaje, że bliska mu telepatka jest jedną z osób, o których myśli, gdy potrzebuje wsparcia, gdy jednak kobieta proponuje podwójną randkę, mutant odpiera, że tamta kobieta już nie żyje.

Chwilę później oboje trafiają do Microversum, nie tam jednak, gdzie się spodziewali. Zostają otoczeni przez pojazdy przypominające miotacz dezintegrujący. Po chwili staje przed nimi grupka stworów, stwierdzając, że spodziewali się takiego ruchu i wyjaśniając, że ustawili teleport tak, by każda podróż do Microversum prowadziła do ich "domu". Wyjaśniają, że zostali stworzeni przez szalonego naukowca jako broń, zbuntowali się jednak i ewoluowali, z czasem uciekając do "większych" wymiarów. Tam odkryli, że są w stanie przejąć kontrolę nad mieszkańcami. Dlatego nie chcą nikogo zabijać – tracą w ten sposób jedynie nosicieli. Wyjaśniają, że chcą zaprowadzić na świecie pokój poprzez zarażenie. Logan odpiera, że popełnili błąd, pokazując, że są istotami, które może zabić, po czym rzuca się na nich. McDougall tymczasem dostaje się do panelu kontrolnego statku, na którym się znajdują, i wykorzystując swoją wiedzę na temat języka microversiańskiego, uruchamia proces zwiększania się.

Na pokładzie "Herculesa" Fury ogłasza, że "więźniowie" uciekli i nakazując otwarcie wszystkich śluz. Wolverine zachodzi go od tyłu i ogłusza. Ostatkiem sił Nick stwierdza, że mutant stracił swoją szansę i nakazuje uruchomić proces.

Pół godziny później. Po tym, jak McDougall wypuściła na pokładzie statku gaz usypiający, w ten sposób pozbywając się wpływu mikroskopijnych potworków, helicarrier został sprowadzony z powrotem na powierzchnię, gdzie S.H.I.E.L.D. zajmuje się doprowadzaniem go do porządku. Wolverine wyjaśnia wszystko Fury'emu, który przyznaje, że nie pamięta niczego od momentu, w którym wylądował na pokładzie. Agent pyta, jak czuje się McDougall, okazuje się bowiem, że jej partner zginął podczas infestacji.

Nagle Logan pada na kolana, krwawiąc. Domyśla się, że potwory są wewnątrz jego ciała i że "uruchomienie procesu" znaczyło atak od środka. Ku swojemu przerażeniu odkrywa, że nie jest w stanie się regenerować.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 5 #6 Wolverine vol. 5 #6 Wolverine vol. 5 #6 Wolverine vol. 5 #6 Wolverine vol. 5 #6 Wolverine vol. 5 #6 Wolverine vol. 5 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.