Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #3

X-Men vol. 3 #3

Postacie
Zapowiedź

• X-Men dowiadują się do czego zdolna jest Arkea, a na usta ciśnie się określenie "dzika horda".
• Czy Arkea może zostać pokonana? Czy X-Men będą w stanie załatwić jedną z nich jeśli będzie tego wymagać misja?
• Tymczasem, co sie dzieje z Sublime i Rachel? Co sie dzieje z Bling i Cipherem? Co się dzieje z Jubilee i Bling?

Cytat

Storm: "You have to do it. It's crazy, it seems so wrong, I know, but you have to take Arkea out."
Rachel: "Are you insane? It'll kill Karima!"

Streszczenie

Lotnisko międzynarodowe w Budapeszcie. Storm wprowadza pozostałych. Arkea jest niedaleko miejsca uderzenia meteorytu. Wyruszają, by ją odnaleźć.

Szkoła imienia Jean Grey. Licznik kończy odliczanie, ale nic widocznego się nie dzieje. Kitty nie chce ryzykować, więc prosi Pixie o wyrzucenie urządzenia gdzieś na orbicie. Kiedy ta znika, zatrzaskują się grodzie a wentylatory zaczynają wtłaczać do pomieszczenia powietrze pod wysokim ciśnieniem. Zanim mutantom zaczynają pękać bębenki, Bling kilkoma ciosami wywarza gródź.

Kitty i dzieciaki gramolą się na korytarz, gdzie czekają już na nich drony Arkei. Te otwierają ogień, ale Hellion chroni przyjaciół za swoim polem siłowym. Bling wybiega jednak przed nie, pomimo zakazów Kitty. Po chwili ostrzał się kończy. Kiedy kurz opada Roxxy stwierdza, że zajęła się dronami, a w zamian prosi tylko, by Kitty wspomniała o jej zasługach Storm i Rchel, kiedy te już wrócą. Kitty zarządza, że muszą dotrzeć do serwerowni by upewnić się, że wirus wprowadzony przez Arkeę do ich systemu nie wydostanie się na zewnątrz.

Budapeszt. Czujniki wskazują, że Arkea jest w specjalistycznym szpitalu. Storm podsumowuje to, co już wiedzą. Próbuje zrozumieć plan Arei. Sublime tłumaczy, że w tej placówce leczy się chorych wszczepiając im cyfrowe implanty - że to budynek pełen niezmilitaryzowanych cyborgów, które jego siostra może z łatwością kontrolować. Ororo decyduje się wejść do środka.

X-Men i Sublime przeszukują piętro po piętrze, kierując się ku górze. Pozostała w furgonetce Jubilee ściągnęła z sieci plany budynku i teraz kieruje swoje przyjaciółki do celu. Jest w kiepskim nastroju, obawia się, że będzie musiała oddać Shogo jego krewnym.

Westchester. Armor, Hellion i Oya odpierają atak kolejnych dron Arkei. Kitty nie chce zostawiać dzieciaków, ale Surge i Roxxy zapewniają, że przez jakiś czas dadzą sobie radę. Kitty fazuje więc w kierunku serwerowni obiecując, że będzie się streszczać.

Wysoko nad ziemią. Pixie materializuje się tylko na chwilę konieczną, by wyrzucić bombę poza wpływ ziemskiej grawitacji.

Budapeszt. Tłum kontrolowanych przez Arkeę pacjentów jest gotów rzucić się na X-Men. Pada pierwszy strzał i zaczyna się bijatyka. Storm rozkazuje skupić ataki na Arkei. W zasięgu swego psychicznego noża ma już ją Betsy.

Westchester. W serwerowni Kitty próbuje uszczelnić firewalla, ale kiedy wirus okazuje się szybszy decyduje się zniszczyć macierze serwerów. Ucieka z pomieszczenia w kaskadzie iskier woląc nie myśleć, ile odbudowa systemu będzie szkołę kosztować.

Budapeszt. Storm rozkazuje Psylocke atak, ale Rachel boi się, że tym samym zabije Karimę. Betsy się waha i chce wiedzieć, czy Grey wyczuwa w Arkei chociaż najmniejszą cząstkę świadomości Karimy. Sublime prosi siostrę, by udzieliła jasnej odpowiedzi - czy w tym ciele jest sama? Arkea nie widzi powodu, dla którego miałaby odpowiadać. Wie, że póki Psylocke nie jest pewna, nie uderzy, a jej psychiczny nóż może ją uszkodzić. Wtedy na moment wyraz jej twarzy się zmienia. Karima pyta, czy ma się poświęcić.

Później. Rogue zanosi przelewającą się przez ręce Karimę do furgonetki. Jubilee przedstawia koleżance swojego synka po czym chce wiedzieć, co zaszło.

Westchester. Wysadzenie serwerowni powoduje, że wszystkie drony Arkei obracają się w nicość.

Budapeszt. Siedzące na przedzie Rogue i Storm rozmawiają cicho. Marie nie jest pewna, czy stanowczość Ororo, gotowość poświęcenia Karimy, nie odseparuje od nich Rachel. Storm nie jest pewna, czy Arkea zniknęła na zawsze i dopóki tej pewności nie uzyska, będą musiały trzymać się razem, czy to się Summersównie podoba, czy nie.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #3 X-Men vol. 3 #3 X-Men vol. 3 #3 X-Men vol. 3 #3 X-Men vol. 3 #3 X-Men vol. 3 #3 X-Men vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.