Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #13

Iron Man vol. 5 #13

Iron Man vol. 5 #13

"The Secret Origin of Tony Stark: The Best Offence" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Wejdźmy do środka motywacji 451.
• Na opuszczonym polu bitwy z początków czasu, odkrywamy The Best Offense.

Cytat

451: "Your friends called it an Avengers World, didn't they? With my help, we'll make it an Avengers Universe. Forever."
Iron Man: "You actually think you're on our side. You just don't trust us to do the job."
451: "Precisely."

Streszczenie

Na Hope's Pustule Death's Head wysyła swe ciężko zarobione pieniądze na konto, po czym postanawia spytać o kontrakty na znalezienie rigelliańskich Recorderów. Jego rozmówca informuje go więc o jednym, mającym kilkaset lat zleceniu na odszukanie zbuntowanego Recordera, który ściągnął całą bazę danych Rigellian na swój dysk i usunął jej części. Dowiedziawszy się o wysokości nagrody, łowca nagród przeklina swój brak ciekawości.

Gdzie indziej w kosmosie statek 451 dociera do miniaturowej Strefy Dysona, wewnątrz której znajduje się gigantyczny Godkiller. Robot wyjaśnia, że to w tym miejscu odbyła się ostatnia bitwa między Celestialami a Pretendentami, którzy stworzyli gigantyczną zbroję. Mimo, że twórcy Godkillera ją wygrali, w ogólnym rozrachunku przegrali wojnę, wykorzystali więc części swego gigantycznego dzieła, by zbudować swoją flotę i uciec. Wkrótce wybuchła na niej wojna domowa, którą Celestiale wykorzystali do przegrupowania się i zmiażdżenia opozycji. Zmuszony do niesienia Serca Voldi Stark stwierdza, że nie widzi sensu w reaktywacji Godkillera – nawet mimo tak gigantycznej i niszczycielskiej broni, jej twórcy przegrali konflikt, który sami wywołali. Recorder ujawnia więc, że przed wojną Celestiali było tyle, co gwiazd na niebie. Zapewnia, że dzięki giga-zbroi Ziemia będzie bezpieczna, co pozwoli jej mieszkańcom na osiągnięcie swego potencjału. Dzięki strategicznemu położeniu planety i wojowniczej naturze Ziemian stanowi ona najlepsze miejsce na początek imperium obejmującego cały Wszechświat – i tym samym gwarantującego w nim pokój. Umieszcza Serce Voldi w odpowiednim miejscu i aktywuje Godkillera, który wyrusza w podróż, przebijając się przez Sferę. 451 wyjaśnia, że bez odpowiednio genetycznie zmodyfikowanego pilota zbroi brakuje subtelności – zamiast wylądować na danej planecie na przykład, prędzej by ją zniszczyła. Dlatego prowadzi Starka do najbliższej platformy dowodzenia, wyjaśniając przy okazji, że po połączeniu z systemami Tony stanie się jednym z maszyną i będzie bardziej skory do współpracy – zaprogramował ją bowiem tak, by kontynuowała jego plan. Nim jednak zdąży podłączyć Starka do maszyny, na miejscu zjawia się Death's Head, który atakuje robota, tego jednak, chcąc, nie chcąc, zasłania polem siłowym nadal kontrolowana P.E.P.P.E.R.. Tony wyjaśnia łowcy nagród, że nie ma pełnej władzy nad pancerzem, ten więc strzela do niego, przebijając go do szybu i uznaje problem za rozwiązany. Podczas, gdy Tony postanawia wykorzystać kruczek w parametrach zaprogramowanych w pancerzu przez Recordera i zaczyna eksplorować giga-zbroję bez zamiaru ucieczki, 451 próbuje przejąć kontrolę nad przeciwnikiem, co udaje mu się w ostatniej chwili. P.E.P.P.E.R. domyśla się, że robot niedługo odzyska kontrolę nad zbroją, każe więc Starkowi podjąć jakąś decyzję.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #13 Iron Man vol. 5 #13 Iron Man vol. 5 #13 Iron Man vol. 5 #13 Iron Man vol. 5 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.