Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #12

Iron Man vol. 5 #12

Iron Man vol. 5 #12

"The Secret Origin of Tony Stark" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• Narodziny.
• Motywacje 451 są... duże. Delikatnie mówiąc.

Streszczenie

Dawno temu. Zakończywszy kręcenie wiadomości dla swego syna, Howard przygotowuje się do ataku na Szarych, nie mogąc sobie wybaczyć, że nawet, jeśli to przeżyje, nie będzie świadkiem narodzin dziecka. Żegna się z żoną i wyrusza do Las Vegas.

W Area 52 kosmici przygotowują się do ataku na willę Starków, gdy nagle ktoś do nich dzwoni. Kobieta po drugiej stronie słuchawki – jak się okazuje, Tessa – każe im wyjrzeć przez okno, gdzie 451, u boku Starka, wita turystów. Bear tymczasem uruchamia w kasynie alarm pożarowy, a po chwili eksplodują umieszczone przez nią ładunki wybuchowe. Ona sama powala jednego ze strażników, który, utraciwszy przytomność, traci kontrolę nad induktorem obrazu. Alarm tymczasem zmusza bywalców Arei 52 do ucieczki, służby nie zostają jednak poinformowane, a to dzięki Tessie, która na spotkaniu z władzami miasta poinformowała ich o przedstawieniu na terenie kasyna – z planowanymi pokazami pirotechnicznymi, robotami, a nawet "sztucznym" kosmicznym spodkiem. Tym okazuje się statek kosmiczny używany przez Jimmy'ego Woo, z którego agent ostrzeliwuje "gabinet" dowódcy wraz z Rossem. Kosmici jednak wyciągają swe miotacze i odpowiadają ogniem, Dum Dum postanawia się więc ewakuować. Bear tymczasem próbuje utrzymać kontrolę nad windą, celnie rzucony granat zabija jednak jej psy. Gdy jednak jeden z Szarych podchodzi do niej, gotów ją zabić, kobieta przekształca się w niedźwiedziołaka i atakuje. Gdy po chwili na miejsce przybywają Stark i 451, po kosmicie nie ma już śladu, w trójkę więc wjeżdżają na szczyt wieży, gdzie Howard bezceremonialnie zabija dowódcę Szarych, pewien, że to jedyny sposób na ocalenie syna. Robot radzi, by puścić pozostałych Szarych wolno – uwięzieni przez rząd Stanów Zjednoczonych staną się jedynie obiektem eksperymentów, a teraz, pozbawieni przywództwa, nie stanowią zagrożenia. Okazuje się jednak, że 451 sabotował spodek kosmitów, który otwiera swoje śluzy po opuszczeniu atmosfery Ziemi, zabijając wszystkich na pokładzie.

Jakiś czas później, z powrotem w willi Starków, Recorder stwierdza, że nikt nie będzie wiedział o tym, co zrobili dla Ziemi i odlatując oświadcza, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Howard już nigdy go nie zobaczy. Mężczyzna odnajduje swą żonę trzymającą na rękach ich syna. Gdy nie wie ona, co zrobić z faktem, że jego przeznaczeniem jest bycie wielkim, Howard odpiera, że po prostu będą go kochać, po czym zaczynają się zastanawiać, jakie nadać mu imię.

W teraźniejszości 451 stwierdza, że przygotował on Tony'ego, a ten z kolei przygotował swój świat, na wejście na arenę międzygwiezdną. Teraz jednak przyszedł czas na kolejny krok. Wyjaśnia, że Ziemia potrzebuje broni odstraszającej kosmiczne imperia, a on wie, gdzie się taka znajduje. Ujawnia, że na początku czasu pewna rasa wypowiedziała wojnę Celestialom i stworzyła bronie, za pomocą których byliby w stanie z nimi walczyć. On znalazł jedną z tych broni i naprawiał ją przez kolejne stulecia, aż potrzebował tylko dwóch komponentów – Serca Voldi i Tony'ego Starka – odpowiedniego pilota. Stwierdzając, że nie spodziewał się, że heros zacznie korzystać ze zbroi, przedstawia rozmówcy hologram pancerza – gigantycznego, mierzącego 25 tysięcy stóp [albo nieco ponad siedem i pół kilometra – przyp. S_O] wysokości Godkillera.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #12 Iron Man vol. 5 #12 Iron Man vol. 5 #12 Iron Man vol. 5 #12 Iron Man vol. 5 #12 Iron Man vol. 5 #12 Iron Man vol. 5 #12 Iron Man vol. 5 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.