Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #9

Captain America vol. 7 #9

Postacie
Zapowiedź

• Captain America musi podjąć najcięższą decyzję z dotychczasowych.
• Nowy sprzymierzeniec z przeszłości... który tylko pogarsza sprawę.
• Plan Zoli dojrzewa, a ludzkość jest na muszce.
• Ostatnie dni "Dimension Z".

Cytat

Zola: "This weak compassion... It is beneath a Zola!"
Jet Black: "Then I renounce you and your name! I would rather die saving these Phrox than be like you! I am a Zola no more."

Streszczenie

Sześć lat temu. W osadzie Phroxów Ian wpada do domu, chwaląc się ojcu, że mimo wątpliwości opiekunki udało mu się złapać całe naręcze ryb. Steve jednak nie jest zaskoczony – jego syn radzi sobie świetnie ze wszystkim, czego próbuje.

Teraz. Sharon Carter próbuje przekonać Rogersa, że to, co przeżył, było jedynie iluzją, fałszywymi wspomnieniami wszczepionymi mu przez Zolę, a Ian był jedynie jednym z jego tworów wysłanym, by go zabić – od jego zniknięcia na stacji minęło bowiem ledwo pół godziny. Nagle atakują ich mutanty, agentka jednak szybko sobie z nimi radzi. Ujawnia, że cała budowla jest wypełniona C4, skompresowanym Cząsteczkami Pyma, muszą więc się ruszać, Steve prosi jednak, by go zostawiła. Kobieta nie może uwierzyć w to, co słyszy i że Zoli udało się złamać herosa. Każe mu powstać, a wtedy Cap przypomina sobie to, czego nauczyła go matka – trzeba zawsze powstawać. Stwierdza jednak, że choć nie udało mu się uratować Iana, nadal jest ktoś, komu mogą pomóc.

Jet Black walczy z ojcem, który stwierdza, że musi zabić Phroxów, by wyleczyć ją ze współczucia i ponownie uczynić ją Zolą. Kobieta odpiera jednak, że nigdy nie będzie taka, jak on i że odrzuca jego imię, czym godzi go w serce. Arnim próbuje ją przekonać, że ideały są pustymi mrzonkami, które nigdy nie wygrają w starciu z faktami i postanawia to udowodnić, wtedy jednak atakuje go Captain America. Podczas, gdy z pomocą Sharon Jet wysyła Phroxów do domu, Cap powala Zolę, ten jednak odpiera, że choć heros wygrał tę bitwę, przegrał wojnę, i zdalnie otwiera portal na Ziemię, przez który zaczyna się przedostawać jego stacja bojowa, wypełniona mutantami gotowymi zainfekować wszystkich jego świadomością. Następnie chwyta Steve'a i razem z nim rzuca się w przepaść. Gdy lądują, zaczyna dusić herosa, ten jednak sięga po swój samobójczy nabój i wbija go w pierś przeciwnika, detonując kamieniem. Po chwili do ojca dopada Jet, ten wzywa ją więc do tego, by go zabiła i przejęła kontrolę nad jego królestwem. Kobieta stwierdza jednak, że choć się z nim nie zgadza, nadal go kocha i nie zamierza odbierać mu życia – tak, jak nie mogła nadal zabijać mieszkańców wymiaru. Nie zauważa, że grupa mutantów spycha z urwiska głaz mający ją zgnieść, Zola jednak to widzi i w ostatniej chwili ją odpycha. Ostatnim tchem prosi, by kontynuowała jego pracę i zaraziła Ziemię jego świadomością – wtedy bowiem cały świat będzie ją kochał tak, jak on.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.