Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers vol. 2 » Young Avengers vol. 2 #8

Young Avengers vol. 2 #8

Young Avengers vol. 2 #8

"Share Your Universe"

Postacie
Zapowiedź

• Young Avengers desperacko przemierzają multiwersum w pogoni za utraconym przyjacielem. Nic nie może ich powstrzymać. Poza ochotą by strzelić kilka fotek, ma się rozumieć.
• Mnóstwo sprytnie ukrytej ekspozycji.
• Czytelnicy Journey into Mystery... przygotujcie się.

Streszczenie

Kolejne dni dla Young Avengers to pogoń za "Patriotem". Podróżując przez kolejne wymiary, podążają jego śladem i walczą ze swymi przeróżnymi odpowiednikami. Czasem znajdują też czas na odpoczynek, tak jak tym razem w koreańskiej restauracji na Ziemi-212, gdzie Loki walczył niedawno z Miss America [Marvel NOW! Point One #1]. Bohaterowie śmieją się i komentują decyzję Noh-Varra o zapuszczeniu brody. Ich zabawę przerywa America, która znalazła kolejny ślad "Patriota".

Young Avengers przenoszą się na kolejną Ziemię podbitą i zniszczoną prze Imperium Kree. Zostają tam zaatakowani przez grupę kobiet przypominających Oubliette the Exterminatrix, byłą partnerkę Noh-Varra. Bohaterom udaje się uciec na inną planetę, która dla odmiany zamieszkana jest przez małe "słodkie" ludziki. Gromadzą się one wokół Young Avengers i wykrzykują radośnie słowo "Demiurg". Po chwili Loki, a za nim reszta drużyny dostrzegają coś na niebie. Bóg kłamstw stara się powstrzymać Wiccana od spojrzenia w górę, jednak chłopak wyrywa się mu i widzi swój własny portret ułożony z gwiazd na niebie. Nim zdoła zapytać, co on oznacza, przenoszą się do kolejnego wymiaru.

Okazuje się nim być wymiar Matki, z którego Loki uratował niedawno Billy'ego i Teddy'ego. Bohaterowie dostrzegają "Patriota", który wita się z Matką i znika. America szybko tworzy nowy portal, jednak Hulklingowi i Davidowi nie udaje się uciec nim razem z resztą Young Avengers. Prodigy udaje, że rzuca zaklęcie, co odstrasza Matkę na tyle, by wypuściła ze swych macek Teddy'ego. Chłopcy uciekają i starają się ukryć między białymi panelami. Gdy się zatrzymują, David, ku zaskoczeniu Teddy'ego, całuje go w usta.

Tymczasem reszta Young Avengers trafia do kolejnego wymiaru, gdzie spotykają Leah.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.