Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble » Avengers Assemble #17

Avengers Assemble #17

Avengers Assemble #17

"The Enemy Within" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• Świat się rozpada, Mściciele są w rozsypce... jak długo Captain Marvel zdoła powstrzymywać Magnitrona?

Streszczenie

Captain Marvel rozpoznaje w uchwyconym przez kamerę włamywaczu Yon-Rogga, stwierdzając, że to niemożliwe – sama widziała, jak umierał podczas eksplozji Psyche-Magnitronu. Teraz jednak stary przeciwnik Mar-Vella wrócił, z każdą chwilą stając się potężniejszy. Rozpoznaje też formację, którą próbują stworzyć jego Sentry – jest to gigantyczna Gwiazda Hali, symbol, który nosi na piersi, wybrany przez Rogga, by ją wykpić. Na Peak tymczasem Captain America informuje, że już pięć z robotów dotarło na swoje pozycje, a kolejne są w drodze i pyta, jak odnaleźć łotra. Pracująca z mieszkania Carol Dakota North informuje więc, że wysłali w tym celu Wasp z misją specjalną.

Puck Building w Nowym Jorku. Sersi przeprasza jednego z uczestników zorganizowanego przez siebie przyjęcia, stwierdzając, że zauważyła nieproszonego gościa, po czym zwraca się bezpośrednio do zmniejszonej Janet. Ta prosi ją o pomoc w kryzysie, Eternalka przypomina więc, że zajmuje się jedynie organizacją imprez.

Na Peak Captain America wysyła Avengers w miejsca, do których zmierzają Sentry, prosząc Carol, by udała się do Nowego Jorku – centrum gwiazdy. Przygotowując się do akcji stwierdza, że jej partner będzie tam na nią czekał.

W Wirginii Zachodniej Hulk i Spider-Woman zajmują się jednym z robotów, któremu jednak udaje się zrzucić Zielonego i powalić Jess. W Quebeku z walczącym z kolejną machiną Wolverinem łączy się Brand, stwierdzając, że nie będą w stanie wysłać mu posiłków i pytając, czy sobie poradzi – kolejne roboty już się bowiem zbliżają. Choć walczący nad Atlantykiem Thor jest gotowy na kolejne fale przeciwników, stacjonujący w Ontario Falcon ledwo może poradzić sobie z jednym, a i zespół złożony z Black Widow i Hawkeye'a, po zniszczeniu Quinjeta, nie może powstrzymać Sentrych przed wypełnieniem ich misji. W niedługim czasie, mimo najlepszych intencji herosów, wszystkie roboty trafiają na swoje miejsca, "łącząc się" wiązkami energii i tworząc zamknięty układ z Nowym Jorkiem w jego centrum.

Gdy miasto zaczynają nawiedzać wstrząsy, Wasp pomaga w ewakuacji gości bankietu. Zatrzymuje jednak Sersi, stwierdzając, że nie musi ona wracać do bycia Mścicielem, żeby im pomóc, po czym prosi, by użyła ona swoich psionicznych zdolności, by odnaleźć sygnaturę energetyczną identyczną z tą, której pozostałości znajdują się w trzymanej przez Janet kopercie.

Wkrótce Wasp wysyła Wendy Kawasaki uzyskane od Sersi koordynaty, okazuje się jednak, że dokładnie w tym miejscu znajduje się Carol. Captain Marvel z przerażeniem stwierdza, że Yon-Rogg znajduje się w jej głowie. Po chwili atak bólu rzuca ją na kolana, a w tym samym momencie z nieba zaczynają wyłaniać się przedziwne konstrukcje. Gdy S.W.O.R.D. otrzymuje informację, że przetrzymywane w siedzibie Project P.E.G.A.S.U.S. Brood zniknęły, podobnie, jak schwytane dinozaury, Carol domyśla się, co się dzieje: Yon-Rogg nie zginął w eksplozji Psyche-Magnitronu, lecz stał się jednym z maszyną – i teraz próbuje się odbudować. Wszystkie jej problemy z ostatnich dni były jego wytworami, a teraz, gdy już ich nie potrzebuje, wykorzystuje energię poświęconą na ich stworzenie na swój ostatni ruch. Stwierdza jednak, że jeśli ostatni fragment Magnitronu, znajdujący się w jej mózgu, pozwala mu na zaglądanie do jej umysłu, ona też powinna być w stanie to zrobić, po czym, skupiwszy się, odnajduje miejsce, w którym znajduje się Yon-Rogg. Gdy podaje adres Rogersowi, ten zapewnia, że pozostali Mściciele będą w stanie sami się tym zająć, Carol jednak zamierza sama położyć ręce na łotrze – choćby miała się do niego doczołgać.

[Uwaga: dalszy ciąg tej historii znajduje się w Captain Marvel vol. 6 #14 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #17 Avengers Assemble #17 Avengers Assemble #17 Avengers Assemble #17 Avengers Assemble #17 Avengers Assemble #17 Avengers Assemble #17 Avengers Assemble #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.